Romantický seriál, sústrediaci sa na pracovný a ľúbostný život troch mestských žien.  Joo Yul Mae, hudobná skladateľka a režisérka, je súčasťou intenzívneho milostného trojuholníka medzi ňou, romantickým chlapíkom Shin Ji Hoonom a ich spoločným dlhoročným priateľom Yoon Suk Hyunom. Sun Jae Kyung je krásna a šikovná dizajnérka topánok, ktorá sa vydala sa za slávneho hlásateľa a pred ľuďmi predstiera, že sú dokonalý pár. Woo Ji Hee je dievča, snívajúce o jednoduchom šťastnom manželstve, ktoré sa však rozhodne žiť ako slobodná žena. (ČSFD)

Pethushka

Druhá Romance si zachovala některé rysy z první série, ale přitom je úplně jiná. Je o něco dramatičtější, romantičtější a není tolik zaměřená na zábavnou stránku. Je to prostě zase jiný milostný příběh, o jiných lidech, s jinou hudbou, s jinou atmosférou. Je ale stejně otevřená, nešetří se tu polibky a sex taky není tabu. Tentokrát se děj točí víc kolem hlavní hrdinky a kamarádky nehrají až tak důležitou roli. Jejich charaktery a love story podle mě nebyly tak promyšlené a zajímavé jako v jedničce, což je docela škoda. Z postav pro mě byl nejzajímavější asi hlavní hrdina. Měl dokonale složitou povahu a neuměl (a nechtěl) mluvit o svých citech. Ale stejně tak mě zaujal neodolatelný Shin Ji Hoon, který byl jeho totálním opakem. Hlavní hrdinka mě ze začátku trošku štvala, ale nebyla to taková ta typická pipina, takže nakonec jsem s ní spokojená. Líbilo se mi, že jedna postava, která se na chvíli objevila v první sérii, tu hraje poměrně důležitou roli. Když to shrnu, tenhle seriál mě něčím chytil za srdce. Moc se mi líbil jejich dům, kavárna, kolo s košíkem, gramofonové desky a všechny ty věci kolem, co dotvářely atmosféru. Krásně k tomu šel i hudební doprovod. Bavilo mě sledovat jejich hádky, které byly opět otevřenější, než jsme v korejských seriálech zvyklí. Neříkám, že se někdy nechovali dětinsky, ale pořád nad tím měli určitý nadhled. A po tom konci prostě nemůžu hodnotit jinak... 4,5* ()

ainny

Tři sezóny INR jedu pozpátku. Začala jsem překladem trojky a teď jsem zkoukla dvojku (série mají stejný motiv, ale úplně jiné příběhy). Nevím, která z těch dvou se mi líbila víc. A ono je to jedno. Dvojku jsme si pouštěly s kamarádkou v rámci bruntálského maratónu. A neměly jsme absolutně žádný problém dávat naráz klidně i tři a víc dílů. Žádná hluchá místa. Spousta romantiky a ještě víc humoru. Smály jsme se nahlas a byly chvíle, kdy už jsme se ani smát nemohly (devátý díl, opilá kamarádka a kuřata umírající v Peru jsou nezapomenutelné). Diváka, který zná korejskou tvorbu, překvapí jak dospělé a otevřené tyhle série jsou. Sledující má pocit, že by se k hrdinkám mohl klidně hned přidat, jak mu jejich hovory o partnerech a sexu přijdou důvěrně známé. Určitě by se tu dalo leccos vytknout, ale já už si nic takového nepamatuju. Každá vzpomínka na tenhle seriál mi vykouzlí na tváři úsměv a votomtoje. ()

moikan

Každý diel ma bavil. Nemohla som prestať pozerať. Hoci má seriál 10 rokov je úžasný. Autorka je vtipná, so zmyslom pre psychológiu, dobre vedie stavbu príbehu.  Príbeh je úprimný, niekedy až príliš priamočiary a trochu schematizovaný. S trochou nadsázky, respektíve preháňania, aby to malo to pravé filmové čaro. Takže je tu mnoho trefných dialógov, postavy sa vyjadrujú stručne a jasne, používajú prehnané gestá a teatrálne vystupovanie. Hlavne ženské postavy sú výborne psychologicky vykreslené. Vyhovuje aj to, že je príbeh podávaný z pohľadu ženy. Sem-tam sa nájde aj mužský monológ, ale je hlavne o pocitoch, čo riešia ženy. Yoon Seok Hyun je dokonalý, všímavý, silný, nemá chybu. Charizmatický, rázny aj nežný zároveň. Akceptuje jej kamarátky, Je oporou jej aj im. Ideál. Ona sa nevie nájsť sama v sebe a najprv má problém vyjadriť, čo chce. Rieši, či je dobrý ku nej, alebo je skvelý, lebo  by bol taký ku každej. V kuse mu niečo vyčíta a je otravná. Je strašná, lebo žobroni, vydiera, hnevá sa, používa hrozby, nadáva mu do zbabelcov. Lezie na nervy, žiarli a je únavná ale aj roztomilá. Hrozne netrpezlivá a nedáva mu priestor ani čas. Keď si niečo zmyslí, chce to hneď riešiť. Je horkokrvná a zachádza do krajnosti. ale je úprimná a bojovná. Ona s tým mužom nevie pohnúť, ani ho donútiť. Je neústupný. Toto je častý scenár k-drám, ale Yeol Mae je tak rozkošne zlá a sebecká až je sympatická. Herečka je v týchto rolach skvelá. Skrátka hranie mrchy jej ide . V tomto seriály je tak dobrá ako v Discovery of romance . Jin-wook Lee sa tu usmieva až-až , ale po zhliadnutí kriminálky Voice 2, kde sa ani raz neusmial, je to príjemná zmena. Ohnivé hádky medzi hlavnými postavami sú iskrivé a duchaplné. Avšak na konci som cítila smútok. Pesnička OST I could give you love od Lasse Lindh to vyjadrovala asi najlepšie. Momentálne ju stále počúvam dookola. ()