Stéphane (Daniel Auteuil) je houslař. Má vynikající smysl pro hudbu a zvuk nástrojů a nesmírně šikovné ruce. Pracuje v dílně spolu se svým přítelem Maximem (André Dussollier) a jsou skvěle sehraným týmem. Potíže nastanou v okamžiku, kdy se oba zamilují do stejné ženy, talentované houslistky Camille (Emmanuelle Béart). Ona sama sice chodí s Maximem, ale postupně si ji svým uhrančivým kouzlem získává Stéphane. Opravdu zmůže láska všechno? (nenet)

Padme_Anakin

Nemám slov.. To, co tu předvádí Daniel Auteuil, je na Césara, Oscara, Zlatou palmu i Zlatého lva.. Pravdou je, že má k sobě skvělou partnerku Emmanuelle Béartovou a společně stvořili něco moc krásného a nevýslovně křehkého.. Plus nádherná hudba, to je tak, když potká mistr houslař talentovanou houslistku.. ()

Pete

Přes počáteční očekávání klasického scénáře se jedná o velmi zvláštní platonickou romanci. Emmanuelle je prostě nádherná bohyně, přehnaně introvertního Daniela tedy nemůžeme úplně pochopit. Jejich lásce totiž nestojí v cestě ani tak vnější okolnosti, přátelství, nebo jiné vztahy - ale jeho srdce v zimě. ()

emma53

Rozhodně je to jeden z filmů na které by jste měli být předem správně naladěni. Velmi citlivý příběh o krásné Camille, málomluvném Stéphanovi a jeho příteli Maximovi. Téměř psychologické drama o pro nás nepochopitelně potlačovaných citech, ale o citech vyjádřených, avšak nenaplněných. Výborné výkony jak Daniela a Emmanuelle jsou navíc už jen příjemnou lahůdkou. ()

smilownik

Stéphana dobře chápu. Stejně jako on však nevím, co je tím důvodem jeho studeného srdce. A proč s tím asi nemůže nic udělat.... Vynikající scénář, který přesně vykresluje jednotlivé postavy, výborní herci, citlivá režie, krásná hudba... a pochoutka pro ty, co rádi francouzštinu - prostředí i jazyk jsou franco-francais:) ()

dr.fish

Někteří lidé toho mnoho nenamluví. Žijí si v klidu v ústraní své osamělé životy a poslouchají ty spousty řečí, co napovídají ostatní, kývou hlavou a občas i něco řeknou. O takových lidech se obvykle nedá mnoho navyprávět, natožpak točit film. Alespoň film, který by měl spád a děj. V tomto případě ale film vznikl, a přesto že spád ani děj nemá, má svou sílu. Daniel Auteuil ztvárnil svého introverta navýsost dokonale, vyplnil prostor jemu poskytnutý a alespoň já za sebe mohu říct, že jsem jeho ticho pochopil a jeho boj mne strhl tak, že mi ty dvě hodiny uběhly jako voda. Povedené drama, které opět dokazuje Auteuilovy herecké kvality...80% ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Paríži. (MikaelSVK)