Maynard.

2.sérka je velmi důstojným "pokračováním" té předešlé. Jestli se tomu vlastně dá vůbec říkat pokračování, když by to bez týhle série nemělo žádnej konec. Zajímavý je, že vrah je lapen a že se příběh dál ubírá trošku netradičním směrem. Rozhodně mě navnadila si tenhle seroš dát celej. Jo a dneska mě čeká poslední díl 3. série, sem docela napjaten. Ale mám svůj tip, kdo by to mohl celý ještě pěkně zamotat... ()

Necrotongue

Druhá řada seriálu mě dostala, napětí by se dalo krájet, atmosféra je ještě výživnější než v předchozí sérii a herecké výkony povětšinou výborné. Do těchto výkonů nejsem schopen zařadit Jamieho Dornana, postavu sériového vraha mu sice věřím, ale myslím si, že jeho obličejová mimika má velmi blízko k výkonům Bena Afflecka a podobně jako Kristen Stewart trpí jakousi podivnou nedomykavostí rtů. Jinak jsem po všech stránkách spokojen, postupné shromažďování důkazů spolu s minelami při ochraně svědků a podezřelých, dává seriálu nádech opravdovosti. ()

Tommassi3

Cubitt překlápí svou pesimistickou krimi ještě více do psychologické studie dvou myslí, dvou osobností, jejíž prostřednictvím zvláště odhaluje dnešní hnijící Belfast, dnešní svět.. Muž, kterého musí nenávidět všechny ženy.. Velmi inspirativní střety názorů, povah, myšlenek.. Velmi důsledná dualita.. ()

Lachtaan

S druhou řadou přišel The Fall s možná ještě zběsilejším tempem, dokonce až takovým, kdy jsem si říkal, co se sakra může odehrávat v té poslední, třetí řadě, jestli se všechno stihne semlít již v této šestici epizod. Jamie Dornan se tu vyprofiloval v opravdu slizkého zabijáka a nebylo se čemu divit, že tenhle seroš sklízel takové ovace. Škoda, že si svůj půvab neudržel i na poslední metě. [viděno na Netflixu] ()

herr_carter

Nutnost byla dodržena - seriál si i po první sérii udržuje v té druhé dostatek materiálu k tomu, aby divák u obrazovky zůstal napjatý a vyhlížel každý následující díl, potažmo finální třetí sérii. Na našeho milého devianta spadla nakonec klec a díky některým ne zcela podařeným akcím policejního sboru se to celé ještě více přiblížilo realitě, což kvituji. Obecně na mě The Fall působí neskutečně přirozeným a autentickým dojmem - jakoby se takové věci mohly dít kdekoliv, i třeba v našem blízkém sousedství...jediné, čeho se trošku bojím u poslední série, je právě fakt, že všechno důležité (zdánlivě) již bylo řečeno, čemuž by mohl odpovídat i nejnižší rating závěrečné série. Pochopitelně ale není čas ztrácet čas a já jdu na ní!...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

kenkaku

Druhá řada sice přímo navazuje, nicméně kvalitativně jde dolů. Je sice hezké vidět "jak to bylo dál", ale ještě hezcí by bylo, kdyby to dávalo smysl. Paul tahá za nitky a manipuluje s "náctkou", aby... nic. Čekal jsem, že z toho celého vyleze nějaký chytrý plán jak na policii vyzrát, ale ono P.R.D. O to víc mě překvapilo jak scénář vše co se 5 epizod buduje, prakticky spláchne v té poslední jako by se nic nedělo. ()

warrenur

Mierny pokles urovne a par preslapov v zavere, ktore ma skor otravovali, ci dokonca nudili. Hlavne na strane vysetrovatelov a potom zvlastne spravanie "skrtica", co vsak mozeme pri jeho "psychickej jedinecnosti" ospravedlnovat hocicim. To dava tvorcom vzdy obrovske moznosti az to uz vnimam ako taku "barlicku". Samotna Gillian mi tiez uz tou "polohou" detektivky obcas liezla na nervy. 60% Snad bude tretia seria posledna a lepsia ako druha. Rad by som ten "nekonecny" hon uz videl uzavrety. ()

lookin328

Zatímco první série hrála hodně na tíživou, místy na mě až nechutnou atmosféru, druhá série se vydala směrem jiným. Směrem vyšetřování, zajišťování důkazů a postupnému se prokousávání ke Spectrovi. Tězko se vedle sebe první dvě série posuzují, každá na mě působila žánrově úplně jinak…První asi o chloupek lepší, ale druhá se drží v těsném závěsu a 4 z 5 si dle mého zaslouží. O čem bude série závěrečná si vůbec netroufám odhadovat, ale mila rád se to dozvím. Jede se dál. ()

subic

Poslední díl druhé série konečně přinesl tak očekávané napětí a zvědavost na třetí řadu. Navíc Julča nám tak trochu taje a začíná se z ní stávat ta lačná po pomstě. ()

Grázl83

Oproti první řadě slabé. Děj se hodně táhne, ale hlavně je místy nesmyslný a hloupý. No a ten závěr raději nekomentuji. Třetí sérii vynechám. ()

Nereida18

Když srovnám druhou sérii s tou první... je to slabší. První série byla jako černý, britský čaj. S mlíčkem. Druhá série je už jako heřmánkový odvar. Příběh pokračuje a člověk očekává nějakou akci (tu, která byla v jedničce). Bohužel ji zde nenachází. Jamie Dornan se očividně vyléčil, poněvadž žádná další brunetka nebude zabita. V celé druhé sérii se antagonista točí kolem mladé puberťačky, která je na něm totálně, ale naprosto totálně závislá (ne, že bych se ji zrovna dvakrát divila... :)). Což trochu vyvolává otázky: "Miluje ji? Nebo ji využívá?" Nejde to přímo určit, což mě na začátku trochu iritovalo. Čím více však příběh pokračoval, tím mě tato otázka nezajímala a nudila. Herečka mi není zrovna dvakrát sympatická. A upřímně to působí místy komicky. ------ Celá druhá série se projevuje novým druhem chování hlavního antagonisty. Už nemusí zabíjet, abychom poznali jeho nahlodaný charakter. Což vyvolává trochu změnu mých voleb a přání. Jak jsem v první sérii fandila vrahovi (a G. Andersonovou nesnášela), zde se karta obrací. Konečně vidím mou starou Danu Scullyovou z Files X, kterou jsem zbožňovala. Pokud je zde nějaké plus oproti první sérii, je to "nový" charakter hlavní protagonistky. ----- Ostatní postavy... Celkem stejné, jako v první sérii. Doplňují příběh, ale netáhnou ho. ---- Rozhodla jsem se okomentovat i konec seriálu. Nechci zde vyzrazovat zápletku a co se na konci stane. Nicméně mě to trochu zklamalo. Doufala jsem, že si Jamie zahraje na vězně z Alcatrazu. Bohužel k tomu nedošlo. Tak se mi logicky ukazuje jeden maličký detail... O čem asi bude teda celá třetí série? Nevím. Nechám se překvapit. Doufám, že mě nezklame. ()