Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

Lupes

Výborně rozehraná komedie se bohužel postupně mění v málo uvěřitelné, nereálné drama... Záporáci podivně všudypřítomní, groteskní skeče přecházející přímo v nesmyslné zabíjení... Podivná směs humoru a násilí, ani kočka ani pes. Naštěstí Belmondo po celou dobu chaplinovsky tajtrdlíkuje, smát se mu bohužel můžete jen v první třetině filmu. Škoda. U toho mělo zůstat. ()

Pitryx

Neříkám, že jsem se nebavil, ale na tomto filmu je něco divného. Možná podivně zastřený dabing, ale spíš podivnosti v logice děje. Také mi vadilo občasné „vyprávění“ do děje. Je to dobrý snímek, ale s Belmondem jsem viděl i lepší. Nu, podívám se jistě znovu a třeba ty dějové podivnosti napodruhé pochopím. Nevím jak to přesně popsat, ale zdálo se mi že scénář někdy zbytečně kličkuje na odbočných větvích a někdy trochu stagnuje. Také mi vadila „nevyrovnanost“ filmu, totiž někdy jako komedie, někdy jako vážná krimi. 2013062410129bts.Nova Cinema ()

Malarkey

Klasická komedie v hlavní roli s Belmondem tak, jak ho každý má rád a i když se v průběhu filmu objeví pár nesrovnalostí nemění to fakt, že komedie je to víceméně povedená a bere důraz hlavně na něj a jeho bezmeznou orientaci a všeobecnou znalost. I když to není jeho nejlepší film, chvílemi jsem se s radostí zasmál. Belmondo přeci jenom se svým šarmem nedokáže zklamat. --- Přišla jsem o manžela – Jo, také znám tyhle truchlivé chvíle přišel jsem o svého bílého slona a nemohl jsem překonat smutek. Dokonce jsem pil. ()

Bobik9

Nepříliš fungující Belmondo. Přijde mi, jak kdyby scénář někdo osekal tak o hodinu. Strašně se ztrácím v milionu postav, které pronásledují namyšleného a přespříliš jistého blbce. Ne, že bych se párkrát nezasmál, to zase jo. Nicméně jsem od tohoto filmu čekal o hodně víc. I mistr Belmondo šlápne někdy vedle no. ()

mr.bredok

Rok po dokončení úspěšného filmu Policajt nebo rošťák se režisér Georges Lautner a jeho tým včetně Belmonda pouští do dalšího filmu. Jak režisér přiznává, jsou víceméně tlačeni firmou Gaumont a tudíž na film nebyl ještě dozrálý čas. To je bohužel z filmu cítit. Téma podvodníka, který se zamotá do honby o získání mikrofilmu s popisem vynálezu nového zdroje energie je nedotažené. Každopádně se týmu nakonec podařilo dokončit fim na který se dá dodívat bez pocitu ztráty času. A Belmondo visící na vrtulníku stojí taky za vidění. ()

• Natáčení probíhalo na zámku Ferrières ve Ferrières-en-Brie a v Paříži (Francie). Dále se natáčelo v Benátkách (Itálie). (SONY_)
  • Prvýkrát v dejinách filmu tu bolo zobrazené použitie zbrane s laserovým zameriavačom. Efekt pohybujúceho sa červeného bodu - ako znamenie blížiacej sa smrti - sa neskôr objavil v nespočetnom množstve ďalších akčných filmov. (SGP)