V roce 2002 oslavil Waldemar Matuška své sedmdesáté narozeniny galakoncertem v pražské Lucerně. Gratulovat mu přišli Karel Gott, Eva Pilarová, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Hana Hegerová, Jiří Suchý a Karel Štědrý. Na velmi vydařeném koncertě zazněla většina oslavencových hitů, které zlidověly a jsou dodnes ve velké oblibě nejen u pamětníků. (Česká televize)

otík

Galakoncert u příležitosti oslavy 70. narozenin Waldemara Matušky z Lucerny se myslím velmi povedl. Klobouk dolů před Waldou, který ač nemocen dokázal ve svých 70ti letech odzpívat přes hodinu dlouhý koncert plný hitů se svými známými ze Semaforu. Písničky především v první půli měly neskutečné tempo, pak to trochu opadlo, ale závěrečný duet s Kájou byl zase pořádně našlapaný. Nevím, co víc si přát od tohoto koncertu. Dle mého laického názoru to stálo zato. ()

Tommassi3

Jak obrovskou personou tuzemské hudební a filmové scény, přes veškerou rozporuplnost sobě vlastní, prostě bez debat Waldemar Matuška vždy byl, o to lacinější benefice se mu při oslavách jeho sedmdesátých narozenin dostalo na koncertě v pražské Lucerně, kam mu přišli poblahopřát a společně zazpívat mnozí jeho bývalí kolegové a přátelé v čele s Karlem Gottem, který při jejich duetu po očku kontroloval, jestli Walda ten infarkt opravdu jen hraje, Jiřím Suchým či Hanou Hegerovou !! Potud by jistě bylo vše v pořádku, ne už však skutečnost, že si Walda svůj koncert sám moderoval, moc by mě zajímalo, do jaké míry se podílel na tom slaboduchém scénáři, nutno říci, že velmi zle, co totiž taky může moderátora víc bolet, než když většina jeho senilních vtípků a trapných bonmotů zůstává naprosto bez odezvy, přičemž tento efekt ještě násobí neustálé pohledy kamer do hlediště na ty desítky znuděných a vlažných diváků, mezi nimiž v předních řadách zasedli další mnozí Matuškovi letití kamarádi.. Stejně tak jistě zamrzí pohled na strhaného muže, Waldovi, kterého jsem měl vždy i díky tomu množství hitů velmi rád, totiž očividně dávno došel dech, a tak člověk jen s úžasem může na vlastní uši hodnotit, že tohle už dávno není ten charismatický ďábel s hlasem jako zvon.. Opravdu velmi trpké jubileum, jednomu prostě musí být Matušky s naprostým nedostatkem seberflexe nesmírně líto, jak nedůstojně zde vypadá, když mu tak vlastně režisér František Polák tímto projektem podrazil jeho unavené nohy.. ()