Urbain Donnadieu (Christian Clavier) je největší lakomec pod sluncem. O první místo se ovšem dělí se svou babičkou. Tihle dva nemyslí na nic jiného, než na čem by se dalo ušetřit, jak na něčem vydělat a jak, pokud možno, nemuset platit žádné daně. V hlavě se jim zrodil báječný plán. Střádají pěkně jednu zlatou cihlu po druhé a až jich bude pořádná hromada, otevřou si účet ve Švýcarsku. Zlata mají dost, teď už zbývá jen najít způsob, jak ho osobně dopravit do Švýcarska. Přece nebudou platit někomu provizi za to, že všechno vyřídí za ně. V patách mají ale Urbainovu manželku, která větří, že za náhlou cestou do Švýcarska určitě něco bude. (oficiálny text distribútora)

Oskar

Pašování domku postaveného ze zlatých cihel z Francie do Švýcarska? To tu ještě nebylo. Nepodceňujme filmaře v důchodovém věku. Gérard Oúry natočil v čtyřiasedmdesáti komedii právě tak divokou jako za starých časů (a o tři roky později jednu méně akční, ale ještě lepší). Touha po zlatě se může zdát někomu více a někomu méně vtipná, ale rozhodně pádí takovým tempem, že ani na chvíli nenudí. Christian Clavier i představitelka jeho babičky Tsilla Chelton jsou skvěle sehraní a odvedli dobrou práci, i když jen do té míry, v jaké jim to dovolil scénář. Pokud jim totiž diktuje harpagonovskou paranoidní chamtivost, jsou skvělí. Jakmile z toho začne film slevovat a ukazovat, že mají i nějaké ty city atd., bere hlavním postavám osobitost. Líbilo by se mi, kdyby byli zcela amorální a nepoučitelní, ale to je možná víc můj problém než chyba filmu. :-) Vidím to na velmi slušných 60% ()

drankeryth

Priemerna komedia nad ktorou sa sem tam pousmejete, ale ze by ma dostavala do neznesitelneho smiechu, co vidim vo filme, to urcite nie. Od Frantikov som toho ocakaval viacej, co ma aj troska sklamalo. Chybala tomu spravna davka humornej injekcie, ktora by v cloveku vyvolala zachvaty smiechu. Takto to vyznelo obycajne, skoro az robene nasilnymi scenami, aby to malo akoze cloveka zabavit, co ani moc niekedy nefungovalo. ()

dopitak

Opravdu hodně šílená, zbrklá a bláznivá akční komedie. Clavier skoro nesleze z plátna, a pokud mu jako já budete fandit, většinu filmu trnete, jestli dobře pochodí. Zadní projekce ve filmu 90´s let! Bouračky jsou vskutku drsné! Excelentní Jaromír Meduna a Jaroslava Obermaierová - ostatní jim jen přizvukují. Marine Delterme na golfu je dost sexy! ()

Pierre

No, možná kdybych řekl, že jsem se nasmál dvakrát, tak bych přeháněl. Ono zde není moc míst, které by nějak vyvolaly upřímný smích a to je asi jediný problém. Jinak jsem se vůbec nenudil. Stačilo by mi citovat kolegu dopitaka. Touha má dobře nastavené tempo a rychlý střih jednotlivých scén, že mě to celou dobu bavilo, uteklo mi to a hlavním hrdinům držel palce. Clavier mi zde zase hodně připomínal Funése, už jenom tou energií. Úžasný, to komik. A film to je taky dobrý, ale u komedie bych přece jenom čekal pár výraznějších míst ke skutečnému smíchu, takže místo čtyř, musím dát čistou trojku. ()

filmmovier

Obrovské překvapení, a to jsou pro mně jména Gérard Oury a Christian Clavier zárukou kvality - a tady se to potvrdilo a v případě pana režiséra dost potěšilo, protože natočit v jeho věku takovouhle záležitost, to chce fakt hodně frajeřiny. Christian Clavier má roli, která mu naprosto dokonale sedne (opravdu je jediný skutečně důstojný nástupce Louise de Funése), jeho babička byla taky naprosto výborná, oba jsou naprosto perfektně sehraní a zápletka je správně francouzsky ztřeštěná, takže to je polovna úspěchu. A krásné na tom je, že to všechno funguje absolutně na jedničku. Začátek je sice malinko slabší a pomalejší, ale jakmile vyjedou s barákem na cestu, nabere to pořádný grády a čím víc se blíží konec, tím je to lepší, poslední půlhodina byla opravdu naprosto neskutečně dokonalá záležitost, při které jsem se řezal smíchy, jako už dlouho ne. A Jarka Obermaierová a hlavně Jaromír Meduna naprosto excelují v dabingu a dojem opravdu značně vylepšují... Je to svižné a opravdu zábavné, skutečně divočina, jak má být. Touhu po zlatě jsem opravdu neviděl naposledy a spíš to vypadá, že se k ní budu pravidelně vracet. Nikdy jsem si nemyslel, že dám podobnému filmu 100%, ae tady to fakt nejde jinak, protože je to prostě strašně výborná záležitost. A já doufám, že jednoho dne najdou všech 45 999 cihliček zlata... ()