Halo 4 - film

• USA Halo 4: Forward Unto Dawn

Kadet Vesmírného velení Spojených národů (UNSC) prožívá krizi svědomí. Má se totiž postavit tváří v tvář mimozemské alianci známé pod názvem Pakt na bitevním poli a v boji za budoucnost lidstva čerpá inspiraci od Master Chiefa. Píše se rok 2525 a lidstvo právě začalo kolonizovat vesmír. Skupina kadetů podstupuje výcvik, jak zakročit proti lidským povstalcům. Jeden člen skupiny – Thomas Lasky – pochybuje o svých schopnostech vojáka i o válce samotné. Zatímco svádí svůj vnitřní boj, zemi napadne neznámá mimozemská rasa. Laskyho a jeho skupinu zachrání před útokem jeden z legendárních supervojáků UNSC známý pod jménem John-117. John musí Laskyho motivovat, aby naplnil svůj potenciál vojáka a vůdce v boji proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému kdy lidstvo čelilo. (oficiálny text distribútora)

vikino1

Co by za to AvP 1.2 a Predátoři dali, kdyby měli aspon jednu tak adrenalinovou scénu, jaká byla s neviditelným mimozemštanem u zamčených zbraní. A pak že to nejde. Škoda, že ty dobrý scény jsou jen dvě. Zbytek se tváří hrozně drsně, ale celkově vzato je to o děckách pro děcka (asi je to cílová skupina, my starší zas tolik nehrajeme). Kdyby to byl pilot k seriálu o přeměně nováčka ve válce s monstry, nebo ještě líp o invazi lidí, jenž byla před závěrečnýma titulkama, určitě bych tomu věnoval velkou pozornost. ()

Locksmith

Velmi zajímavý počin, který jsem si dobře užil i s v podstatě nulovou znalostí dějového pozadí her série Halo (OK, znám jméno Master Chief, ale to je asi tak všechno). Pomalý začátek to trochu sráží, zejména poslední třetina filmu však už nenechá diváka vydechnout. Je pravda, co zde mnozí píší - zmíněného Master Chiefa mohlo být vidět více, ale není to nijak výrazný problém. Na závěr mi to nedá - vždy, když jsem se zaposlouchal do hudebního doprovodu, připomnělo mi to jiný soundtrack, pro změnu herní, z Deus Ex: Human Revolution. Že by inspirace? ()

VojinRyan

Chcelo by to lepší scenár a nejaký iný zvrat. Pretože ťažiť len z toho, že takmer každý pozná PC hru, ktorá je v podaní Halo série dosť dobrá jednoducho nestačí. A to ma celkom sklamalo, že tvorcovia evidentne na tom dosť stavali. Ale Hendler to neurobil zle. Išiel pekne od začiatku a to najlepšie si nechal nakoniec. Ale prišlo mi to trošku nedotiahnuté do konca. Ale mám silné pochybnosti, že to bude pokračovať ( ak nerátam film v 2015 ) ak nedostanú do rúk poriadny scenár. 70% - 4*. ()

agentmiky

Když vezmeme v potaz,že tento pětidílný filmeček neměl až takový rozpočet,tak se to povedlo a určitě to nedělá ostudu.První polovina filmu byla docela o ničem,jen samé dialogy.Ale pak se to rozjelo a dostalo to ty správné grády.Master Chief nezklamal a jeho hluboký hlas k němu seděl.Souboj s Lovcem ke konci byl výborný.Ještě takový prequel k Halo 5 a budu spokojený.Hodnocení:75%. ()

Lovely.Bones

Zaprvé: nikdy jsem Halo nehrál a nemám vůbec ponětí, o čem jsou hry. Zadruhé: Vůbec mi to nevadí. Příjemní mladí herci, slušná akce a líbivé efekty. Nevím, jestli by se mi to rozdělené na 5 částí líbilo a nezaznamenal jsem ani nějaké výrazné body, ve kterých bych to najednou rozdělil. Zuzana z Narnie už neběhá po lese s lukem, ale po bitevním poli s futuristickou zbraní a Skákadlo z Taneční akademie taktéž. Nevím, jestli budou takhle příjemní i fanoušci hry, ale třeba ji jednou vyzkouším na vlastní kůži. PS: Překlad Master Chief na Kapitán Velitel se stal už legendární :D ()