Benjamin je profesionální obětní beránek. Kdykoli se něco přihodí, je u toho i on. A tak ho policie i kolegové brzy začnou podezírat. Aby zjistil, kdo se mu snaží zničit život, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Na rodině Malaussèneových je něco zvláštního – někdo by možná řekl dokonce nenormálního. Když se ale podíváte důkladněji, zjistíte, že nikdo nemůže být šťastnější než tahle krásně potrhlá famílie v čele s nezodpovědnou matkou, která přeskakuje z jedné mužské náruče do druhé a jejíž potomstvo se následkem toho rapidně rozrůstá. Benjamin Malaussène v životě nikdy nepoznal nudu, neboť je jako starší bratr zodpovědný za hordu sourozenců a v obchodě, kde pracuje, má roli věčného obětního beránka. Kdykoli se něco přihodí, je u toho i on. A tak ho policie i kolegové brzy začnou podezírat. Zjistit, o co kráčí a kdo mu chce tak vehementně zničit život, se brzy stane otázkou života a smrti. Aby Benjamin očistil své jméno, pustí se do pátrání na vlastní pěst, při němž mu asistuje neohrožená novinářka přezdívaná teta Julia. (Cinemax)

BOURQUE

Celkom nápadný scenár, ktorý však začína byť zaujímavý až v druhej polovici príbehu . Chcelo by to trošku premyslenejšiu réžiu a dynamickejší dej. R. Personnaz ako „baran“ je dobrý, B. Bejo je prekrásna a E. Kusturica so svojou prítomnosťou poteší. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Malarkey

Ono tam je drama, ale já tam cítím spíš komedie. Vždyť tolik náhod po hromadě by rozhodilo sandál snad každýmu. Za sebe tak můžu říct, že tahle komedie mě překvapila v době nepohody a některými scénami mi příjemně zvedla náladu. Mít už od počátku náladu lepší, tak možná dám i tu čtvrtou. Absurdní to bylo na to dost. Tak snad příště. ()