Meitantei Conan: Džújonbanme no Target

• Japonsko Meitantei Conan: Jūyonbanme no hyōteki (viac)

Před deseti lety, jakožto řadový policista, pracoval Mouri Kogorou na případu vraždy. Podle nalezených důkazů byl za vraha označen krupiér Murakami Jo. Jenže při jeho zatčení došlo ke komplikaci. Murakami se osvobodil z pout a jako rukojmí si vzal tehdejší Mouriho manželku Eri. Mouri se ji, díky své víře ve své střelecké schopnosti, pokusil zachránit sám, ale místo pachatele postřelil ji. A i když byl Murakami nakonec přeci jen odsouzen na deset let do vězení, v důsledku své chyby odešel nedlouho poté Mouri od policie a se svojí ženou se rozvedli. Jenže čas je neúprosný a Murakamiho trest vypršel. Bude se chtít mstít? Zhruba týden poté, co opustí bránu věznice, je kapitán Megure přepaden a u jeho těla je nalezena maketa meče. Jenže tím to nekončí. Eri je poslána spolu s papírovou květinou do kanceláře otrávená bonboniéra a profesor Agasa je postřelen maskovaným motorkářem, přičemž je na jeho zahradu pohozen další symbol. Vypadá to, že oběti jsou vybírány podle toho, zda jejich jméno obsahuje některou z číslic pikových karet. Jenže i když je na první pohled zcela jasné, kdo za útoky stojí, je tomu skutečně tak? A kdo je další na řadě? Shinichi, alias Conan, má opět práci. (EMIA)

azumi

Tak zatím můj třetí celovečerní film o detectivu Conanovi a ani jeden nezklamal. Detektivka jak má být, s komediální a romantickou vložkou. A to jsem seriál neviděl....Snad se k němu někdy dostanu. ()