Málokterý filmař ve svém díle pracuje tak vtipně s autobiografickými prvky. Woody Allen ožívá v kinoverzi tohoto původně televizního dokumentu s působivostí filmové postavy a kruh se tak uzavírá. Z archivních záběrů, svědectví blízkých spolupracovníků i ze scén přímo z natáčení jeho filmů vyvstává portrét filmaře stejnou měrou talentovaného jako neurotického. Uvidíte dětství jako z románu, mládí poznamenané genialitou a počátky v šoubyznysu i momenty z vrcholu Allenovy kariéry. Od začátku do konce píše na stejném psacím stroji, jen teď už jeho pracovní náplní není sesmolit padesát vtipů denně. A taky už se z nervozity neomotává šňůrou od mikrofonu. (Febiofest)

derryl

I love Woody, Woody Allen a po shlédnutí tohoto dokumentu ještě více. Woody Allen točí báječné filmy, ať sám tvrdí pravý opak, jeho filmy mají duši, duši člověka, který chce žít navěky a točit jeden film každý rok až do 105 let. Stojí to za to Woody, natáčej své nesmrtelné filmy, je to Tvůj život a já Tvůj život a Tvoje filmy zbožňuji, Tvůj věrný fanoušek. ()

zlabus

Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80% ()

žvanimírek

Povedený průvodce Woodyho, nebo checete-li Allanovo, dosavadní tvorbou, a to nejen filmovou. Skalní přiznivec tohohle neurotickýho komika zde nedostane až tolik nových informací, ovšem přesto je zajímavé se podívat do zákulisí jednotlivejch Allanovo filmů a poslechnout si názory jak herců, scénáristů, producentů, kolegů režisérů na autora, čím jim imponuje, čím si je získal, tak samotného W.A. a jeho pohled na “dělání” filmu a humoru. “Moje otázka je pro pana Woodyho Allena, Váš film se často vyjadřuje ke smrti, tak bych se rád zeptal, jaký je Váš vztah ke smrti?”...”Můj vztah ke smrti zůstáva stejný, jsem silně proti a....mmm.” ()

jojinecko

Cca 200 minútový prierez Woodyho filmografiou (až na cca 4 výnimky, ak som dobre rátal), spolu s pohľadom do kultového šuplíka plného nápadov, zábery z detstva, plno výpovedí hercov, spolupracovníkov, kolegov, všetko tu má hlavu a pätu a je úplne jedno, že veľa vecí je notoricky známych (napr. z knihy od Erika Laxa). Aj ako človek, ktorý videl a čítal o Woodym snáď všetko "dostupné" som tu objavil pár vychytávok (napr. scéna, ako Woody zanietene hrá na klarinet!). Dokument, ktorý vhodne dopĺňa maestrovu filmografiu, som maximálne spokojný. ()

honzii

Pro diváky, kteří nejsou seznámeni s životopisem a způsobem práce Woodyho Allena je tento dokument perfektní. Pro diváky, kteří si už něco přečetli, jde spíš o přehledné shrnutí z úst samotného Woodyho a jeho okolí ilustrované pečlivě vybranými scénami z Allenovo tvorby. Rozhodně je to povinnost vidět. ()