Policajt

USA, (2012–2013), 16 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Tom Fontana

Hudba:

Brian Keane

Kevin Ryan, Tom Weston-Jones, Franka Potente, Kiara Glasco, Donal Logue, Anastasia Griffith, Kyle Schmid, Tessa Thompson, Tanya Fischer, Aaron Poole (viac)

Pútavý kriminálny seriál, odohrávajúci sa v New Yorku šesťdesiatych rokov 19. storočia, v jeho nechvalne známej štvrti Five Points. Kevin Corcoran (Tom Weston-Jones), Američan írskeho pôvodu a bývalý boxer, sa vracia z občianskej vojny. Jeho žena je nezvestná s dcéra mŕtva. Kevin nastupuje ako policajt a hliadkuje v uliciach neschválne známej newyorskej štvrti Five Points a zároveň sa snaží zistiť pravdu o tom, čo sa stalo jeho rodine. Pomáhajú mu v tom kamaráti z vojny: vzdorovitý syn bohatého priemyselníka a nadaný afroamerický lekár. Trio troch mužov zdieľa tajomstvo z vojny, ktoré navždy spája ich životy. (STV)

papaJA21

Povedený seriál s netradiční zápletkou a skvělými herci. NewYorský detektiv Kevin Corcoran, kterému nikdo neřekne jinak než Corky řeší dennodenní násilí a vraždy v okrsku Five Points. V tamní komunitě převládají Irové a černoši, tehdejší spodina města. Kromě přidělených případů řeší Corky vraždu své malé dcery a zmizení manželky v době kdy byl na frontě ve válce o nezávislost. Výbušná politická situace také ovlivňuje každodenní život ve městě. Díky svým přátelům na vysokých postech je do aktuálních voleb zatažen i Corky. Těším se na druhou sezonu. ()

H3LLraiser

V krátké době dva seriály co mě opravdu zaujaly. Banshee a právě Policajt (1. série). Detektiv Corcoran výborně zahraný Weston-Jonesem, bordelmamá Eva v podání bezchybné Franky Potente. Děj z dob občanské války, z prostředí irské (nejen) policejní komunity New Yorku. Přímost tvrdého hlavní hrdiny z chudinské čtvrti i hry a lsti boháčů, do toho problémy s rasismem, občanskou válkou. Mě to prostě bavilo NO A CO. Edit. 2. Série už o něco horší tzn zlatý střed mezi 1 za 5 hvězd a 2. Za tři ()

MsUtahraptor

Dějově starší, nezáživnější, americký bratránek Ripper Street. Tam, kde případné nedostatky RS vynahrazují postavy, Copper nabízí partu nesympatickou, a to i z nedokonalého, lidského hlediska- s hlavním hrdinou v čele. "Ochránci" zákona si tady smí dovolit cokoli bez následků, protože jsou to přece ti správňáci. Rozdíl mezi policií a křiváky je především v nastavení úhlu pohledu. Mnohdy bezdůvodné násilí panuje oběma stranám, častá morální rozervanost hrdinů podobných děl zde nahrazena prostou bezohledností. Takto, prosím, ne. Hovad mám dost v reálném životě. ()

Fr

,,BUĎ OPATRNÝ, CORKY. EXISTUJÍ ZDI, KTERÉ DOKONCE ANI TAK OBRATNÝ CHLAP JAKO TY NEPŘELEZE.“ … ,,NECHCI LÉZT PŘES ZEĎ, MAJORE. JAKO KAŽDÝ IR PŮJDU ZADNÍMI DVEŘMI.“.... /// Kevin Corcoran, policajt náchylnej k násilí, ale chlap s dobrým srdcem, má i bez pátrání po przniči děvčátek svejch starostí až až. Zmizela mu žena, umřela dcerka a on nemá ani páru proč. Občanská válka se pomalu blíží ke konci, běloši by přesto chtěli furt někoho lynčovat (koho asi, že?), bordel je jediný místo, kde se Bůh usmívá a von bejvá jedinej, komu na dopadení pachatele záleží. Do hloubky srdce Ir …. ano příběhy dalších Irů v Americe. Místo Atlantic City tu je New York a místo mafie, spíš taková netradiční krimi, která sází víc na nevokoukaný prostředí, než na napínavý pátrání, spíš na osudy 3-4 osob, než na rachot mozkovejch závitů. Nevadilo by mi, že je to takový ,,chudší“. Spíš mě štve, že jsem si po celou dobu nenašel k ,,hrdinům(?)“ cestu. Jo, beru je, ale žádný ,,zamilovaný pohledy a růžový psaníčka“ - jestli mi rozumíte. Nikdo mě tady nedokázal pořádně rozrajcovat (ne, ani tahle děvka!) - jestli mi rozumíte… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá se vo období, ve kterým bití nebylo důvodem k vraždě manžela. 2.) Někdo mi říkal, že i malý dítě může dosáhnout vykoupení. I kdyby to prej byla kurva. 3.) Přišel za mnou chlápek, abych mu pomoh vyléčit Řecko Řeckým ohněm. 4.) Thx za titule ,,channina“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

JFL

"Copper" je typickým vedlejším produktem éry quality TV a concept seriálů, tedy béčkový titul, který se snaží publikum opít rohlíkem. Z hlediska konceptu tu máme až předpisově odškrtaný seznam, jak se tvářit jako rádoby HBO produkt: herecký ansámbl složený ze známých tváří, etablovaný filmař coby výkonný producent a příslib epické podívané. Jenže to není HBO, takže produkce se chlubí jménem Barryho Levinsona (jenž už se asi živí jen tím, že propůjčuje své jméno do titulků televizních produkcí), nejznámější hvězdou je tu Franka Potente a onen velký koncept má do svého evidentního inspiračního vzoru "Gangů New Yorku" proklatě daleko. "Copper" zaujme (a v zásadě i pobaví) především tím, jak okatě a prvoplánově se snaží zapůsobit na diváky. Již prvních deset minut prvního dílu svou koncentrací klišé a schémat opravdu nehodlá nic ponechat náhodě: začneme záběry špíny a chudoby, aby diváci viděli, že jako nic nepřikrášlujeme, pak dáme nějakou tu moderně nasnímanou akci s krvavými cákanci a pak to zaplácneme nějakými postelovými scénami a holými zadky, aby bylo jasné, jak je tenhle seriál dospělý. Vše je samozřejmě ztvárněno v blockbusterovém hyperrealistickém stylu (takže špína i odvážnost jsou opravdu jen jako) a všechny exteriéry jsou snímané v polocelcích či přes nějak zatarasený výhled, aby se ušetřilo za výpravu. Na druhou stranu nutno uznat, že takovéto seriály vlastně představují ideální vatu do hlavy pro tuctové televizní diváky. Díky své nabubřelé, ale v základu zcela prázdné zádumčivosti a ponurosti nabízejí podobné atrakce jako o řadu tříd lepší konkurence, ale nezatěžují diváky opravdovou komplexností. Přitom díky své opulentnosti dávají publiku dojem, že sleduje něco mimořádného. ()