Joake no mači de

• Japonsko 夜明けの街で (viac)
všetky plagáty

runner85

Jeden muž, dve ženy, jedno dieťa a jedno veľké tajomstvo. Otec rodiny žije svoj spokojný ale stereotypný život až do momentu keď stretne jednu krásnu, mladú, tmavovlasú ženu. Držala v ruke raketu a pekne sa vrtila.... No pod rúškom záplavy nového splanutia je cítiť bolesť... Ja som ten film zožral. To najlepšie čo som tento rok videl. ()

Dlubal David

■ Začalo to hezky odlehčeně, až by člověk měl pocit, že bude sledovat jedno z těch romantických dramat, která nijak neurazí a vskutku se člověk pobaví, ale na konci filmu mu veškeré emoce vzniklé při sledování filmu odplují do dálav a člověk se vrátí do reality a po filmu ani vidu ani slechu, ale omyl je pravdou... ■ To, co začalo zlehoučka a nijak nenuceně se postupně a po malých krůčcích dostává stále dál a dál. Atmosféra tohoto filmu mě pohltila a děj jsem prožíval společně s hlavními představiteli. ■ Po hodině už většině diváků musí být jasné, jakým směrem se bude film ubírat, ale ani to mi nezabránilo, abych se nenechal unášet hereckými projevy a rukou scénáristickou... ■ Celou druhou polovinu jsem měl takový neodkladný pocit, že vím, jak to skončí, ale stejně mě tam kdesi vzadu v mysli stále hlodal červík peťura a v hlavě mi neustále sem a tam sprintoval brouk... ■ Několikráte se sama nabízela ona proklatá otázka: Kdo je vrahem? Zahradník! - Ne! Teď vážně. ■ Některé scény byly skoro dechberoucí a velice se mi líbilo, jak byla vykreslena psychologie postav. [Viděno poprvé: 90/100] ()

Tyckin

První momenty vzbudí dojem, že vás čeká odlehčené romantické drama – výrazy jako anální schůze, páprdové či dobytek tomu napovídají :-) Jenže, jedná se o opravdu vážné dospělé drama velmi kvalitního provedení, takové již jsem dlouho v asijské kinematografii neshlédnul. Dosud spokojený otec rodiny se seznámí s novou kolegyní a není třeba dodávat, že tato dosti atraktivní mladá dáma jako svůdkyně odvede svou práci dokonale. Opravdu moc se mi líbilo, jak je zde zpracované téma nevěry – herecké obsazení i výkony jsou výtečné, celé ty 2h filmu pohodově a uvolněně plynou za doprovodu někdy příjemně hravé hudby, jindy zase zabrnkají na dramatickou strunu zneklidňující tóny. A nad celou situací se vznáší téma vraždy z let minulých a poněkud tajemné datum 31.března... 87% P.S. Je velká škoda, že se zde tomuto snímku nedostává větší pozornosti, opravdu stojí za zhlédnutí a ač je to neuvěřitelné, existují i kvalitní české titulky! ()