Vojenský atašé na francúzskom veľvyslanectve v Poľsku sa stáva svedkom zrady, intríg a podvodov v diplomatických salónoch i úzkych uličkách Varšavy.  Dvojdielna historická dramatická miniséria Spies of Warsaw (Špióni z Varšavy) je založená na uznávanom románe Alana Fursta, ktorý je adaptovaný pod vedením scenáristov ocenených cenou Emmy Dicka Clementa a Iana La Frenaisa. V hlavných úlohách napínavého špiónskeho príbehu odohrávajúceho sa v Poľsku, Paríži, Londýne a Berlíne krátko pred vypuknutím Druhej svetovej vojny sa objavia hviezdy seriálu Doctor Who David Tennant a Janet Montgomery.
Dej minisérie sa sústredí na francúzske a nemecké tajné služby, ktoré proti sebe v špionážnej aréne vedú boj na život a na smrť v čase, kedy armády na bojisko ešte ani nevstúpili. Plukovník Jean-Francois Mercier (David Tennant) je vyznamenaný hrdina Prvej svetovej vojny, ktorý pôsobí na francpzskej ambasáde, no zapletie sa do osídiel lží a podvodov. Medzitým sa stihne zapliesť s vášnivou Annou (Janet Montgomery), právničkou z Paríža, ktorá je v službách Spoločnosti národov. Ich zložitá ľúbostná aféra sa ďalej prehĺbi, keď nemecké tanky vyrazia skrz Čierny les smerom na Poľsko.
Spies of Warsaw je zmesou inteligentného príbehu vychádzajúceho zo skutočných historických udalostí a realistických, presvedčivých postáv. V ďalších úlohách sa objavia Anton Lesser ako Doktor Lapp, Richard Lintern ako plukovník Lessard, Nicholas Blane ako Otec Heininger, Julian Harries ako Duff Cooper a ďalší. (Incantator)

TV spot

Ben Nevis

Líbilo se mi, že to nebyla bondovka, ale vypadalo to jako reálná práce špehů, v době, kdy ještě všechnu práci neobstarají tajné kamery a počítače. Na omezené finance televizní produkce si tvůrci vyhráli s kulisami a kostýmy. Po herecké stránce mě to však příliš neohromilo a Tennantovi spíš sekla dělnická rádiovka než vojenská uniforma. Proč vlastně Francouzi prohráli, když měli takovou špičkovou rozvědku? ;-) Rovněž to bylo ukecané a při obšírném tlachání jsem ztrácela pozornost. ()

novoten

Spousta skrývání, intrik, plánů, důmyslných dialogů a spolehlivého Davida Tennanta. Ani on ale nedokáže zakrýt fakt, že tihle špióni trochu zapomněli bavit. Celou dobu jsem měl totiž pocit, že na něco výraznějšího jen čekám, protože každá akčnější nebo napínavější scéna byla utnuta hned v zárodku. Finální půlhodinka naštěstí přináší dostatek emocí, abych příběh plukovníka Merciera neodstřelil jako přetaženou nudu, ale zklamaný přesto zůstávám. ()

Pítrs85

Velice solidní dvoudílný film z produkce BBC o špionáži za druhé světové války. Film, který se nijak nepodbízí a tak není divu, že zůstal i tady tak nějak zapomenutý, ovšem pokud vás zaujmou první minuty a přijdete mu na chuť, odmění vás kvalitní rutinou, nic víc nic míň. Herecky tu (nepřekvapivě) vládne David Tennant, i díky rozsahu své role, ostatní spíš jen tak přicmrndávají. Druhý díl ještě o fous lepší než ten první. Zkrátka kvalita střihu BíBíSí. ()

kinej

Minisérie Spies of Warsaw má hodně zajímavý námět a příběh, díky čemuž možná stojí za shlédnutí. Oba díly dokonce i dobře vypadají, mají neodfláknutou produkci, výpravu, kostýmy, ze které by se nemusel stydět ani regulérní film. Jenomže až na pár momentů se režisérovi nepodařilo mě vtáhnout do děje, nebo se zajímat o osudy jednotlivých postav. Celý projekt mi přišel tak nějak plochý a bez ducha, jako jsou například podobné filmy české televize. Herecké výkony jsou dosti nevyrovnané. Hlavní role je sice obsazená dobře, ale projev Davida Tennanta působí v množství nevyrovnaných výkonů rozpačitě. BBC má svůj standard mnohem výš. ()

VenDulin85

Nemůžu dát plný počet, byť by si to herci zasloužili, ale scénář místy hodně skřípal. Román jsem nečetla, takže nemůžu zatím posoudit, zda je na vině původní předloha, nebo rychle spíchnuté scenario, ale občas jsem měla pocit, že se nudím, a to by se mi u britských minisérií stávat nemělo. Jinak ovšem výborné, atmosféra místy pěkně děsivá, chemie mezi hlavními představiteli... chemická :)). ()