V Kattegatu se z Ragnara stává úspěšný Jarl, který si získal respekt svých poddaných. Jeho žena Lagertha však po potratu podléhá stavům smutku a nepřestává věřit, že ještě jednoho syna Ragnarovi porodí. V celé osadě se obyvatelé připravují na tradiční výpravu do Uppsaly, kam se pravidelně vypravuje Jarl a jeho družina, a kde se scházejí lidé z celé země k uctění bohů. Ragnar se sem vypravuje se svými blízkými včetně Athelstana. Všichni hodují a oslavují, na slavnosti si všichni užívají alkoholu, omamných látek i nezávazného milování. Athelstanovi lidé z družiny podají omamnou látku, která mu způobí halucinace a po které se pomiluje s neznámou dívkou. Athelstan se rovněž zúčastní pohanské bohoslužby, během které všem začne tvrdit, že už není křesťanem. Když však má přijmout víru Vikingů, nemůže se zbavit svého přívěsku ve tvaru kříže a tudíž ani své původní víry. Na slavnost přijíždí král Horik, který se setkává s Ragnarem a blahopřeje mu k úspěchům z jeho výprav. Král slibuje Ragnarovi, že pokud mu pomůže porazit jeho rivala Borga, navždy mu přislíbí svou ochranu. Slavnosti vrcholí obětováním několika mužů bohům. Jelikož Athelstan je proto, že se nevzdal své původní víry, pro oběť nepřijatelný, jeden z Ragnarových mužů, Leif, se dobrovolně přihlásí podstoupit tuto oběť, která je pro něj ctí. (TV Prima)

Necrotongue

Přesně o tomhle jsem psal v předchozích komentářích, kdyby pro mě byli Vikingové jen o akci, teď bych váhavě uděloval dvě hvězdičky, jenomže seriál není tak prvoplánový, takže osmá epizoda přinesla jakýsi severský Woodstock, se vším, co k němu patří, a jako bonus jsem dostal řeznické devítky. Vzhledem k tomu, že nesnáším jakékoli náboženství, jsem tuto osvětu vřele přivítal. ()

PatrikP4

Tyhle věci celkově nemám rád... Náboženství, oběti, sjet se, prokazovat úctu bohům atd. chápu že tenhle seriál je o tom dost, teda hlavně okolo náboženství... Díl je o tom abychom tohle z pohledu Vikingů pochopily... Jediné co bylo pro mě nakonec vidět je to že jeden z velkých Vikingů zbytečně zemře... ()

Loki_Six

"Hail to the Aesir and the Vanir. Hail to the gods and goddesses. Hail to Odin, Thor, and frey. Hail to Vali, Sif, and Heimdall. Hail to Balder, Bragi, and Eir. Hail to Freja, Loki, and Frigg. Hail to Lin, Ifon, and Mimir. Hail to Njord, Ran, and Tyr. Hail to Odin's spear, Thor's hammer. Hail to the mighty fecund earth." ()

Trevor

Ragnar sa svojimi ľuďmi vydáva do Uppsaly, kde sa chystajú priniesť obetu bohom. Obetovať sa budú ľudia a Ragnar si, ako inak, vyberie za obeť kresťana Athelstana. Toho však zachráni kríž, ktorý stále nosí, napriek tomu že tvrdí, že sa svojej viery zriekol. Okrem toho, že severskí barbari obetujú ľudí, tak drogujú, pijú a súložia a popritom Ragnar uzavrie spojenectvo s králom Horikom. Ak by to epizóda nebola zvládnutá dobre po vizuálnej stránke a nebyť záverečnej piesne tak je hodnotenie ešte o hviezdu nižšie. Najnudnejšia časť seriálu, škoda že Ragnara neprinútili obetovať jedno z jeho detí, Vikingovia by boli vykreslený v ešte lepšom svetle. ()

Arkanoid

„Why did you bother to come back?“ „I was hungry.“ Ragnar sa hnevá na bohov za smrť syna, sľubuje však obetu, aby mu bolo naozaj dopriatych veľa synov. Už tu si však uvedomuje, že jedinou istotou na syna je staviť na toľko žien, na koľko je to len možné. Púť na sväté miesto je pretkaná zábermi aj na zvieratá. Beh sŕn či čo to bolo je ako z National Geographic a jeleň s laňou sa zase nehýbu, keď idú okolo nich Vikingovia. Jednoducho čudné. V tomto seriáli sa pritom nedáva dôraz na zobrazenie divokých zvierat, takže teraz to pôsobí trochu silene. Ide sa obetovať 9 kusov každého významného hospodárskeho zvieraťa, aj ľudí. V noci si všetci spiaci dajú hríby a máme tu tak netradičný POV pohľad halucinujúceho kňaza, vidiaceho sekané, rozmazané obrazy hmýriacich sa ľudí, a samozrejme, aj orgie. Nové ráno je sprevádzané zvonivými zvukmi triangla. King Horik prichádza inkognito zobudiť kňazov vhodením sliepky medzi nich. Ragnarovi rozpráva, že okrem šiestich ujov a matky, ktorí zabili jeho otca, sa musel prebojovať aj cez všetkých svojich bratov a sestry. Záverečné, spoločensky prijateľné jatky potešia fanúšikov Midsomar. Zaujímavá epizóda hlavne o zvykoch, s pár intrigami a ambicióznymi plánmi. ()

• Chrám v Uppsale skutečně existoval. Nacházel se však na rovinatém území, nikoli v horách, jak předkládá seriál. (Hem.m)