Chlupatý ptáček

Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Československo, 1966, 9 min

„Kreslená groteska z jedinečného cyklu Jiřího Tomana "Ptáci Koháci". Tentokrát důvěřiví Koháci padnou do léčky, kterou jim nastraží lstivá kočka. Podaří se jim však nejen se dostat z ptačí klece, kde hledali útočiště před kočkou, ale dokonce i kočku zahnat na útěk. (topr harley)

Tom_Lachtan

Dvojice oněch ptáků mi osobně místy připomínala dvojici medvědů, kteří se potkali u Kolína. S kolegou lubospotim bych nesouhlasil, animace je velmi fajn a její kresba také, ničehož složitějšího nebylo potřeba, s nepropracovaností scénáře souhlasím, neboť výsledek působí spíš jako seškvařenina dvou nezávislých dobrodružství, které jsou k sobě přilepeny hlavně kvůli výsledné délce. PS: Toprem psaný obsah vyžvanil naprosto všechno, za takové obsahy bičovat! ()

Vlkodlak13

Ale jo, je to pěkný. Začátek měl celkem pomalý rozjezd a protože jsem nikdy neviděl "Ptáky Koháky", tak pro mě bylo trochu složitější pochopit jejich chování předtím než se vydali na cestu. Animace je jednoduchá, ale myslím, že jí nic neschází - když bych měl být hodně kritickej, tak leda barevnost, ale na rok výroby mi je jasný, že to ani nešlo. Myšlenky jsou dobré, vtipnost a nápady taky. Hodně momentů mě tam dost rozesmálo. Se součastnou otřesnou animací a bezduchostí filmů pro děti se to nedá vůbec srovnat, jak říkám, ač je to "jednoduché", tak je to pěkné. ----- Rozhodně doporučuji shlédnout, je to vtipné a hezké. ()

pytlik...

Příjemné překvapení, že se nejedná o porno ze 70.let. Ináč mi to spíš připomíná Boba a Bobka zkombinovaného v první půli s jednoduchou počítačovou hrou. ()