Shanghai

• India शंघाई
všetky plagáty

Politický boj se vede o pozemek, na kterém chtějí politici a developeři vybudovat rozsáhlé obchodní centrum. Jenomže to by znamenalo vystěhovat mnoho chudých rodin, které tam žijí. V napjaté atmosféře před volbami přijíždí aktivista doktor Ahmedi (Prasenjit Chatterjee), aby promluvil proti zástavbě. Po skončení mítinku ho srazí auto. Následné vyšetřování je doprovázeno politickými machinacemi, korupcí a stupňovaným násilím. (rikitiki)

Ramanam

Jemně mrazivý, ale děsně nudný snímek. Vše se točí okolo politiky, vraždy jednoho významného oponenta, následném vyšetřování a lidí, kterým to vše ovlivnilo život. Kalki Koechlin..., ač je jednou z hlavních postav, tak toho moc nenamluvila, spíše se tam nějak z nutnosti vyskytovala, a to vše umocňovaly dramatické záběry na to, jak se jen tváří. Nutno říci, že dost neurčitě. Úplně zbytečná postava a herečka, která mě zatím ničím „neustrnula v úžas". Snažím se snažím, ale stále ji nemohu přijít na chuť. Ostatní herci zahráli vše dle šablony, nic víc, nic míň. Stejně tak i jejich postavy byly šedivé a nijak výrazné. Množství lidí skákajících jako opice pro shnilý banán, všude samá korupce, špína a pokrytectví. Hlavní představitelé politické moci jsou znázorňováni jako pokorní boholidé, zdravící a žehnající celému světu. Chci doufat, že tomu už nikdo nevěří, ani v kdejaké zapadlé vesnici. Za ztrátu času bych to určitě nepovažoval, i když hrozivě rozvláčné tempo vše nadějné poctivě zazdilo, už jen z jediného důvodu. Byla tam moc pěkně ukázána mentalita Indů. Ne ne, za to nemůže krutý útlak Britů, to je totiž o myšlení lidí, které má hrůzně a obludně hluboké a široké kořeny. To oni se musí změnit, každý z nich, aby byl celek zdravý. Stále jen obviňovat jiné je tak snadné, ale ať se poté nediví, že to tam vypadá tak, jak vypadá. Toť vize pro celý svět. Zajímavé ano, ale nic víc. Hodnocení je jasné bez dlouhého přemýšlení za tři průměrné hvězdy. ()

Andrea1717

Neuveriteľné nudné, Kalki mi tu bola hrozne protivná, pohľad ako polovičný šialenec, polovicu veci, ktoré sa tvárili neuveriteľne intelektuálne som nepochopila a ani po tom netúžim, holt nie je to môj žáner, ale ak je film dobry aj mimo môj žáner ma zaujme, čo teda toto nebol ten prípad... ()

rikitiki

Angažovaný snímek o prorůstání zločinu a politiky trpí zběsile chaotickým dějem. V množství postav, motivů a politických frakcí jsem se nedokázala zorientovat. Škoda, mělo to dobré obsazení a zajímavě napsané postavy. Kamera hrající si i s dokumentárními záběry by dokázala vtáhnout do děje, kdybych se v tom ději mohla aspoň trochu vyznat. Na to, že má být příběh o chudých a právech, která jsou jim upírána, nedostanou skoro žádný prostor. Politický boj spolu vedou hlavně privilegované vrstvy a chudákovi zbyde jen povzdech: "Zbila jste mě před mou vlastní dcerou, protože nejsem nic, nic neznamenám." ()