Zhruba čtyřicetiletá Halina pracuje v supermarketu "Motýlek", který pro své zaměstnankyně nenabízí zrovna komfortní pracovní podmínky. Sama vychovává svou dceru, která momentálně prochází těžkým pubertálním obdobím. Halina se stará, aby dceru uživila a zajistila jí slušné živobytí a vzdělání, proto přijme nabídku, aby se stala vedoucí prodejny. Znamená to pro ní výrazné finanční zlepšení, na druhé straně se však stává součástí ukrutného pracovního systému a s velkými obtížemi se vyrovnává se situací, kdy musí stát mezi dvěma mlýnskými kameny – na jednu stranu musí zodpovědně plnit pokyny nadřízeného a hlídat, aby prodejna fungovala, na druhé straně nechce být jednou z těch, která participuje na nevolnickém zaměstnávání svých kolegyň, neboť donedávna byla jednou z nich. V momentě, kdy se v obchodě odehraje nešťastná událost, Halina zjišťuje, že cena, kterou musí za své pracovní polepšení zaplatit, je příliš vysoká. Pouští se do nerovného boje se supermarketovou mašínerií.. (3Kino Fest)

Enšpígl

Film Den žen jsem si pro sebe označil za potencionálně nejslabší film festivalu 3kino, ale s tím označením jsem byl hodně, hodně mimo. To co žažívala hlavní hrdinka Halinka, to byla pěší zona peklem, věřím, že každej má na tomhle světě svůj příděl sraček, který si musí během života vyžrat, ale na Halinku si řítil takovej příděl, že by skolil i mamuta. Neuvěřitelně silný sociální drama, ukázka kapatalistickýho humusu v plný kráse, když tam lidi začali bránit Halinku před exekutory a skandovaly "Vaše je demokracie" měl jsem emocí jako Černobyl radiace. Film působil naprosto realisticky, dialogy ze života, situace Haliny může být blízká i mnoha ženám v naší zemi. Emotivní hardcore, který z mnoha sociálních dramat dělá neškodný ukolébavky. ()

kajda.l

Velké a důležité téma utopené ve smršti dramatických a zcela zbytečně doslovných scén. Minimálně celou etudu se zemřelým zákazníkem si Sadowská mohla odpustit. Nemohu se zkrátka zbavit dojmu, že nedostatek tvůrčí invence si vynahradila přemírou emocionálních scén, které ve výsledku nechávají diváka zcela chladným (potrat, vyhrocené propuštění kolegyně, nezbedná dcera, sexuální vztah s ředitelem). Spousta scén, ale psychologie téměř žádná. Každou další minutou sledování jsem získal pocit, že Sadowská obdivuje hollywoodský styl vyprávění cílený na emoce, v čemž mě utvrdila jedna ze závěrečných scén z chodeb soudní budouvy a zpomalované záběry na efektní nástup hrdých (srdce nejedné feministky muselo zaplesat) zaměstnankyň Motýlku proti těm zlým kapitalistům nutících nebohé ženy prodávat v pamperskách. Při této scéně jsem jen těžko zadržoval výbuch smíchu. Necitlivě natočeno, až trošku propaganda. Přeci jen jsem spíše očekával decentní psychologické drama a pohled do hlavy a duše jedné ženy, nezdařilo se. Jediné, co jsem si odnesl je pravdivá hláška "Dej blbci (míněna Halina) funkci, peklem se ti odmění". Opravdu mám fandit hloupému člověku, který svým chováním negativně ovlivní životy lidí ze svého okolí? Já nic, já byla nucena. To fakt ne. ()