Pan Eduard Valtr (L. Pešek) má pocuchané nervy, a tak mu lékař doporučí, aby odjel někam ven, kde bude ticho, klid a samota. Odjede si tedy odpočinout do vily svého přítele Adama (F. Filipovský). Ten naopak využije jeho přítomnosti a sám se po odjezdu ženy Slávinky (S. Májová) do lázní vydá na zálety. A není to poprvé. Poklid ve vile naruší až mladá žena (J. Obermaierová), údajně pronásledovaná bývalým manželem. Je to ale pouhá záminka, aby se dostala do vily. Ve skutečnosti má totiž za úkol sblížit se s Valtrem, kterého považuje za majitele vily, a její bratr (F. Peterka) je má při těchto údajných záletech fotografovat, jak bylo objednáno Adamovou manželkou. Vše vyvrcholí nafingováním vraždy, jejímž údajným pachatelem má být právě Eduard Valtr. Teprve pak sourozenci zjistí, že zvolili nepravého… (Česká televize)

Peabody

No v 64 věřit tomu, že kočka typu J Obermaierové se se mnou líbá z lásky, to musí být opravdu čitelná duševní porucha. Je to takové jako trochu ještě ze šedesátek, hudba divná, napětí slabé, ani ryba ani rak. nebavilo mne to. Jeden bod za blond JO, druhý za skvostnou hlášku Mně ženy nikdy nezpůsobily drobné nepříjemnosti. Mě vždycky zničily úplně. Herecky takové obyč, zápletka je místy nejasná a nevysvětlená, takže detektivka taky nic. ()

SOLOM.

Jaroslava Obermaierová byla svého času vážně docela kočka a společně s Peterkou patřila k tomu nejlepšímu, co nám tento průměrný československý televizní film nabídl. Dá se tu narazit na několik opravdu vtipných situací, ale žádný zázrak se nekonal. Ladislav Pešek podal už jinde mnohem lepší výkony, tady se mi zas až tolik nelíbil. To samé však platí i o samotné pointě filmu – taky nic extra. Každopádně ti dva vyděrači a zlodějíčkové dostali pořádnou lekci a to se počítá! Z mého pohledu šlo o zcela průměrnou podívanou. ()

Mariin

Žid Schulhoff uměl točit komerční filmy, které rozhodně nenudí a obvykle upoutají pozornost diváka hned na začátku a drží ji až do konce (zvláště kriminálky a komedie, které mají spád). I tento málo známý film je svým způsobem zvláštní a má své kvality: tempo, dobrý střih, herci. Je to ovšem mnohem více krimi než komedie; čím více spěje k závěru, tím působí depresivněji svým zahráváním si se smrtí, nebýt výrazně odlehčujícího alibi úplně na konci.Tipoval bych, že v tomto filmu do značné míry režisér projektoval své niterné zkušenosti zahrávat si s určitými myšlenkami. ()

HonzaBez

"Děkuji, mě ten týden docela stačil...." Mě ta hodinka a čtvrt při sledování téhle parodie na krimikomedii tež úplně stačila. Pešek s Obermaierovou byli sice v určitých  pasážích vcelku roztomilí, ale celkově za mě docela slabota. Napětí tam nebylo ani náhodou a humoru spíše jen jako šafránu. Jinak já moc nevím, co měl Schulhoff ve svých filmech pořád s tím motivem podvodníku. Ještě že jim Pešek na lep nakonec neskočil. ()

pipapa

Hvězda za Hlinomazův minutový výstup - jeho uřvané vztekání je vždy unikátní a konkurovat mu může snad jen Jiří Sovák. Jinak tu jde o velmi nepovedený pokus o rádoby-krimi-komedii západního typu(?) - ještě že normalizační vlna takovýmhle pokusům brzy zatla tipec.....a např. právě Schulhoff začal točit skvělé komediální "komunální satiry". ()