Píše sa rok 2012. Yoo Eun Soo (Hee-seon Kim) je 33-ročná plastická chirurgička, ktorá pôvodne plnila úlohu hlavného chirurga, no rýchlo zistila, že sa kvôli neustálemu zhonu za prácou a kariérou prepracovala. Jej snom je preto otvoriť si vlastnú ordináciu. Jedného dňa ju však unesie záhadný Choi Young (Min-ho Lee), ktorý ju prenesie časom späť do éry Goryeo, pretože potrebuje jej liečebné schopnosti. Dvojica sa do seba čoskoro zamiluje a ich ľúbostný príbeh sa klenie nad storočiami. Dokáže sa nakoniec neohrozený bojovník Choi Young vzdať svojej lásky? (ČSFD)

Lama.Lama

Eun Soo a Choi Young byli skvělí, král s královnou roztomilí, vojáci byli fajná parta, záporáci byli prohnaní, ale... cosi se mi nelíbí a nezdá. Hrozně se to táhne a ve své podstatě i dementně opakuje - kromě natahovaných manévrů záporáků asi hlavně Eun Soonino chronické požírání jedů. A ten konec! To mě tedy řádně nas*ali. Já už si tady připravuji kapesníčky, jak to hodlám prostě vořvat, a ono prd. Žádné emoce. ()

Tyckin

4 díly a tím to končí, dalších 20 už bych prostě nedal. Seriál je až moc fraškoidní a především v mnoha ohledech působí ukrutně lacině - kostýmy, brnění, interiéry, exteriéry, slabé herecké výkony, podivné až ujeté postavy, nezajímavé dialogy a vývoj, tudíž upoutat mne fakt nedokáže. Ono pokud člověk akceptuje styl zpracování, koukat by se na to asi dalo, ale můj šálek kávy to není a hlavně, tohle dílo má tu ukrutnou smůlu, že si jej pouštím krátce po dokoukání téměř dokonalé Dong Yi - a tam si na všech jmenovaných věcech dali ukrutně záležet - zde asi chyběly peníze i další schopnosti všech zúčastněných. ()

Ivuse

Lee Min-ho mi zde přišel prostě úžasný, podle mě mu tato role sedla - líbila se mi jeho povaha, ale hlavně to jak mužně tady vypadal :-) Celý Woodalchi tým jsem si zamilovala už od začátku - hlavně střapatého koktu :-) a Bae Choong Suka; další postavy ovšem také rozhodně stojí za to pochválit - ať už doktor Jang, král, královna, vrchní dvorní dáma... Vývoj hlavní hrdinky, která, postupem času zkrásněla, byl také velmi příjemný. Stejně tak jako vývoj krále, který postupně našel svoji odvahu i své sebevědomý. K záporům tohoto seriálu patří samozřejmě mnohdy naprosto nepochopitelné chyby postav - kdyby ochranka krále chybovala, tak jak to bravurně předvedli Woodalchi, byli by asi už po první fatální chybě o hlavu kratší :-) No a skladba Carry on od zpěvačky Ali - je prostě číslo jedna - protože ten její hlas... :-) ()

Eawy

Po tom, čo som si zistila, že postavy a v podstate i udalosti z tohto seriálu sú založené na skutočnosti úplne som sa do neho zaľúbila. Herci hrajú dobre, mám rada hlavnú hrdinku, lebo je hysterická ako by som bola ja, ale nakoniec sa vzdá a snaží sa prežiť. Lee Min Ho a Phillip Lee, a všetci Woodalchi si získali moje srdiečko. I nevyspytateľný kráľ. 100% ()

Georgiana

Tak to bylo to nejhorší, co jsem v poslední době viděla. Kdo si dá ruku na srdce, musí přece uznat, že Min Ho-Lee má své herecké limity, které jen horko těžko překročí. Ačkoliv je Personal Taste (2010) můj nejoblíbenější seriál (a MHL tam žeru!), tak si myslím, že aby byl MHL dobrý, musí mu být role napsaná na tělo, protože on se evidentně přizpůsobit nedokáže a jeho kukuč mě fakt neobměkčí. Což je první výtka (a taky výkřik do tmy). Za další, ten příběh sám o sobě byl tak neskutečně nudný, že jsem se k sledování vyloženě nutila. Hrozně mě štvalo, že to nemělo žádné mantinely.. to bylo samé přeběhlictví - vojáci sem, vojáci tam. Navíc ve mně konflikty, v režii sta vojáků, vyvolávaly dojem dvou handrkujících sousedů. Ještě k tomu jsem byla otrávená pár epizodama, kde režie a kamera byla nějaká divná.. Připomnělo mi to situaci z Worlds Within (2008), kdy nechali režírovat toho asistenta a on koukal jak puk. Co se týče herců, tak se mi nejvíc líbil doktor Jang a král, fajn byla i doktorka a taky vojáci Woodalchi, škoda že je zazdilo kapitánské poleno. Hlavní záporák byl zvolený dobře, ale myslím, že mu to muž s píšťalou a žena s ohnivou rukou kazili - pro mě neměli žádné charizma. Na to, jak se mi to nelíbilo, to s třema hvězdama vyšlo docela dobře, zamýšlela jsem i horší hodnocení. Nicméně už si to určitě nikdy nepustím. ()

• Ještě v době předprodukce bylo s hlavní seriálovou rolí spojováno jméno jihokorejského herce Joon-ki Lee. Ten svoji účast na výrobě seriálu odmítl z důvodu nástupu povinného dvouletého vojenského výcviku u Jihokorejské armády. Jeho místo bylo seriálovými tvůrci přeobsazeno hercem Min-ho Lee. (Conspi)
  • K co nejdokonalejší průpravě seriálového chirurga navštívila herečka Hee-seon Kim ještě před začátkem samotného natáčení nemocniční středisko v městské části hlavní jihokorejské metropole, Gangnam, kde se od nemocničního personálu učila zacházet se skalpelem a svorkami. Herečka měla také možnost shlédnout skutečnou chirurgickou operaci. (Conspi)
  • Velmi blízký vztah krále Gongmina a jeho ženy, královny Noguk, odpovídá skutečnosti. Král dokonce odmítl vzít si druhou manželku, přestože jejich manželství bylo bezdětné (syna a následníka splodil se služkou). Po šestnácti letech manželství princezna otěhotněla, ale v důsledku problémů spojených s těhotenstvím v roce 1365 zemřela. Král po její smrti upadl do těžkých depresí. Zemřel (byl zavražděn) v roce 1374. Jejich hrobky leží na území dnešní Severní Koreje a od roku 2004 jsou zapsány v seznamu kulturního dědictví UNESCO. (Jirka_Šč)