Před čtyřicet lety japonskou politickou scénu provětral skandál spojený s okinawskými rezorty. Nyní se k této události vrací televizní seriálová tvorba, aby divákům přiblížila, co se tenkrát událo. Hlavní postavou je novinář Juminari Rjuta, který se pyšní tím, že odhaluje jeden skandál za druhým. Klíčovou postavou skandálu je zaměstnankyně ministerstva zahraničních věcí Miki Akiko. (Zíza)

Vavča

Občas silně depresivní série, která se dá popsat svým žánrem pro zavilé anime fanoušky jako seinen. Obávám se, že seriál může zaujmout pouze japanofily a politology se specializací na region. Příběh jakými podivnými cestami a za jakých okolností byla vrácena v 70.letech Japonsku Okinawa není určitě širší veřejnosti více znám. Z prostředí vysoké novinařiny, politiky, se stává po čase soudní drama, neboť Japonsko v té době byla solidní fízlárna, kde vláda měla rozhodující slovo v řízení země a snažila se držet na vodítku i média. Z herců jednoznačně vyniká Motoki Masahiro jako novinář bez bázně a hany, který se přesvědčí že Japonsko nejsou USA a tak nehrozí žádný duel Frost/Nixon, nýbrž duel vězení, dozorce, nebo podepsané doznání. Do dílu šest strhující tempo, silné charaktery, přece jen zde hraje první liga a Nobuhiro Doi a Yoshida Ken svoje řemeslo zvládají v této retro sérii perfektně. Bohužel poté je zde velký útlum tempa, přešlapuje se na místě. Těch dílů mohlo být rozhodně méně. Přesto série hodná vidění, se závažným tématem, sdělení i nadprůměrnou řemeslnou úrovní. Už to bude nějaký ten rok, co jsem říkal, nebuďme překvapení až jednou Japonsko prudce změní svojí zahraniční politiku, jsou nespokojeni s minulostí i současností, tato série to mimo dalších titulů jen potvrzuje. ()