Mladý policajt Vincent Milès (Ymanol Perset) bol najlepším študentom akadémie. Má iba 22 rokov, no už v tomto veku je elitným expertom na zbrane, vyniká v streľbe a umení likvidovať ciele. Patrí medzi tie zriedkavé talenty, o ktoré prejavujú záujem iba vládne zložky a špeciálne jednotky zamerané na boj proti terorizmu. Keď Vincent odmietne vstúpiť do špeciálnej jednotky, skorumpovaný Milo Cardena (Joey Starr) dostane za úlohu vlákať ho do pasce. A tak sa jedného dňa Vincentov život zmení na nočnú moru. Urobí chybu, následky ktorej si vyžiadajú množstvo obetí nielen v radoch polície a špeciálnych jednotiek, ale aj v podsvetí. Chybu, za ktorú sa ocitne v pekle, odkiaľ je návrat už nemožný. (TV JOJ)

Morholt

Du Welz a jeho psycho explotationy nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale tohle se mu docela povedlo. pravda, i na krátké stopáži se film občas vleče, ale když dojde akci, splňuje Colt 45 i přísnější měřítka. Co mi zprvu nesedlo byl nepříliš sympatický hlavní hrdina, ale i na toho jsem si časem zvykl a zápletka, byť trošku přestřelená, mě bavila také. Příště bych upřednostnil víc míň kecání a víc střílení, ale jinak jsem vesměs spokojen. 60% ()

Lukoboss

Čekal jsem od toho víc, i když vlastně nejsem zklamanej, jsou to spíš takový rozporuplný pocity. Moc se mně líbí myšlenka, že "stroj" na zabíjení, kterej školí ostatní profíky, vlastně v životě nikoho nezabil (asi jako v Děkujeme, že kouříte, kdy největší lobbista za cigára nikdy nekouřil). Zhruba po polovině filmu se to ale zvrhne v jakýsi zamotaný klubko, který se ne moc dobře rozmotává - ani to není tím, že by divák nevěděl, kudy kam, ale spíš tvůrci nevěděli, co s tím, mám takovej dojem. Je to škoda, ten film měl potenciál, kterej se ale postupně vypařil. ()

peetriss

Colt 45 bohužel nemířil přesně - naprosto mě minul. Fabrice Du Welz poměrně schopně formuje hutnou a mrazivou atmosféru a snaží se vypadat jako tuze drsný film o nevinném policejním střelci, který se dostane do bezvýchodného korupčního obklíčení. Bohužel velmi nedotažený scénář mu systematicky hází klacky pod nohy a hlavní hrdina si počíná natolik hloupě a naivně, že bylo nad mé síly se s ním ztotožnit a fandit mu. Podprůměrná policejní story, jakých už byly natočeny mraky! ()

papadoce

A máme tu opäť akúsi francúzsku nijako neurážajúcu priemernú jednohubku. Filmy z policajného pristredia ma bavia. Áno, konkrétne v tomto počine sa vyskytlo niekoľko zbytočne rating znižujúcich krátkych momentov, ale keď sa nad ne dokážete povzniesť tak to zas taký prepadák nebude. Aj 80 minút sa dá pokaziť, ale tuto to zvládli udržať v akceptovateľnej miere a preto tomu tri hviezdy pristanú. Au revoir. ()

PROCESOR

Mladík, který má dar přímo z pekla. Umí přesně a hlavně rychle střílet, takže je jasný, že přitáhne pozornost ostatních a ve skladišti zbraní, kde si v poklidu pracuje, dlouho nevydrží. Protože je zavázaný komisaři, který ho vychoval po smrti jeho otce, je zřejmé, že na druhou stranu nechce. Přesto se konkurenci na něj podaří ušít boudu a mladík v tom začne pěkně lítat. Snímek má napětí a těch zájmových skupin, tam není tolik, aby se v tom nedalo vyznat. Kdo má rád střílečky, tak by si neměl nechat ujít. ()