Film vypráví pět propletených hororových příběhů, které se odehrávají ve 'městě andělů'. Masožravý klaun se zoufale snaží ochránit osobu, po které nejvíce touží; prohnaný policajt se utká se mstivým nekromancerem; krásná a záhadná žena a osamělý muž hledají lásku na všech špatných místech; příšerné, krví potřísněné povstání ilegálních Zombie z Mexika a Cajun, kouzelnický dědeček, jehož dar nekonečné lásky se zásadně vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Povídkové filmy jsou většinou nevyvážené, u Scary or Die tomu není jinak. Pobavila mě zombie legrácka o imigrantech v úvodu, špatná nebyla ani následující upířina, které ovšem chyběl závěrečný gore masakr - divák jej pouze slyší. Jasným favoritem je klauní nemoc, ta by klidně vydala na celovečerní film. Skvělé masky a bezvýchodné drama hlavní oběti. Zbývající povídky jsou obyčejným průměrem z Creepshow... ()

ricci.s

U mňa niekde na rozmedzí 3 a 4 hviezd, no keďže kvalitných poviedkových hororov je málo a tento patrí určite k tým lepším, prižmúrim oko. Zaujímavé, že som čakal skôr nejaký poloamatérsky horor, v ktorom pôjde najmä o gore, a napokon ma najviac zaujali práve masky, na ktorých si tvorcovia dali záležať najviac. Nie všetky poviedky ma potešili rovnako, na druhej strane nijakú z nich by som nehodnotil podpriemerne. The Crossing (4/5) - Fajnový zombie akčák, ktorému vlastne ani nemám čo vytknúť, možno len trochu pomalší rozbeh a nie práve najsympatickejšie postavy. Taejung's Lament (3,5/5) - Na ten záver som prišiel približne v polovici poviedky, keďže niečo podobnú tu už bolo, našťastie je to dostatočne napínavé bez nudy. Re-membered (3/5) - Štandardný priemer, ktorý síce nijako neurazí (ukrýva totiž nejakú tu ľakačku, zaujímavý záver a spomínanú atmosféru), ale celkovo je to také nijaké, ľahko zabudnuteľné. Clowned (4/5) - Pre mňa najlepšia poviedka. Skôr sa dal čakať typický slasher, napokon sa to zvrtlo inam, síce nie až tak do krvava, ale originalitu si v dnešnej dobe cením asi najviac. Plus parádna maska! Lover Come Back (3,5/5) - Najkratší príbeh, ktorému tá krátka stopáž dosť uškodila, no úplne ho zase nepochovala. Podobne ako v predchádzajúcom príbehu - zaujímavý nápad a spracovanie, pekné masky. Takže... prečo nie? Ja si to na rozdiel od kolegu v budúcnosti rád zopakujem. ()

MM_Ramone

Titul "Scary or Die" (Báť sa alebo zomrieť) je súbor piatich krátkych horrorových príbehov: 1. "The Crossing" (Hranica) - Zombie masaker na americko-mexickej hranici. 2. "Tae Jung´s Lament" (Tae Jungov nárek) - Poetická šikmooká vamp-story. 3. "Re-Membered" (Vspomenutý) - Konfrontácia nájomného vraha s jeho (ne)mŕtvou obeťou. 4. "Clowned" (Klaunovanie) - Černošského drogového dealera poznamená stretnutie z démonickým klaunom. 5. "Lover Come Back" (Milenec vráť sa) - Voodoo pomsta zavraždenej manželky. *** ()

Krt.Ek

Známe to dobře z příběhů, v nichž se objevují hrabiví, krvežízniví loupežníci. Bezskrupulózní hrdlořez si slovy "Peníze, nebo život! drze žádá na bezbranném pocestném nepoctivé výslužky, aby poté, co se mu ji dostane, mohl zbaběle prchnout do lesů. Ptáte se, proč to zmiňuji v souvislosti s hororem, který je na účast loupežníků skoupý? Jednoduše proto, že jsem si s přečtením názvu, kterého si zvolili čeští distributoři (Bát se nebo zemřít), představil nepochybně oboustranně trapnou situaci, v které by "strašný lesů pán" svým nebohým obětem hrozil, že buď si okamžitě pustí strachy do kalhot, nebo je ne(pro)pustí! Od té doby přemýšlím, zda bych se byl schopen na rozkaz posr.. ehm, omlouvám se mravokárcům... od té doby přemýšlím, zda bych se byl schopen na rozkaz pokálet. Že by šlo o život? Kdyby na mě bylo mířeno zbraní? Možná bych toho schopen byl. Kdoví? Fakt těžko říct! S čistým svědomím můžu napsat jen tolik, že mít ten krvežíznivec smysl pro humor a nabídnout mi, že bychom mohli mrknout na horor, že to by mi to možná mohlo pomoci a že si zrovna včera stáhl z nejmenovaného úložiště (co by si taky loupežník dělal z autorského zákona, že?) Scary or Die, poslal bych ho bez uzardění do zádele. Dělal jsem totiž průzkum, kterýmžto jsem zjistil, že u ani jedné z celkového počtu pěti povídek by se nepodělalo (ano, dokonce i u té s nejděsivější stvůrou všech dob - klaunem - ne) batole, natožpak nejstatečnější krtek pod sluncem! ()

