Lyžování, sněhové koulovačky a kluzké svahy. Dobrodružství pokračuje v lyžařském středisku ve Val d'Isere, kde se opět všichni sešli...  Nathalie a Bernard přijedou na lyže a ubytují se v apartmánu. Gigi provozuje creperii, její manžel Jeröme má lékařskou praxi. Jean-Claude je stále nešťastný a snaží se svést jakoukoliv hezkou ženu ve svém okolí. Christiane přijede s novou známostí, starším, ženatým mužem. Popeyé je "pod pantoflem" své ženy a částečně i jejího milence. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 1

Dale

Mať takú skvelú zostavu komediálnych hercov ako Clavier, Lhermitte, Jugnot a Blanc a spraviť z toho takú zúfalo nevtipnú akože komédiu to je fakt umenie. Teda pokiaľ sa nechytáte za brucho pri scénach ako niekto nevie nastúpiť/vystúpiť z vleku, prípadne že zastane na konci rady ľudí a postupne všetci popadajú ako domino. Mne takéto scény prídu vyložene trápne a tak som sa cítil počas celého filmu. Možno 2x som sa usmial, toť vše. ()

blackrain

Výborná oddechovka, pří které dostane bránice parádně na frak. Titulní melodie je poměrně vtíravá, ale ve filmu se objevuje několikrát a to štvalo i mě. To trošku sráží pohodový zážitek z filmu. Pokud se člověk chce ale pořádně pobavit, tak mu nezbyde nic jiného než tento fakt překousnout a nechat se unášet na šílených situacích, kterých je tu samozřejmě dostatek. I mě utkvěla v hlavě scéna s frndou a tou trojicí Italů. To je zajímavé, že si člověk zapamatuje jen bláznivé věci a situace. ()

dopitak

Oproti jedničce veliký kvalitativní posun. Vtipnost je sice stále na pováženou, ale neustále skórující Jean Claude a kupy sněhu všude kolem, když jste zrovna na Vánoce na českých horách v osmi nad nulou, udělají své. Půlku postav a scén bych vyhodil, přidal sněhu, nahé holky, a mohlo to být za plný. Dabing je slabý. ()

Enšpígl

Miloval jsem, miluju je, a milovat budu, tyhle sladké polibky z Francie, při kterých je člověku tak krásně na duši a je vysmátej jak lachtan po dobrým obědě. Humor se na mně valil za všech stran, dialogy, obrazová složka, minipříběhy hlavních postav, všechno. Tady se udělala smrtící chechtaná i z jídla, protože v momentě kdy se servírovala frnda jsem pro slzy smíchu už skoro neviděl. Nebo skvěle vygradovaný pobyt s Italama, v jehož závěru jsem byl smíchy v poloze rodícího křečka. Takhle si představuju bezchybnou chechtárnu. ()

Martin741

Ci zrovna kultova komedia, to tazko a dost o tej "kultovosti" pochybujem. Kazdopadne kvalitativny posun oproti slabej a len priemernej jednotke. Od mora sa dej presunul do zasnezenych hor a opat chyba dejova linia, je to skor len sled kadejakych scenok. Pribudlo humoru, rezia sa zlepsila, hoci Lhermitte ´bol asi najslabsi clanok v tomto filme. Kazdopadne na odreagovanie ja film ako stvoreny : 70 % ()