Nově zvolená norská vláda, zaměřená na ochranu životního prostředí, zastaví těžbu ropy a vývoz ropných produktů. To samozřejmě způsobí otřes v celé Evropské unii. Rusko vyjde vstříc požadavkům EU s tím, že jeho vojska vstoupí na norské území. Jelikož Spojené státy americké již nejsou členem NATO, je severská země odkázána sama na sebe. Dramatické události na sebe nenechají dlouho čekat. Brzy je totiž unesen norský premiér Jesper Berg... (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Norové jistě pochopí, že my musíme jednat solidárně s Evropou." Tak si Norové jednou takhle pomysleli, že skončí doba ropná a začne doba ekologická. To zní až moc zdravě, takže Evropa konečně odložila svou korektnost a možná bude válka. To naprosto dává smysl a já se dost těším na chvíli až USA vystoupí z NATO a EU konečně před světem ukáže, jak málo si cení suverenity národa. Na můj vkus je tato alternativa současnosti rozehraná výborně a já se moc těším na to, jak to bude dál. ()

Luk Skywalker

Námět dobrý, ale utáhne to celu řadu? Nemyslím si, takže jistě budou odbočky. Jinak EU se kamarádí s Rusy nebo je má jen na špinavou práci. To je jedno, hlavně ať je Evropa jednotná, ať už Norsko chce nebo ne. Jen ta genderová a rasová korektnost mě sere, ženy na vysokých postech ať si klidně jsou, ale ukázat hned začínající snědou soudkyni v Norsku, to mi přijde moc plánované. ()

Cheeter

Mě to přišlo takové nemastné neslaná, alespoň na úvod, ale bylo mi řečeno, že na norské seriály je to dobré. Ale jako začátek to nebylo nezajímavé, takže jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál. ()

• Ruské vrtulníky, které v této epizodě útočí na norskou námořní těžební plošinu, jsou KA-52 Alligator (bitevní vrtulník se dvěma protiběžnými rotory) a Mil Mi-17 (výsadkový vrtulník). (Rudy_742)