Pád

• Veľká Británia The Fall
Dráma / Thriller / Psychologický
Veľká Británia, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvorcovia:

Allan Cubitt

Scenár:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (viac)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (3)

Pád (2013)

První řada:**** Gillian Anderson je neskutečná. Jen nevím jestli mi nepřipadala v některých záběrech až podezřele podobná Sharon Stone protože "do ní zraje" nebo to bylo jen díky charakteru postavy. To je ale jedno. Minisérii sakra svědčí Belfast (jako místo děje) a neskutečně realisticky nastavená dějová linie. Ta hlavní, že které vám může být až nevolno a to obzvlášť ve chvíli kdy si uvědomíte, že sériový vrah je otec od dětí a proto s nám máte i když se věci vydají z kopce soucit. Co minisérii nesvědčí je tak zbytečná a nejasná vedlejší linka s (možná) špinavým poldou(poldama) která se prakticky zcela zbytečně a náhodně "otírá" o hlavní linii. Sakra na to že měl scénárista první řady (tedy odhaduji, že s ohledem na zakončení na sebe pokračování nenechá čekat) jen 5 dílů, zvolil sakra vláčné tempo se širokým záběrem. Díky tomu se i stane, že pár věcí člověku prostě nedojde nebo uteče. A nezodpovězené otázky u ne jedné VEDLEJŠÍ dějové linie s ukončenou sérií vážně nemám rád. Vnitřně tedy váhám mezi průměrem a nadprůměrem... na venek se budu tvářit, že je to nadprůměr :). Druhá řada:*** Pokračujeme přesně kde se skončilo minule. Paul rozjíždí svůj plán a "kuje pikle". Celou dobu jeden čeká co z toho vyleze. Nějaký brilantní tah, kterým je všechny převeze. No... scénárista se protě tvářil, že to má hrozně vymakané a přitom jen nafukoval děj, aby vše během poslední epizody razantně rozčísnul. Za sebe jsem zklamaný. Čekal jsem mnohem víc. Třetí řada:** Ztělesněná tragedie která by se měla jmenovat THE FAIL (ne The Fall). 5 epizod hovorů z cvokhausu, aby se vše zlomově rozseklo během poslední epizody. Copy+paste stejný scénáristický fail jako minule, jen v naprosto tragickém podání psycho-rozborů Paula Spectera. Seriál měl mít jen jednu řadu. Bez diskuze. ()

Série 2 (2014) (S02)

Druhá řada sice přímo navazuje, nicméně kvalitativně jde dolů. Je sice hezké vidět "jak to bylo dál", ale ještě hezcí by bylo, kdyby to dávalo smysl. Paul tahá za nitky a manipuluje s "náctkou", aby... nic. Čekal jsem, že z toho celého vyleze nějaký chytrý plán jak na policii vyzrát, ale ono P.R.D. O to víc mě překvapilo jak scénář vše co se 5 epizod buduje, prakticky spláchne v té poslední jako by se nic nedělo. ()

Série 3 (2016) (S03)

Copy+paste druhá série (jen s jiným obsahem)... 5 epizod si tu na něco hrajeme, aby se vše zlomem spláchlo. Pokud si chcete ušetřit obrovské zklamání a hodiny keců (které stejně poslední epizoda pošle do kanálu), skočte rovnou na #6 a o nic nepřijdete. ()