PPV Show Summerlam patrí medzi štyri najväčšie a najvýznamnejšie PPV podujatia v rámci WWE (WWE: Royal Rumble; WWE: Wrestlemania; WWE: Summerslam; WWE: Survivor Series). Tento rok slávi toto podujatie úctyhodné 25. výročie a jeho najvýraznejším zápasom je Triple H (legenda a zároveň výkonný riaditeľ spoločnosti) versus Brock Lesnar (jeden z najdominantnejších wrestlerov histórie WWE, ktorý sa po svojom návrate do WWE po ôsmich rokoch 2.4.2012 v rámci Monday Night Raw zúčastní len svojho druhého zápasu). Súčasťou show je aj vystúpenie amerického muzikanta Kevia Rudolfa spolu s WWE Divas, promo videá pred dôležitými zápasmi a pre-show, ktorú možno zhliadnuť zdarma na stránke WWE.
25. ročník podujatia sa konal 19. augusta 2012 v aréne Staples Center v Los Angeles. Jeho slogan znel "The Perfect Storm" a hlavnou znelkou bola pieseň "Don't Give Up" od Kevina Rudolfa.

Zoznam zápasov:  Pre-show: U.S. Championship Match - Antonio Cesaro vs. Santino Marella(c)
Víťaz: Antonio Cesaro - New U.S. Champion Dĺžka: 05:08 min.
1.: Singles Match - Chris Jericho vs. Dolph Ziggler/w Vickie Guerrero
Víťaz: Chris Jericho Dĺžka: 13:05 min.
2.: Singles Match - Daniel Bryan vs. Kane
Víťaz: Daniel Bryan Dĺžka: 08:02 min.
3.: Intercontinental Championship - The Miz(c) vs. Rey Mysterio
Víťaz: The Miz - Still I.C. Champion Dĺžka: 09:09 min.
4.: World Heavyweight Championship - Alberto Del Rio vs. Sheamus(c)
Víťaz: Sheamus - Still W.H. Champion Dĺžka: 11:22 min.
5.: WWE Tag Team Championship - R-Truth/w Kofi Kingston(c) vs. Prime Time Players
Víťaz: R-Truth/w Kofi Kingston - Still Tag Team Champions Dĺžka: 07:07 min.
6.: WWE Championship Triple-Threat Match - John Cena vs Big Show vs. CM Punk(c)
Víťaz: CM Punk - Still WWE Champion Dĺžka: 12:34 min.
7.: Singles Match - Triple H vs. Brock Lesnar/w Paul Heyman
Víťaz: Brock Lesnar/w Paul Heyman Dĺžka: 18:45min. (Nightmare89)

AdamesWWE

[5/10] Tak 25. výročie SummerSlamu mohlo dopadnúť aj o niečo horšie, ale podstatne lepšie. Ked´ si to zpriemerujeme, vyjde nám obyčajná PPV, ktorá je niečím výnimočná? Určite nie, aspoň z mojho subjektívneho pohľadu na vec. Pár slov k Main Eventu, ktorý vyzeral výborne, ale iba na prvý pohľad. Zápas stojaci na dvoch zvučných menách, ktoré dávali obrovské šance na úspešný zápas, miesto čoho sme dostali iba priemerný skvost, ktorý nebol až taký drsný ako som očakával, už aj zápas superhrdinu Cenu a Lesnara pôsobil drsnejším dojmom ako toto. K tomu pár wrestlingových moves, zápas sa nudne viezol do predvídateľného konca, tak určite sklamanie. Ale no, nech toľko nekritizujem, až taká hrôza ten zápas nebol, pozrieť sa to dalo ale určite na ten zápas s radosťou nebudem spomínať a určite ma ničím nezaujal. Záleží od nastavenia diváka čo od toho zápasu očakáva a ako ho bude brať, možno budete spokojní, ale ja určite spkojný niesom. Ostatné zápasy pozerateľné. Celkovo priemerný SummerSlam, jeden z najhorších. Tá doba ked´ bol wrestling naozaj WRESTLING pominula čo mi je lúto a to čo sa deje dnes v spoločnosti je fakt smutné, ale ani ma to veľmi neprekvapuje. Detské publikum, drbnuté story, stále tie otrepané tváre na čele s Cenom, dnešný wrestling sa mi už hnusí a zapnúť si WWE sa mi oplatí tak maximálne 5-6 krát do roka, WrestleMania, SummerSlam, Royal Rumble a ak sa na show ukáže nejaká legenda. Inak dnešný wrestling za veľa nestojí. ()

