Ďábelsky Váš

• Francúzsko Diaboliquement vôtre (viac)
Francúzsko / Taliansko / Západné Nemecko, 1967, 98 min (Alternatívna 89 min)

Pierre, trpící po autonehodě amnézií, se v doprovodu manželky vrací z nemocnice do svého sídla. V okolí domu však zanedlouho dojde k podivným nehodám (oficiálny text distribútora)

dopitak

Máme tu překvapení měsíce, nenápadný thriller s mysteriózními prvky, o jehož námětu se kolegové vyjadřují jako o neoriginálním. Jistě, ztráta paměti, otázky kdo je pravý, kdo lže, a téměř jistota že se to na konci ještě celé dvakrát otočí, to vše už tu bylo víckrát, ale uvědomme si, že Delonův nešťastník byl možná jedním z prvních. I když to tak totiž vizuálně moc nevypadá, Ďábelsky Váš je dost starý film. Dělá ho atmosféra, lehce zamyšlený Delon, kterému jsem věřil, že na to přijde (a vono ne) a půvabná Senta Berger. Chybělo tomu drobátko erotiky, ale i tak za plný počet, byl to pěkný, napínavý nedělní večer. ()

darkrobyk

Tak Pierre nebo Georges? V tom by měl mít distributor jasno, aby nemátl diváka. Každopádně A. Delon se po těžké nehodě probudí z kómatu, v němž setrval tři týdny, a má pořádné okno. Manželku nepoznává, na nic si nevzpomíná, jen rodinný přítel je mu povědomý. Pro současného diváka nejspíš příliš pomalý film, který má ale zajímavě mysteriózní atmosféru. Divák tuší, divák už ví, ale Delon pořád tápe. Než mu dojde, že by mohl zkusit vysadit léky, je z toho už divák na nervy, jelikož by to na jeho místě udělal dávno. Pěkné interiéry i exteriéry, slušná hudba, zadumaný Delon, sveřepý Kim, záludnýFreddie a půvabná Christiane. Nejděsivější scéna byla pro mne ta, kdy Delon prchá před rozzuřeným psem do skleníku. To bych asi nedal. Ke třem hvězdám přidám čtvrtou za poslední čtvrthodinu a závěrečný obraz. ()

Padme_Anakin

Řekla bych.. žádná pecka, ale ani propadák.. Alain Delon se po třech týdnech v kómatu probouzí a netuší, kdo je, jak se jmenuje, manželku nepoznává, na nic si nevzpomíná.. Senta Bergerová je velmi přitažlivá, takže umím pochopit, že se nechal vlákat do luxusní vily a bohatství.. V hodnocení jsem benevolentní, nenudila jsem se a Delon v černém je až nehorázně sexy.. ()

Pierre

Z filmu jsou cítit ambice. Snaží se být celou dobu co nejvíc napínavý a poutavý. Sám se ale pěkně ztrapní. Rozuzlení je totiž jak z telenovely. Takový plivanec do obličeje, já neberu. Musel jsem se vážně smát. Navíc se ještě musí vše po lopatě třikrát vysvětlit. Ale ve výsledku jsem stejně nechápal to zasádní. Co mi měl film přinést. Když má nulovou atmostféru, dost falešné napětí, minimální atraktivitu a je vyprávěn tak suše. Nejhorší ale je, že z něho nevýjde žadná pointa, význam, poučení apod... Zkrátka, nic. Na tehdejší francouzskou kinematografii je to teda dost nepovedený kus. ()

Gilmour93

Čtyři v zámku a pes. Vilný cynik bez paměti držen za vysokou zdí manželkou, která odmítá zařadit sex mezi prvky rekonvalescence. A s nimi rodinný přítel, co rád pořizuje audionahrávky, sluha čínského původu, který při náznacích náklonosti mužů ke své paní začne zuřivě leštit předměty a jeden čtyřnohý nepřítel s dobrým čichem. Je na vás, abyste tipovaly, co z toho milostného čtverce zůstane za geometrický útvar a kdo nakonec v rámci nařízené medikace bude muset spolknout hořkou pilulku.. Duvivier tam mohl vnést trochu více napětí a erotického dusna a odnést Delona, který se na to pobíhání po pozemku a postupné rozsvěcování ve škebli příliš nehodil.. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskej dedine Théméricourt. (dyfur)