Magnetoskop je zařízení k záznamu a reprodukci obrazu a zvuku elektromagnetickou cestou, někdy se také nazývá videomagnetofon a videorekordér. Toto slovo bylo moderní v osmdesátých letech minulého století, a proto také v tehdejší Československé televizi vznikl pořad Písničky pro magnetoskop. Byla to zábavná revue televizních melodií, klipů, některé vznikly přímo pro tento program, jiné byly vytěženy z už existujících pořadů. Uslyšíte mj. tehdy populární vokální skladby: "Jsem tvá", "Chce to sport", "Taxis", "Tiše a s láskou", "Chtěl bych", "Dál než já" a "Věčný laik". (Česká televize)

Honza__St.

Jasná ukázka snahy ukojit rostoucí hlad po videoklipech. Koneckonců "magnetoskop" je archaický výraz pro video, takže název pořadu by klidně mohl znít "videoklipy." Jakousi spojovací linku tvoří záběry ve vlaku/na železnici, občas prostříhané záběry na modelové kolejiště doma u Pepy Dvořáka a Dáši Veškrnové. I tak jde vlastně jen o sestřih různých videoklipů, z nichž nejspíš všechny byly převzaté odjinud - zejména z Aktualit, ale klip Anny Rusticano by mohl být i jedním z prvních klipů Supraphonu. Z toho důvodu nehodnotím, hodnotit by se měly spíš samotné klipy. ()