Skupina několika mladých lidí přes týden pracuje v továrně, o víkendu se scházejí při společném úsilí obnovy lehkých letadel. Pomáhá jim v tom bývalý pilot R.A.F., který v této činnosti nachází nový smysl života. Když se jim podaří uvést do provozu jedno letadlo, náhle naráží na administrativní úskalí při založení leteckého klubu a jejich sny o létání se začnou rozplývat.
Film PŘÁTELÉ NA NEDĚLI natočil podle vlastního scénáře méně známý režisér Henri Aisner. Film vznikl na zakázku francouzské Konfederace odborových svazů (CGT) a byl určen pro soukromé promítání na odborářských setkáních, ve své době vůbec nebyl určen do veřejné distribuce kin. Silný příběh zdůrazňuje úlohu přátelství mezi mladými lidmi a překonávání překážek, i když v některých rysech je až příliš romantický. Za zmínku stojí i některé zajímavé letecké sekvence. Především byl ale film první velkou příležitostí pro Jean-Paul Belmonda, který zde přesvědčivě dokázal, že má před sebou slibnou hereckou budoucnost. (argenson)

Enšpígl

Já nevím, ale mě to přípomínalo hrozně takový ty agitační filmy, prostě kolektvivní koníček, hra na kytaru, nějaká ta zamilovanost, jako jo, mladej Belmondíček, určitě fandím každýmu kdo si plní sny, ale mě ten film bohužel evokoval něco jiného co mě příliš nevoní. ()