Na vysokohorské observatoři dochází k senzačnímu objevu. Je zachycen létající předmět se známkami života, který navíc vysílá signály k Zemi. Zanedlouho přistává UFO v hloubi deštného pralesa, kdesi v povodí Amazonky. Mladá astronomka Margot se okamžitě vydává do džungle, aby učinila svůj životní objev. V oněch místech žije muž, který studuje tamní faunu a flóru a jakékoliv vesmírné objevy mu leží někde. Naneštěstí potká na mostě dívku, která mu tvrdí, že je Lulu a je z cizí planety. Nic horšího už Eduarda (J. P. Belmondo) nemohlo potkat. Cestou do města jí vypráví, jak nesnáší děti, takže od něj Lulu vyděšená uteče. Eduard přesto pokračuje v cestě. Narazí ale na Margot, která si z něj chce udělat průvodce. Jakmile Eduard zjistí proč astronomka do pralesa přijela, snaží se jí zbavit. Margot je ale jako buldok, který se zakousne a nepustí. Tak začíná jejich společná pouť džunglí, která je pro mladou ženu velkým dobrodružstvím a pro Eduarda očistcem na zemi. Nikdo z nich netuší, že do pralesa se již také vypravila armáda, která hledá Lulu pro vojenské pokusy. Margot Eduardovi vysvětlí, že pokud Lulu neodletí zpět domů, zemře. Eduard sice nesnáší děti, ale uznává, co by si "zelení mužíčkové" pomysleli, že jejich dítě skončilo v laboratoři jako bílá myš. Že by to mohl být "meziplanetární" skandál. Rozhodne se proto Lulu pomoci. Málokdo totiž zná amazonský prales tak, jako on. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Amazonka má veľmi príjemnú vizuálnu stránku, čo je ale asi tak všetko, čo ponúka. Príbeh je plný klišé a navyše s tajomstvom, ktoré by malo zostať tajomstvom aj po záverečných titulkoch. Keď sa to tak vezme, sci-fi zápletka je úplne zbytočná a malé dievčatko proste mohlo byť iba nejakým strateným dievčatkom, po ktorom sa pátra a vyznelo by to celé uveriteľnejšie. Od režiséra legendárnych francúzskych komédií by sme čakali viac. Ale čo Broccovi nevyšlo počas písania, to si vynahradzuje tou réžiou v krásnych lokáciách, ktoré stačilo iba pekne nasnímať. Takže áno, objektívne nie je nad čím plesať, ale z filmu nakoniec ide tak príjemná atmosféra, že si tie tri hviezdy u mňa zaslúži. ()

Faidra

Kdysi jsem prohlásila, že Bebel zahraje v blbým filmu, až zamrzne peklo. Tož aby si čerti začali shánět teplé prádlo. No a vadit mi to začne až ve chvíli, kdy se mi bude dařit všechno, nač sáhnu, a to způsobem, jakým se Jean-Paul vydařil po všech stránkách. A kdyby se někdy neuvěřitelné stalo skutkem a já dostala příležitost posedět se svým galským hrdinou při láhvi archivního burgundského a při té příležitosti se tím vínem polila, což se mi daří dost často, jsem si jistá, že by mi Bebel půjčil kapesník a gentlemansky se tvářil, že se nic nestalo. To nejmenší, co můžu udělat já po tolika úžasných, byť bohužel jen filmových setkáních pro něj, je vzít si příklad z Jasona Robardse v Tenkrát na Západě a dělat jakoby nic... ()

sud

Zdejší uživatelé jsou k tomuto snímku IMHO až moc kritičtí, někteří dokonce až útoční. Tenhle film je sice průměrný, ovšem jiný snad ani neměl být! Nebyl natočen proto, aby udělal revoluci ve filmové historii či nasbíral řadu Césarů! A Belmondo ve svých šedesáti sedmi letech přece nemůže skákat po stromech jako opice! Philippe de Broca jej natočil pouze jako důkaz, že ani on, ani Jean - Paul Belmondo nepatří do starého železa. A to se jim, byť prostřednictvím průměrné dobrodružné komedie, (alespoň mě) dokázat podařilo. 60%. ()

Apophis odpad!

Opravuji hodnocení, mými slovy - TOTÁLNÍ, TOXICKÝ, RADIOAKTIVÍ ODPAD!!!! Nerad používám toto spojení, ale nyní ho musím použít: viz "Odpadlik"! Odpadliku, mluvíš mi z duše! Je mi záhadou, co Belmondo BLBNE!! Vždyť toto by snad propadlo i v mateřské školce!!! Na druhou půlku jsem se podíval (slovy Cimrmanů) jen ze zvědavosti, jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první...bohužel byla ještě horší! Pane Bože, Ty to vidíš! (snad) ()

slunicko2

To se tedy nepovedlo. 1)  Podivná spatlanina scifi, adventury, komedie a Belmonda posazená někam do kubánské džungle (ano, podle IMDb film natáčeli na Kubě) ve mně nezanechala pěkný dojem._____ 2)  67letý scenárista a režisér Philippe de Broca má za sebou řadu velmi úspěšných titulů, mj. trojici belmondovských mužů z Ria, Hongkongu a Acapulca, jenomže to byli oba mladí a plní elánu. Oboje mi tu chybí. Mládí jako úhel pohledu a elán jako touha. Sledujeme jen unaveného 67letého Bebela, který sice své odehraje a ani o šarm nepřichází, ale přece jen už to není ono. Ve svém věku potřebuje chytrý scénář a to je přesně to, co filmu zcela chybí. Nedivím se, že i v kinech snímek propadl._____ 3)  Bebel nehrál jen v dobrých filmech, často hrál v průměrných nebo i slabých, kterým ovšem svou okouzlující osobností dodal alespoň trochu šarmu. Nedalo mi to a podíval jsem se na své hodnocení jeho filmů. ČSFD uvádí aktuálně 74 filmů (IMDb 91, Allociné 88), celkem 33 jsem hodnotil, a to takto: 3x5*, 5x4*, 17x3*, 6x2* a 2x1*._____ 4)  Kromě nevýrazného zubaře po osmém (!) rozvodu film nabízí neskutečně protivnou astronomku, amarounovou mimozemšťanku a spoustu dalších nijakých postav. Bylo to stále horší a horší, konec jsem už vůbec nedal. ()

• Právě režisér Philippe de Broca jako první vyhlásil do filmového světa, jaké kaskadérské kousky J. P. Belmondo zvládá sám. I v tomto filmu se nenechal Belmondo ve během natáčení zaskakovat. (Arnost.Dadak)