Bimbovo smutné dobrodružství

• angličtina Bimbo’s Unfortunate Adventure
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1930, 10 min

Kreslíř Jára je nešťastný. V rozrušení rozlije tuš z lahvičky na stole. Z tuše se zrodí klaun Bimbo a děkuje Járovi za své vysvobození. Klaun neustále vymýšlí, čím by kreslíře překvapil a rozveselil. (Anifilm)

NinadeL

Je to překrásnost z českého animovaného dávnověku, akorát se durdím z toho, jak je to zas jen česká parafráze na Koko the Clowna ze série Out of Inkwell pánů Fleischerů. Bimbo se u Fleischerů pro změnu jmenuje rozkošný psík. Originalita nebyla rozhodně tím, co by nám šlo. ()

LeoH

Čistá radost z volného žonglování nápady, velký posun v propracovanosti animace a navrch živí mladí Dodal s Týrlovou skotačící v březovém hájku – tady má myslím smysl zapomenout na zmatek ve střihu i nepůvodnost a lehce nadhodnotit. ()

bratr.Milan

Animace Karla Dodala je výborná, jeho herecký projev uz tolik ne. Potěšila mě tu i krátká účast mladé Hermíny Týrlové. Animace klauna Bimba, když chodí, je tak anatomicky přesná, stejně jako plynulé pohyby jeho oblečení, že tady podle mne Dodal překresloval natočeného herce. Je to poznat, když pak klaun vyskočí a začne létat kresba se razantně změní, není tak anatomicky přesná, je to postava kreslená z paměti od ruky. První animované filmy se mi opravdu líbí, pro svou poetiku dětského nadšení a hravého experimentování. ()