Katy (Jeanne Moreau) a Michel (Jean - Paul Belmondo) jsou někdejší manželé. Obzláště Katy má velikou touhu pomstít svého otce a pokořit ego dalším lidem, kteří jí ještě leží v žaludku. K tomuto úkolu si vybere právě svého bývalého manžela Michela, vášnivého sázkaře, ale jinak dobrého chlapa. Poté, co se jim společnými silami podaří zruinovat majitele písečné pláže, vydají se na větší rybu - milionáře Lacharda. Všechny tyto akce však komplikují další z řad podvodníků ... (MJMilan)

tein

Z filmu dýchá výborná atmosféra starých poctivých francozských komedií/krimi a to zcela bez zbytečných, nyní tak moderních, vulgarizmů a násilí. Oddychovka co celkově mile pobaví ale příliš nenadchne - do paměti se nevryje. Bohužel jsem se ale ve filmu občas docela ztrácel a v ději nepříliš dobře orientoval. Ale aspoň mě to donutilo se nad celým dějem zpětně zamyslet, ()

LadyPupu

Belmondo alias německý obchodník je v první polovině vynikající. Ve druhé půlce ho sice lehce přehrává Gert Goldfinger Fröbe, ale Bebel je stále dostatečně šarmantní a jako podvodník neodolatelný. I když nutno říci, že Banánová slupka je jakýmsi rozehřívacím kolem pro jeho pozdější role okouzlujících gaunerů. ()

TomKey

Pomalu se rozvíjející příběh, který se zpočátku může zdát jako všední kriminálka, ale dějové zvraty jsou naprosto nečekané a nakonec dá dost přemýšlení se v nich vyznat. Není bez zajímavosti, že druhá polovina příběhu, resp její motiv se nápadně podobá o deset let mladšímu americkému kultovnímu snímku Podraz. Že by inspirace? ()

Padme_Anakin

Úsměvná záležitost s velice příjemným hereckým obsazením a hudebním podmazem, Jeanne Moreau je rozkošná podvodnice a okouzlující lhářka, Jean-Paul Belmondo neobyčejný sympaťák a v plavkách neodolatelný, aneb když se podvodníci pokoušejí převézt podvodníky, k tomu se podvádějí navzájem, v danou chvíli se neví, kdo mluví pravdu a kdo lže, mě to jednoduše řečeno baví. Za zpěv, tanec na chodbě a krásný (pohádkový) závěr přihazuji čtvrtou hvězdičku. ()

Malarkey

Francie svůdná, Francie osobitá. I taková Francie je. Samozřejmě v případě, kdy se k tomu přimotá Jean - Paul Belmondo. To je Francie ještě dokonalá...ale o tom zase někdy jindy. Banánová slupka je každopádně příjemný film, ale mrzelo mě, že se u něj tolik nesměju, protože všecko ostatní fungovalo, co se týče chemie, docela dobře. ()