Ježíšek je neřád

• Francúzsko Le Père Noël est une ordure (viac)
všetky plagáty
Ukážka z filmu 2

Je Štědrý den a v pátém poschodí pařížského činžáku je v plném provozu poradenská služba „SOS Défresse- Amitié“, která utěšuje depresivní a nešťastné lidi. U telefonu se střídají Pierre Mortez (Thierry Lhermitte) a Thérese (Anémone) a první akcí je záchrana jejich kolegyně Madame Musquin (Josiane Balasko), která uvízne ve výtahu. Do kanceláře vtrhne těhotná Zézette (Marie-Anne Chazel), kterou pronásleduje patologicky žárlivý a rozzuřený Felix (Gérard Jugnot) v kostýmu Santy. Postupně se objeví další bizarní postavy včetně transvestity Katie (Christian Clavier) a nastávají nepředvídané situace. (curil)

Ukážka z filmu 2

Astaroth12

Ja sa hanbím, ale túto komédiu, ktorá má prívlastok jednej z najlepších Francúzskych komédii a v rodnom Francúzsku je kult a ja som sa o nej dozvedel len kvoli odporučeniu jedného z tamojších užívateľov. Linka dôvery u nás vzbudzuje určitý druh rešpektu a dôveryhodnosti, tak aj pre to som po prečítaní obsahu čakal všeličo, len som sa modlil, aby to nebolo trápne. A báť som sa naozaj nemusel. Hneď ako som spoznal postavy, tak som si ich obľúbil a s príchodom Christiana Claviera čo by nevyrovnaného a vynervovaného transsexuála, ktorý chce tak málo a to, nebyť na Vianoce sám, som vedel, že film pôjde v mojom hodnotení vysoko. Bol úžasný a keď predniesol vetu ,, toto je riadna psychiatria" , tak presne taký pocit som mal ja od začiatku filmu až po zaverecne titulky. Ale nie je to vobec chaotické, ale milé a úsmevné. Herci si to užívajú, je tu veľmi veľa úžasných nápadov ako tá vo výťahu, kde je uväznená jedna postava a aby sa z tadiaľ vyslobodila, odbaľuje darčeky, ktoré niesla sestre a jej deťom a tie jej poslúžia viac než čakala. Koniec bol taký, ako celý film, bláznivý a šialený. Od začiatku do konca som vedel, aké hodnotenie odo mna film dostane a tak, žiadne hluché miesta či trápne momenty som tu nenašiel. ()

pipapa

Tak tohle by (bývalo) chtělo kvalitní (nejlépe ten předrevoluční socialistický) český dabing a stalo by se to bezpochyby další diváckou bombou, tentokrát jen pro dospělé, importovanou z Francie. Tohle opravdu není rodinná komedie pro všechny a la Louis De Funés. Tohle je dokonale bláznivé divadlo s ostřejším námětem včetně černého humoru a hlavně s velmi, až přehnaně, vulgárním scénářem...Tohle se musí slyšet a ne číst, tady prostě žádné titulky, ani české - kdyby byly, nezaberou, tady splní svůj účel jen 100%-ně trefený dabing nebo perfektní znalost francouzštiny...Povedený tyátr na-en-tou, jakých se zase tak moc nenajde! ()

filmmovier

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení! "Nová" vánoční klasika. Černohumorná, poměrně odvážná, kvalitní. Nejlepší je tady úplně jasně Christian Clavier (dost možná v jedné ze svých nejlepších rolí vůbec), ale nezklame samozřejmě nikdo. Rozhodně to není pro celou rodinu, ale právě proto je to vlastně ještě lepší. Ujeté, originální, nápadité, s výtečně napsanými i zahranými postavami. Ta hodinka a půl v jejich přítomnosti uteče fakt příjemně, ta nejpoctivější francouzská komediální škola se tady prostě opravdu nezapře. Vánoční období je tady vlastně dost navíc, ale kdyby nebyly Vánoce, nebyl by ani skvostný Gérard Jugnot. Je skutečně na pováženou, že tahle skvostná záležitost nedostala český dabing v době vzniku, zážitek by se zdvojnásobil. 75 %. Příští rok dám repete, a nevylučuji, že hodnocení zvýším a půjdu na maximum. ()

Willy Kufalt

Tvrdě černohumorná situační komedie provokuje do jisté míry už jen zasazením samotného děje do období Vánoc, ale ona se mohla odehrát kdykoliv a stejně by některé vtipy a pointy (zoologická zahrada) zůstaly za hranicí vkusu. Byl jsem na tuhle u nás dosud nepříliš objevenou vánoční klasiku z Francie poměrně zvědavý a určitě nejsem naštván ani pohoršen, dokonce v první polovině jsem se dokázal skvěle bavit. Očekával jsem jen, že při slepení jednotlivých epizodek společným setkáním všech postav to vyvrcholí daleko propracovanější zábavou, než jen nekonečně bláznivou snůškou hádek, křiku, vulgárností a ujetou směsicí černé kroniky. Kultovní film své země, který mi místy hodně připomínal nějaký stupidní sitcom se zvýšeným stupněm vulgarity a ve kterém mě překvapivě hodně bavil Thierry Lhermitte v roli neurotického pracovníka Linky důvěry. 65% ()

ddf76

Vyborna francouzska crazy komedie. Gérard Jugnot v roli maniakalniho a chladnokrevneho Jeziska, ktery se nestiti niceho, je super, ale i zbytek hereckeho ansamblu se velmi dobre doplnuje. Kouzelna hlaska Co mam delat, Zmacnete tlacitko je nezapomenutelna :)))). Skoda, ze tohle nikdy zatim neslo v televizi. Snad se to nekdy povede uvest na vanocni svatky :)). P.S CZ titulky jsou na titulky.com. ()