JJ.Gibson

Pro mě se defacto skládal SummerSlam 2012 jen ze dvou zápasů: První Triple Threat Match - Big Show vs Cena vs CM Punk. Druhý Triple H vs Brock Lesnar. Tyto dva zápasy stačily abych hodnotil čtyřmi hvězdami, jinak zbytek mě moc neoslovil. Ještě zápas Kanea nebyl špatný. Ale bohužel, WWE má pořád sestupnou tendenci. Sice né tak rychlou jako před pár lety, ale stejně. Nových "skutečných" hvězd je pomálu a staří známí jsou víceméně pryč nebo v TNA. Triple H je poslední wrestler ze pro mě "zlaté doby wrestlingu". Chci zpátky rok 1997-2003 :) ()

fabuloso

Summerslam je wrestlingová klasika a tento rok sa uskutočnil už po 25. krát. Card, ktorý obsahoval sedem zápasov nasvedčoval, že by to mohla byť lepšia šou ako predchádzajúce Money in the Bank či slabý No Way Out. Marella vs. Cesaro – preshow obstaral zápas o US title, ktorý držal celkom dlhú dobu Santino. To už je našťastie minulosť a verím, že konečne uvidíme poriadneho US šampióna, pretože Antonio Cesaro má bezpochyby potenciál. Hodnotenie: 2/10. Jericho vs. Ziggler – SummerSlam odštartoval zápasom, ktorý bol ako sa ukázalo, najlepším zápasom celého večera. Jericho prerušil nelichotivú sériu siedmych prehratých zápasov na PPV v rade, keď Zigglera zdolal pomocou krásneho Liontamera. Hodnotenie: 7/10. Bryan vs. Kane – tento zápas nepatril medzi hlavné ťaháky večera, ale svoju úlohu splnil a navnadil divákov v Staples Centre na ďalší priebeh šou. Kvitujem spôsob ukončenia zápasu. Hodnotenie: 5/10. Miz vs. Mysterio – po dlhej prestávke spôsobenej zranením a taktiež porušením WWE wellness programu sa na PPV predstavil Rey Mysterio. A hneď v zápase o IC titul proti The Mizovi. Miz podľa očakávania obhájil a aj o tomto zápase platí to, čo o predchádzajúcom. Hodnotenie: 6/10. Sheamus vs. Del Rio – zápas o World title mal rovnaké obsadenie ako na MITB, no tentokrát ma až tak neoslovil. Sheamus znovu obhájil titul, no nudí ma, pretože ako face nie je zaujímavý. Hodnotenie: 6.5. R-Truth/Kingston vs. Prime Time Players – v tag tímovej divízii to konečne začína žiť. Šlo k najkratší zápas večera, ktorý podľa mňa patril k tomu slabšiemu. Prime Time Players boli výnimoční vďaka ich manažérovi A.W, ktorého však WWE pred časom prepustila a preto sa obávam, čo s nimi bude ďalej. Hodnotenie: 4.5. Punk vs. Cena vs. Big Show – triple threat zápas o titul WWE bol sklamaním. Jednak zápasy, kde proti sebe stroja traja wrestleri stoja často za prd a ak je tým tretím Big Show, tak to nemôže skončiť dobre. Najsvetlejším momentom bolo kontroverzné ukončenie zápasu a fakt, že CM Punk je aj naďalej šampiónom. Hodnotenie: 4/10. Lesnar vs. HHH – main event o ktorom sa hovorilo už dlhú dobu a na ktorý sa fanúšikovia tešili. Pre Lesnara to bol druhý zápas po návrate do WWE. Jeho víťazstvo nebolo prekvapením a dosiahol ho po použitý páky „kimura“. Triple H odchádzal z arény veľmi sklamaný a vynorili sa otázky, či to bol jeho posledný zápas v kariére. Tento zápas si zaslúžil byť hlavným ťahákom večera, no dalo sa z neho vyťažiť viac. Možno v odvete, ktorá sa plánuje v blízkej budúcnosti. Hodnotenie: 6.5/10. SummerSlam nesklamal, ale ani príjemne nešokoval. Pozitívne je, že absentovali vyslovene slabé zápasy, no na druhej strane sme nevideli ani jeden, ktorým by sa mohol stať „klasikou“. Predsa len, od akcie ako SummerSlam, sa očakávalo viac. Celkové Hodnotenie: 7/10. ()

