Emmanuel (Francois Perier) pracuje v bance a sní o jachtě a drahých autech, zkrátka, chce žít ve velkém stylu. Sílí jeho pokušení uzmout si peníze v bance, což nakonec učiní s pomocí svého přítele. Po loupeži velké sumy se odebral ke své milence. Tam je načapal Emmanuelův tchán a okamžitě šel o novém místě pobytu manžela informovat svoji dceru. Doma Emmanuela čeká rozzuřená rodina. Ten, aby zabránil scéně, padá k zemi a předstírá, že je ochrnutý. Tuto roli bude muset hrát delší dobu, dokud vášně neopadnou. Ale během doby „léčení“ se dozví mnoho informací o své rodině. (Snorlax)

Flego

Film sa síce kdesi v polovici neubránil hluchým miestam, rozhodne je však veľmi slušným príspevkom k francúzskej komédii 50-tych rokov. Príbeh muža, ktorí sa ocitol v manželstve pod pantoflou a nadôvažok ho neberú vážne ani v práci ani širšia rodina. Francois Perrier sa cíti ako ryba vo vode, úloha mu padla ako uliata. Vo vedľajšej úlohe sa objavil aj Louis de Funes. Snímok nie je len obyčajnou komédiou, má v sebe aj vážne črty a tým sa stáva zaujímavým. Prvá recenzia. ()

Pitryx

Nebyl to nějaký velký zážitek. Pan Funés se nepředvedl a ostatní se také nesnažili nějak zuřivě. Jde o podprůměrný film, který snad ani pořádně nepobaví. Ale pár zajímavých okamžiků se mu přiznat musí. Takže u mne za dvacet. Více dát nelze, protože jsem se místy dosti nudil. ()