Shin Joo-yun pracuje v síti home shoppingu. Devět let byla milou a laskavou. Po této době ale vůči svému okolí značně ochladla. Navíc neskončil dobře ani její romantický vztah a ona se svěřuje lidem, že už na lásku nevěří. Ve skrytu srdce, ale pořád doufá, že ta opravdová láska někde prostě být musí. (ainny)

Pethushka

Třetí Romance pro mě sice nebyla láska na první pohled, přesto jsem si ji postupem času oblíbila. Škoda, že se v první polovině hlavní hrdina choval spíš jako křen a mnohem, mnohem víc mě bavil "ten druhý". Škoda, že tam ze začátku chyběly ty holčičí rozhovory, které mě v předešlých dvou řadách tolik bavily. A škoda, že Sung Joona až tak moc nemusím. Na druhou stranu So Yeon Kim byla úžasná. A mile mě překvapila i Hyo Joo Park, o které jsem si do teď myslela, že je hodně chabá herečka. Omyl, když dostane pořádnou roli, hrát umí. Bavila mě i práce stylistů, na níž šlo vidět, že si na tom pěkně vyhráli. A mimořádně krásné a hluboké byly i některé dialogy v posledních epizodách. A právě kvůli nim se přikláním k vyššímu hodnocení, než jsem měla původně v plánu. 3,5* ()

Zíza

Není to nic spešl, ale pokud potřebujete zahřát na duši a poslechnout si pár pěkných písniček, tohle by šlo. Všechny páry byly zajímavé, měly svá trápení, ale i vtipné momenty. Navíc to mělo dokonalou Bramboru – není to tak, že by se mi ten týpek nějak zvlášť líbil, ale hrozně se mi na něm zamlouvalo, jak má svou milovanou přečtenou. To je přesně ten typ chlapa, který prostě nemůže existovat. Ale i tak jsem si ho užívala a fandila mu. Celkově to velmi pěkně zachycuje vztahy mezi lidmi (zřejmě proto to působí tak milým dojmem). Navíc dojem zamilovanosti tu nekazí polibky alá leklá ryba. Body navíc. Nezanechá to ve vás pocit, že jste viděli korejský seriálový skvost, ale určitě vám to vykouzlí úsměv na rtech. Pěkné a někdy si určitě dám i předcházejících série – až mi bude zima a já budu chtít zahřát. Přeloženo. ()

ainny

Tak pro mě je Romance naprosto výjimečná záležitost. Co se týká vztahů se vším, co k nim patří, tak to bylo snad to nejotevřenější, co jsem zatím v korejských seriálech viděla. To bylo tak krásně dospělé, že jsem se musela sem tam štípnout, jestli se mi to jenom nezdá. Kolem pátého dílu jsem, pravda, měla docela krizi, protože mi Wan připadal spíš jako stalker, než zamilovaný kluk. Neuměla jsem si představit, co se tam ještě může v dalších jedenácti dílech dít a bála se nudy. Ale pochybnosti naštěstí trvaly jenom malou chvilku a já si pak tenhle netradiční seriál užívala plnými doušky. Ze začátku jsem byla zvědavá, jak to bude klapat Kim So-yeon a Sung-joonovi a musím říct, že byli skvělí. Prostě TO tam bylo. To, co So-yeon předváděla bylo neskutečné. Od naprosté pipky k chladné obchodnici a zase zpátky k zamilované holce, z které naivita stříká snad všemi póry... Já si budu muset pustit kousek IRIS, abych se ujistila, že to vážně byla jedna a ta samá osoba. No a Sung-joon, to je kapitola sama pro sebe. To, že umí hrát pouhým výrazem tváře, dokázal už v Gu Family Book a tady to potvrdil. Nemusel mluvit, stačilo se na něho jenom podívat. Když si k tomu přidáte tři další páry, spoustu krásných myšlenek a dialogů, tak nutně musíte mít pocit, že je ten seriál o prostě o vás. 4,5* ()

Vavča

Vážně uvažuji o čtyřech hvězdách, v něčem je tento seriál dospělejší, než ostatní korejské tituly, byť má některé typické nešvary. Jenže přináší velmi povedené hlavní charaktery Wan Joo (Joon Sung), Shon Joo-yun (Kim So-yeon), kteří hrají své role výborně. Seriál navíc ukazuje nešvary, pokrytectví moderní společnosti, ubohost korporátního života, který činí z lidi roboty, trosky, cyniky, sociopaty, ne nutně v tomto pořadí. Navíc hlavní hrdinka podstupuje neuvěřitelně intenzivní catfight se svojí soupeřkou, bývalou spolužačkou, kamarádkou Oh Se-Ryeong ( Wang Ji-Won). Pravda některé charaktery jednají občas zcela dementně, případně, jejich jednání nevyvolá adekvátní reakci, jakou by poskytl psychicky zdravý člověk se sebeúctou, nicméně to je asi korejské specifikum, možná i záměr tvůrců, přiblížit vyšinutost a deviantnost dnešní doby v mezilidských vztazích. Nemohu spoilovat konec, ale já byl spokojen se střídmou minutáží dílů, příjemnou hudbou, povedenými flashbackovými sekvencemi. Nakonec tedy tři a půl hvězdy, doporučení k repríze (kterou také hodlám podstoupit). Zaokrouhluji na čtyři, přece jen drtivá většina dílů je dobrá, hlavní dvojka to fakt táhne. ()

Georgiana

Mně to přišlo bohužel dost stupidní. Začátek byl lepší, ale poslední díly jsem nechtěla vůbec dorazit. V podstatě mě každá scéna už vytáčela a ani Brambora to nezachraňoval. Jedinej, kdo mě nerozčiloval byl asi Lee Woo-Young. Snažili se zobrazit asi dnešní strašně komplikovaný vztahy, ale v žádném případě mi to nepřišlo uvěřitelný, naopak, zase milion divných problémů, na které se nedalo koukat. ()