Prozíravost

• USA Perception
všetky plagáty
USA, (2012–2015), 27 h 25 min (Minutáž: 42–45 min)

Eric McCormack, Rachael Leigh Cook, Arjay Smith, Jonathan Scarfe, Kelly Rowan, Lisa Banes, Jimmy Bennett, Bridget Regan, LeVar Burton, Glenn Fitzgerald (viac)

Hlavním hrdinou dramatického seriálu s názvem Prozíravost je doktor Daniel Pierce, neurovědec přednášející na univerzitě, který nosí conversky, ptá se na záludné otázky a je velice, velice šarmantní. Zcela neomylně rozumí lidskému chování a mistrovsky zvládá pracovat s lidskou myslí. Dokáže tedy vysvětlit, proč se lidé chovají tak, jak se chovají a co je k tomu vede. Jeho pomoc vyhledá někdejší studentka a současná agentka FBI Kate, kterou Daniel doprovází při vyšetřování zločinů.

Při tom všem ale divákovi neunikne jistá podivnost – ačkoliv je Danielova mysl brilantní, je rovněž jakýmsi způsobem poškozená a nefunguje tak, jak by se na vysokoškolského profesora slušelo. Každý den bojuje se svými halucinacemi, které občas pokládá za dar a je díky nim schopen pochopit souvislosti, které zdravá mysl nemůže postřehnout. Na druhou stranu má ale tendenci chovat se iracionálně a je potencionálně nebezpečný. Také proto není schopen vytvořit si blízký vztah a jakákoliv neočekávaná situace jej dokáže vyvést z míry. Pro to, aby se zvládl vrátit zpět "na zem", potřebuje 3 věci: křížovku, walkman a svého pomocníka Maxe. (oficiálny text distribútora)

Tred2

Zatím jsem chytl jen první díly na Universalu, ale musím říct, že mě docela překvapily. Na tyhle televizní kriminálky moc nejsem. Perception ale vnáší několik zajímavých prvků na scénů + má velmi dobré ústřední duo. Některé zvraty jsou hodně naivní a jednoduché, to se ale třeba s dalšími díly zlepší. PS.: CZ dabing co běží v TV mi dal rakovinu. ()

Lavinia

Duševně chorý odborník pomáhá vyšetřovat zločiny. Tak to tu ještě nebylo. Představitelé hlavních postav mě zatím nerozdráždili k nepříčetnosti, naopak, docela se mi zamlouvají (ale tak to začalo s Mentalistou také a kde dneska jsme). Agentka slušná, ovšem pan profesor ... snaha o originalitu za každou cenu. Může konat člověk lehce nakřáplý, podivín ... ale halucinující cvok ne. Jako svědek nepřijatelný, jako poradce i přednášející též, což mi silně vadí - nějaký ten náznak realismu by snad nebyl tak moc přehnaný požadavek. Škoda. ()

Bozvav

U tohoto seriálu se nabízí porovnání se skvělým ser. Anatomie lži. Jsou tu však zásadní rozdíly. V Prozíravosti jde o příčinu (neuropochody mozku) a ve lžích jde o důsledek (vizuální výstup mozkových pochodů-micromimika). Další rozdíl je v tom, že ve lžích po absolutně boží první řadě dochází poněkud k útlumu, zatímco u prozíravosti je to právě naopak. První řada je dobrá, ale jen dobrá. Teprve s nástupem Scotta Wolfa (Donnie Ryan) se v to v druhé řadě pořádně rozjelo. také přibyl humor, akce a celkově dostal seriál lepší spád. Tuto kvalitu si udržel celé dvě řady. pak skončil, což je škoda, neb poruch a možností jejich kriminálního využití v praxi je nepřeberně mnoho. 1.řada 80%,2.a3. řada 90%. jako celek velmi dobré. ()

IQ Tiqe

Po pilotu: Že by další Castle? Will z Will & Grace je stejně ukecaný a excentrický jako Castle (kvantitativně) a rovněž pomáhá s vyšetřováním, ale jinak je Castlův pravý opak. Navíc jeho neurologický "problém" napovídá, že s ním nebude nuda. Jeho "parťačka" Rachel nemá charisma Stany Katic (ale kdo taky jo), ale jak v jejích dřívějších filmech, tak i tady, je hodně milá osůbka. Takže shrnu: takové zábavy jako u Castla se asi nedočkám, ale pro někoho s nižšími nároky... ()

Qeo

Tohle je opravdu trochu oříšek. Původně jsem byl ze seriálu poměrně nadšený. Než mi ale došlo, že se jedná o vcelku B-čko s překombinovanou rádoby detektivní zápletkou. Díl od dílu, jsou detektivní pátrání nesmyslnější a míra "štěstí" se stává základním kamenem policejního vyšetřování. Uznávám, že mi trvalo dlouho, než jsem to prohlídl, protože některá vysvětlení a použití a vysvětlení stop proběhnou tak rychle a s takovým entusiasmem, že jsem snad ani nepochyboval nad jejich relevantností. Hlavní hrdina je sympaťák od pohledu a jeho přeludy beru jako největší devízu seriálu, který se tím může odlišit od ostatních. Největší otravností, která kazí celkový dojem již od začátku je hudba. Otravná, absolutně se nehodící, posouvá toto dílko do země telenovel, kde je potřeba každé emoci/zvraty podtrhnout mocnými výškami, nebo tajemnou mysteriozní předimenzovanou orchestrální onanitidou. Uf...nelámu hůl Dr. House, ale budu na pozoru pádu kvality úměrně k pádu hvězd hodnocení. ()

Galéria (1 290)