Muž z Ria

• Československo Muž z Ria (viac)

Vojak Adrien Dufourquet prichádza do Paríža na týždňovú dovolenku za svojou snúbenicou Agnes Villermosovou. Tú však unesú tajní muži, pátrajúci po troch soškách, ktoré sú jedinými pamiatkami na stratenú civilizáciu a zároveň kľúčmi k bájnemu pokladu. Adrien sa okamžite vydá únoscov prenasledovať až do exotickej Brazílie. (STV)

cheyene

Přestože Belmondo není zrovna mým oblíbencem, v tomto snímku mě svým herectvím, věčným utíkáním a skákáním bavil, stejně jako mě bavil samotný příběh, jenž kombinuje akci s dobrodružstvím, humorem a romantikou. Nemohu říct, že by začátek filmu byl nudný, ale teprve od scény, kdy se Adrien dostává na palubu letadla do Ria, začíná ta pravá jízda, u které se nelze nudit. Závěr v džungli je vskutku "Indiana Jonesovský" a je tak povedenou tečkou za tímto dobrodružstvím, u něhož přemýšlím i o páté hvězdičce. ()

sud

Skvělá komedie a ještě lepší dobrodružný film. Hodně dobře se nechá poznat, čím se asi nechali inspirovat Steven Spielberg a George Lucas v osmdesátých letech pro vytvoření postavy Indiana Jonese. Protože právě "Muž z Ria" je "úplně první Indiana Jones". Spoustu vynikajícího dobrodružství prokládají skvělé fórky a výborné nápady. Jean-Paul Belmondo je neodolatelně ztřeštěný, Francoise Dorleácová je zase úžasně trhlá kočka. Zkrátka zábava jak vyšitá. 85%. ()

rikitiki

Tři hvězdičky z nostalgie. Hrdinka slípka, amatérské rvačky, až přílišné zneužívání všech možných brazilských turistických atrakcí bez většího zapojení do příběhu... Už je to poněkud vyčpělé.... Dobré nápady pak vykradl Spielberg a zaranžoval je mnohem lépe, efektněji. Jen ten hořce sarkastický konec, kdy indiáni stojí na rozestavěné silnici a beze slova koukají, jak jim běloši bourají minulost i budoucnost, měl sílu. ()

lennyd

Mladý vojín Adrien (Jean-Paul Belmondo) dostane na týden dovolenou, a netěší se na nic jiného, než že jej stráví v poklidu se svojí přítelkyní Agnes. Jenže ani se v Paříži nestihne rozkoukat, a jeho milou mu unesou neznámí muži. Adrien se okamžitě pouští po jejich stopě, a brzy sám sedí v letadlo do Ria de Janeira, kam únosci míří, aby zde našli zbývající ze tří tajemných sošek... Tento film jsem viděl nesčítelněkrát, ale čím jsem starší (a chytřejší :) ), tak se mi líbí míň a míň. Dřív na mne perfektně působily některé vtípky (čištění bílých bot černým krémem nebo auto s hvězdičkama) a Belmondovy akrobatické triky. Jenže dneska už si spíš všímám dlouhých (a docela nudných) scén o ničem nebo toho, jak Adrien dokáže v milionovém Riu bezpečně svoji lásku najít (a stejně tak i pozdějc v Brazílii). Trochu škoda toho, že poslední (Indian Jones inspired) scéně nebylo věnováno tolik času, kolik by si zasloužila ... ()

Pepinec

Protože zdejší komentáře se v určitých bodech liší jenom přezdívkou uživatele, rozhodl jsem se udělat takovou jednoduchou kompilaci nejužívanějších slov, aby všem dalším stačilo přečíst si jenom tenhle můj blábol. Takže: Bebel fešák zatím Francoise sexy hodně Krampol nebyl Acapulco lepší (?) dobrodružství velký Spielberg inspirace Indiana Jones tečka. ()

• V čase 1:07:43, když Norbert Catalan (Jean Servais) vychází ven z uzamčené místnosti a používá zapalovač, tak je zároveň vidět ruka, která dává pokyn hlídacímu psovi, ať vstoupí dovnitř místnosti. (Horryx)
  • Když přibližně v 60. minutě padá auto prof. Catalana (Jean Servais) z útesu, je zřetelně vidět, že už nemá skla z oknech, byť je předtím mělo. (rakovnik)
  • Uklouznutí Adriena Dufourqueta (Jean-Paul Belmondo) ve scéně, kdy prchá z rozestavěné bytovky, bylo zcela náhodné. Herec podklouzl omylem a nahoru se dostal sám bez cizí pomoci. (jarjarbinx)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo