Detektivní parodie z pera Ivana Mládka nás zavede na soukromou narozeninovou oslavu, kterou si excentrický hrabě ke své potěše zpestří pozváním tehdejšího výkvětu televizní zábavy. Zatím co komici jeden po druhém opouštějí tento svět, přeživší jim vzdávají hold záznamem jejich vystoupení, který každý z nich dostal za úkol přinést jako prezent oslavenci. (Olík)

D.Moore

Typicky mládkovský "vtipně" trapný (trapně "vtipný") úvod s hrabětem, sluhou na špagátu a opilým Jiřím Krampolem mě trochu vylekal, ale zbytek už byl mnohem lepší. Jedna smrt lepší než druhá, asi nejvíc se mi líbil konec Felixe Holzmanna... No a vůbec ta možnost vidět všechny zúčastněné pány pohromadě byla výborná. Škoda jen, že hraběte nehrál někdo jiný než bezvýrazný Jiří Lír, který se mi příliš nezamlouval. ()

honajz

Příjemně absurdní komedie z dob, kdy ještě bylo možné být politicky nekorektní. Na zámku hraběte Liera se schází skutečně smetánka tehdejších komiků a po vzoru Deseti malých černoušků postupně mizí ze scény - a mezitím si mezi sebou kolegové uštědřují různé rýpance, kterým dominuje právě absurdní humor v některých dialozích a hláškách. Jednotlivá úmrtí jsou proložena videoklipem z vystoupení těch, kteří právě odešli - až najednou zjistíme, že jsme dostali k ještě absurdnější pointě, jež však nemá až takovou sílu. Ale spousta nápadů je zde skvělých - sluha na provaze, pastičky na myši, větrací otvor, "tohle už nebude potřebovat", "to jsou ruské kukačky?" apod. Vlastně to bylo celé takové příjemné, člověk se u toho nebude válet smíchy pod stolem, ale celou dobu jemně usmívat a bavit se. Škoda jen, že na panu Lírovi je znát, že snímek točil krátce před smrtí. ()

see_sawandrew

Vynikající parodie na detektivní brak, hraničící s neskutečně vtipnou vyvražďovačkou. Zároveň přehlídka scének našich nejlepších komiků, které si ve filmu pouštějí přeživší jako poslední rozloučení s nebožtíky. Každá smrt je dokonale absurdní, ale nejvíc mě vždycky rozseká Wimmer se sekerou v hlavě. 90% No, zemřel přirozenou smrtí. Ranila ho mozková mrtvice - Ježíš, a co ta sekera?! - No ranila mo mozková mrtvice a někdo ho dorazil sekerou - Jo, to má logiku, todle.../ A nikdo nesmí opustit zámek, venku je strašný vedro! ()

Olík

Pokleslá televizní parodie na pokleslé detektivní braky, z pera v té době již pokleslého Ivana Mládka, jako výstavní tabule tehdejšího výkvětu televizní zábavy. Pánové komici Šimek, Sobota, Kaiser, Krampol, Budín, Holzmann, Lábus, Wimmer a Mládek plus Jiří Císler (nic ve zlém, ale i přes účinkování v geniální Sešlosti, beru pana Císlera jako herce (bohužel nedoceněného) a ne regulérního baviče), jako postupně umírající narozeninový hosté na komorní oslavě pomstychtivého hraběte (J.Lír), kterému všichni jmenovaní před lety……..(ale to bych prozradil zápletku). Zatím co pánové humoristi jeden po druhém opouští tento svět, přeživší se s nimi pomyslně loučí zhlédnutím záznamu některého z jejich vystoupení, který měl každý z pozvaných povinnost donést jako prezent hostiteli. A tak na nás čeká Mládkova zpívaná groteska Muž, který vidí vedle, Holzmannova a Budínova recitace Kytice, Můj ideál z Lábusova a Kaiserova „Kouzelníka“, rozhovor s barcelonským olympionikem Šimka a Krampola, Sobotova lekce zašívání děr v punčochách, Wimmerova otrávená Ostrava a Císlerem počeštěná Amstrongova A kiss to build a dream on. ()

Petr_Vacikar

Deset malých běloušků jsem měl od malička velice rád. A dnes po dlouhé době jsem si tento film osvěžil. A jak to člověk vidí staršíma očima, více si všímá detailů, jak hrají danou roli. Někdy je to docela na křeč, později zbytečné přehrávání, místy né úplně dobrý zvuk.  Tenhle snímek, Měl díky hereckému obsazení ve složení našich nejlepších komiků být absolutně špičkové dílo. námět, parodický scénář, obsazení. Přesto to úplně nedopadlo. Proto jsem dnes ubral jednu hvězdu.  Pan Lír už nepředvádí tak působivý výkon a místy je to ta křeč. (Chápu věk) Potom Felix Holzmann, také to už nebylo ono. Luděk sobota. Ten se mi teda v této roli nelíbil nikdy :D Kdežto Jiří Wimmer! Výborný. A nakonec Jiří Císler!!! A ten mi bavil od začátku až do konce, kde dokonale zahrál nalitého. (Víme že?) Skvěle zahraná  role a ke konci filmu od opravdu perla za perlou. Jak píše uživatel see_sawandrew. Výborná scéna s Výborným Jiřím Císlerem. Já mám radši tu co byla dříve a také Kraluje Císler! U Smrti Františka Budína.  Spadl dolů a zabil se, na sedmém schodu nejspíš zakopl o Mládka -  Vy tomu věříte? Víte kolikrát jsem já spadl nalitej ze schodů a podívejte jsem jako křepelka - Ale on byl střízlivej - No tak ho někdo zabil no. ()

• Natáčelo se v Českém Šternberku. (rakovnik)