pornogrind

Jelikož je to film povídkový.Rozhodl jsem se ke každé povídce hodit aspoň pár slov a samostatně je ohodnotit.Protože celkový hodnocení může být zavádějící.Předem upozorňuju,že do filmu jsem šel aniž bych věděl s čím se budu potýkat a proto mě tolikrát překvapil.Kdybych si předtím přečetl zdejší obsah určitě by se moje hodnocení lišilo,protože zdejší obsah hodně napoví s čím bude mít divák tu čest.První povídka s názvem THE CROSSING je podle mého nejlepší.Má hned od začátku slibnej rozjezd.Sledujeme dva odporný vidláky s ohavnou ženskou jedoucí v káře směrem k hranicím..Povídka je to silně vlastenecká,protože tihle vidláci nesnáší všechny mexikánce,který nelegálně přišli do jejich země.Takže vše nasvědčuje tomu,že na hranicích propuknou krvavý jatka.Jenže v tom přijde nečekanej zvrat,kterej sice překvapí,ale předešlou atmošku a povedenej nájezd pošle do hajzlu.Jenže mexikánci se jen tak lehce nevzdají.Závěr působí a vyznívá spíš komediálně což je škoda,ale ti dva hlídači mě svým přístupem a hláškama dodělali.Finální hodnocení téhle povídky jsou 4 hvězdy.Druhá povídka TAEJUNG´S LAMENT je o muži jenž přišel o ženu a teď jí vidí všude okolo.Na ulici to působí spíš jajo by byl nějakej úchylák,ale ukáže se že je neškodnej.Jen prostě postrádá svoji mrtvou lásku.Jednoho večera z povzdálí sleduje jak nějakej "padouch" přepadne ženu a táhne jí do auta.Ženu se mu (sice s potížema) podaří zachránit a ta ho za odměnu pozve na večírek.Doteď to bylo celkem solidní psychologický drama se přicházející špetkou romantiky o muži jenž možná opět najde spřízněnou duši.Ale právě tenhle večírek rozhodne o tom,že vše nakonec bude úplně jinak.Konec povídky opět zazdil předešlý příběh a svým(lehce úsměvným) zvratem rozhodl o 2 hvězdách.Třetí povídka s názvem RE-MEMBERED je divná.Popravdě moc jsem jí nepobral a nevím co tímhle chtěl rejža říct.Každopádně za ucházející atmosféru si 1 hvězdu zaslouží.Čtvrtá povídka CLOWNED mi hodně připoměla film Clown.Opět tady vidíme jak psychickou tak tělesnou proměnu.Rozklad osobnosti v klauní krvežíznivé monstrum.Klaun který silně touží po krvi a vnitřně bojuje s tím aby nesežral svého mladšího brášku.Jestli uspokojí svoji žízeň po krvi a uspokojí svůj apetit,to už prozrazovat nebudu.Tahle povídka měla ale jednu velkou výhodu-je o klaunech.A já mám pro klauny v hororech slabost.I tak to ale stačí jen na 3 hvězdy.Poslední pátý příběh se jmenuje LOVER COME BACK.Vypráví o zhrzené milence,která si to pajdá přes předešlý příběhy aby si to dopajdala do poslední páté povídky a pomstila svou neopětovanou lásku,která skončila smrtí.Rychlý,stručný,výstižný-slabší 4 hvězdy.Závěrem dodám,že film mě nijak neurazil,ale ani nějak nenadchl.Snad je to v kolísavé kvalitě a nevyváženosti povídek.Jako celek to hodnotím průměrně,ale myslím si že si tady každej tu svou povídku vybere.Pro zpříjemnění sobotního večera ucházející zábava. ()

• Film se natáčel v americkém městě Los Angeles. (ČSFD)
  • Film obsahuje několik potitulkových scén. (ČSFD)