Kde já se tady beru?

(TV film)

Nadcházející devadesátiny Dany Zátopkové jsou i nedožitým jubileem jejího manžela Emila Zátopka. Výjimečnost a osudovost jejich vztahu jako by předurčilo i společné datum narození – 19. září 1922. Emil Zátopek je, a navždy zůstane, jednou z největších postav sportovní historie. Proto Dana, ač sama olympijská vítězka v hodu oštěpem, dvojnásobná mistryně Evropy a bývalá světová rekordmanka, žila tak trochu v jeho stínu. Dana Zátopková však není „jen“ bývalá vynikající sportovkyně. Rozsah jejích činností a zájmů byl a je obdivuhodný. Stejně jako osobitý a přitom pokorný pohled na život a na svět, smysl pro humor, skvělá paměť. Při své aktivitě a vitálnosti je i báječná vypravěčka. Dokument prokládaný mnoha archivními materiály byl natočen především na její milované jižní Moravě. V Uherském Hradišti a jeho okolí, na místech jejího dětství a mládí. V prostředí, které ji utvářelo, tam, kam se vždy ráda vrací a kde se stále cítí jako doma. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Dvě hvězdy dávám pouze z úcty k paní Daně, protože tento dokument podal hodně mizerný atletický výkon. Pokud jsem správně zaznamenal, tak Dana třikrát zahodila oštěp, Emil párkrát zafuněl a tím sportovní aktivity skončily. Místo toho jsem si prohlédl každý barák v Uherském Hradišti i okolí, přetrpěl lidovou tvořivost a vyslechl spoustu historek, které se velmi odvážně vyhýbaly sportu. A tak mi nezbývá, než dokument o sportovní legendě, vysílaný na sportovním kanálu, obvinit z nečestného a nesportovního chování. ()

Hunt

Paní Zátopková je velmi milá a vitální paní, tvůrci bohužel nevyužili potenciálu a natočili (chtělo by se říct "na koleni", "bez přípravy", "bez nějakého přínosného přístupu") výlet s legendou československého sportu. P.S. už třeba jen ten hlavní rozhovor natočený u "přepáleného" pozadí, kdy paní Zátopková byla ve stínu a za ní silné slunce- je opravdu do očí bijící. ()

Dinsberg

Paní Dana rozhodně nikdy nebyla jen manželkou Emila Zátopka. Stín se na ni vrhl pouze tím, že nebyla tak medailově úspěšná jako Emil. Nezbývá než jí přát, i trochu závidět, elán, se kterým se i ve svých 95 letech úspěšně pere s nástrahami života. Ještě dnes je inspirací nejen pro sportovce. Takových lidí je stále zoufale málo. "Kde se tady bere?" ()

tančísvlky

Pekné, jasné a dá sa čítať medzi riadkami. Je krásne ak niekto v takomto veku dokáže zmysluplne hovoriť a dávať svoje pocity najavo. Režisér určite nie je žiadny idiot. Aj keď to celkovo vyznieva ako taká "reklama na Moravu", prečo však nie ? Chváliť treba a je za čo všetkých účastníkov tohto dokumentu. Štyri hviezdičky ako povinnosť ... ()