Všetko bude v poriadku

(festivalový názov)
  • Česko Vše bude v pořádku (festivalový názov) (viac)

Spisovatel Tomas bezcílně bloudí ulicemi na předměstí po menší rodinné roztržce. Nešťastnou náhodou srazí a zabije malé dítě. Bude schopný se přes tak tragickou událost přenést? (Mrs.Blue)

foils

Možná největší drama, jaké Wim Wenders natočil :) Není sporu o tom, že vykonstruovanost, stejně jako určitá literárnost, ze scénáře přímo čiší. Na druhou stranu jako akademicky chladná meditace nad některými paradoxy života film docela funguje. Oceňuju i to, že se žádná z přítomných hereckých hvězd nesnaží na sebe strhnout pozornost. ()

Anderton

Wenders síce zabredol do melodramatických vôd, ale čo tam potom, keď som postavám ich emócie uveril. Film je relatívne nepredvídateľný a pokiaľ čakáte, že Franco s Gainsbourg skočia duševne rozorvaní po nehode do postele, ste na omyle. Film je o niečom inom. A nielen o jednej veci. Hlavne je ale najmä pre staršie ročníky, ktoré už majú niečo odžité. Rozhodne ho nedoporučujem mladým Francovým fanúšičkám, boli by sklamané. Wenders je moderný a zároveň svoj. Asi ako keď hudobná legenda vydá po 40 rokoch opäť kvalitný album. Rozruch to už nenarobí, ale to na kvalite diela nič neuberá. ()

Puppy

Bohužel velmi slabý film od tak dobrého režiséra. Pomalost je ten nejmenší problém, ostatně Wendersův nejlepší film V běhu času http://www.csfd.cz/film/32914-v-behu-casu/prehled/ je také "pomalý". Problém je plytký scénář, i když při diskusi po projekci na Febiofestu scénarista tvrdil, že byl v některých aspektech pozměněn, zvláště pak konečným střihem. Výsledek je i přes pěknou kameru (2D verze), exteriéry a hudbu průměrný a bohužel (nebo naštěstí) zapomenutelný. Postavy působí příliš synteticky a jejich osud, i přes nosnou tragedii celého příběhu, je vám spíše lhostejný. Zkrátka je to takový ten film, kde po prvních minutách vidíte, že to bude blbý. Škoda. ()

Philcze

Nenechte se zmást tím, že je úvodní tragická nehoda skutečně výborně zrežírovaná. Zbytek je neskutečně vyčpělé a zcela nezajímavé drama, které zároveň obsahuje bezpochyby nejlaciněji vykonstruovanou manželskou hádku všech dob. Přitom s poselstvím filmu nemám v zásadě žádný problém, jen škoda, že se kolem něj motají tak mrtvolné a mizerně napsané postavy. A Jamesi, mám tě rád, ale aspoň na rok se na to vyser. S tímhle materiálem by sice nic neudělal ani D.D. Lewis, ale ta únava je tam fakt znát. 40% (Berlinale 2015) ()

Cappuccino

Aj vďaka tomuto filmu viem, že sa do kina niekedy oplatí ísť bez predošlého informovania sa o obsahu, prípadne o hodnotení snímku. Po projekcii som očakával, že Every Thing Will Be Fine bude dozaista v červených farbách, ale jeho súčasný status - 56% - ma pomerne šokoval. V prvom rade z môjho pohľadu veľmi oceňujem atmosféru, fungovala skutočne na jednotku, herecké obsadenie, na čele so sympatickým Jamesom Francom taktiež a i keď príbeh miestami pokulhával (obával som sa, že Franco skončí s Gainsbourgovou v posteli a celkovo mi prišli ich reakcie nepochopiteľné), v konečnom dôsledku som z projekcie odchádzal s veľmi dobrými pocitmi a s poučením, že ak budem bývať na prízemí, radšej si dôkladne pozatváram okná, aby mi niekto neomočil postel. ()

• Hudba bola skomponovaná Švédskym národným symfonickým orchestrom v Göteborgu iba týždeň pred premiérou, ktorá bola na filmovom festivale v Berlíne. (chesterko)
  • Natáčelo se v Montrealu, provincii Québec, v Kanadě. (Cheeker)