Prince Avalanche

• USA Prince Avalanche (viac)

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

Michelle75

Jsem asi blázen ,když tomuhle snímku dám za 5*****,ale já mám pro podobné ptákoviny slabost,navíc,když u herce,kterého mám zaškatulkovaného z určitých kladných a pohodových rolí , najednou vystrčí drápky a překvapí jako málokdo -pan božský Paul Rudd-kretén na entou,ale nééé, až tak docela. Naopak "Emile Hirch"- ten nepřekvapuje,jelikož každá z jeho rolí je úplně jiná a je doposud nevyhraněný,klobouk dolů za odvahu a všestranost tohohle nenápadného týpka. A nakonec i přátelství má tady určitou cenu,je tady po celou dobu, jen ke konci se potvrzuje a nabírá na síle. Zajímavý a jiný film.:) ()

MA.KI

Bromance (z anglických slov brother + romance) > snímek o blízkém, nesexuálním!, vztahu mezi dvěma silničáři a jejich životních svízelích, odehrávající se podél silnice uprostřed texaských lesů. Na Prince Avalanche se vyloženě špatně nekouká; je to pohodička, občas se člověk pousměje, občas proběhne zvířátko, občas je to kýč a dost často KLIŠÉ. ~ Uvažoval jsem i o vyšším hodnocení, ale zůstanu u průměru. Pokud chcete Hirsche vidět o dost štíhlejšího v (o dost lepším) Into the Wilde, neváhejte. Ale předpokládám, že jste již neváhali… ~ ~ Chovali jsme se jako idioti, chtěli jsme se navzájem urazit. Jednou jsem v jedné školní příručce četl, že když někomu řekneš něco špatného, tak se vlastně snažíš sám sebe přesvědčit, že jsi něco víc. Takže když někomu řekneš něco negativního nebo ho urazíš, tak tomu člověku ve skutečnosti ukazuješ, jak jsi vnitřně rozpolcený a nejistý sám sebou. / Já vím. Taky jsem tu příručku četl. ()

=woody=

Hezký noční čas.. Cože?? Nevěděl jsem, že film o dvou chlapech v lese může být takhle originální! Nevěděl jsem, že je David Green schopen sepsat zábavný a kvalitní scénář - nevěděl jsem, že se po řadě trapáckých výplachů vrátí k opravdovému filmovému řemeslu. Nevěděl jsem, že Paul Rudd umí skutečně hrát. A nevěděl jsem, že mě tahle partička bude krásně bavit od začátku do konce.. Nuž..stalo se.. Zase jsem se měl filmově! Woo. ()

Malarkey

Už od začátku mě překvapilo, jak film klade důraz na atmosféru. Také se mi líbil Paul Rudd a Emile Hirsch. Hráli totiž párek dvou naprosto normálních chlapů. Jeden starší, zkušenější, opatrnější a druhej mladší, plnej elánu a chuti skočit do všeho po hlavě. Tohle totiž nejde dohromady ani v kdejaké dílně, natož pak uprostřed lesů, kde je potřeba označit řadu opravených silnic zničených po požáru. Celou tu dobu jsem se snažil dost vnímat tu atmosféru, ale i zajímavý způsob natáčení a vyprávění, že jsem místy až zapomněl na všechno ostatní. Hudba mi tu chvíli seděla, ale i neseděla. Jak kdy. Ke konci jsem ale usoudil, že to všechno mělo vliv k samotnému filmu, který byl svojí obyčejností svým způsobem dost zajímavý a originální. A tím si mě stihl získat a teď šup na ten originál z Islandu... ()

Radek99

Americký nezávislý remake islandského minimalistického filmu. Na mě ovšem tahle kombinace nefungovala a i když chápu, že film o rozdílu mezi samotou a osaměním má hlubší sdělení, meditativní atmosféra mne místy trochu nudila... O dost zajímavější mi přišla originální zombie variace nezávislého filmu s podobným prostředím (Texas je vyměněn za Novou Anglii), hrdiny a atmosférou The Battery... ()

• Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)
  • Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)