Bobik9

Pre-show jsem neviděl, ale potěšilo mě, když jsem viděl, že vyhrál Cesaro. Je tam nováček a ten šašek Santino by se měl více věnovat svým vtípkům než US Championshipu. 1) Y2J VS. DOLPH ZIGGLER - konečně Jericho vyhrál! Slušný zápas na začátek, díky kterému jsem doufal, že po dlouhé době uvidím kvalitní PPV. 2) DANIEL BRYAN VS. KANE - zápas, který nestál za nic, stejně jako celá tahle storyline. Bryan konečně vyhrál, když je teď tak šikanován od celé WWE. To ovšem neznamená, že bych mu nějak fandil. Kane už by měl pomalu končit a Bryan by se měl zbavit své kozí bradky. 3) THE MIZ VS. REY MYSTERIO - jsem sice rád, že se oba vrátili a těším se na Mizův Marine 3. Také mě těší, že Miz je IC Champion ovšem myslím si, že by se měl znovu vrátit do bojů o WWE nebo WH championship. Stejně tak Rey. 4) SHEAMUS VS. ALBERTO DEL RIO - slušný wrestlingový zápas, nicméně už mě Sheamus jako ten hodnej se*e. Titul má už dlouho a ten jeho brogue kick už začíná být ohraný. Del Ria sice moc nemusím, ale jako WH Championa bych ho viděl radši. 5) PRIME TIME PLAYERS VS. KOFI AND R-TRUTH - stejný případ jako u Sheamuse. Kofi s tím druhým už to mají opravdu dlouho a ani pro mě nejsou skutečným Tag teamem, jakým například Prime Time Players jsou. Nebo Usos nebo Primo a Epico, hlavně už né tyhle dva. Kofi a Truthem by měli mít vlastní feudy a ne se mrcasit od Tag Team Championship. 6) BIG SHOW VS. JOHN CENA VS. CM PUNK - jsem moc rád, že vyhrál Punk! Show je naprosto nezajímavý a Cena je Cena. Nicméně začínám být zklamaný, jak dělají z Punka zase heel charakter a to jen proto, aby zase byl Cena ten svatej. Jako zápas to nebylo špatné, nicméně o WWE titul byl čekal větší bombu. 7) BROCK LESNAR VS. HHH - jednoznačně nejlepší kousek celé PPV. Lesnar mi tam opravdu hodně chybí a teď bude i HHH. Oba představují zlatou éru wrestlingu a bojím se, že oba dloooouho neuvidím. No, shrnutí je takové, že Summerlsam byl dost zklamáním pro mě. Chce to více kandidátů na hlavní tituly a promakanější feudy u těch méně důležitých zápasů. A další mínus show - Kde byl kur*a Randy Orton?! ()

ortoncz

No byla to bída. Triple threat o WWE title táhnul většinou Big Show . WH Championship - opět nudné a špatné . Triple H vs Brock Lesnar - storyline co vedla k tomu zápasu byla výborná . Ale zápas jako samotný úchvatný prostě nebyl . Co předvedl Brock na Extreme rules bylo mnohem lepší . 40% ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Don't Give Up“ od Kevina Rudolfa. (TheSpearCZ)