PV Show Money in the Bank predviedla na obrazovkách WWE v roku 2012 svoj tretí ročník. Táto show patrí u fanúšikov rozhodne medzi tie najobľúbenejšie v kalendári WWE. Nosnými piliermi jej konceptu sú Money in the Bank Ladder matches. V nich víťaz zápasu obdrží kufrík, ktorý môže počas nasledujúceho roka kedykoľvek použiť a získa tak právo na okamžitý zápas o titul WWE (víťaz červeného "Raw Money in the Bank" zápasu) alebo o World Heavyweight title (víťaz modrého "Smackdown Money in the Bank" zápasu).
Okrem spomínaných zápasov sú súčasťou podujatia aj zápasy o hlavné tituly spoločnosti, iné dôležité zápasy a tradičná "Pre-show", ktorú môžu diváci sledovať zadarmo na stránke WWE. Tento rok sa show MITB konala 15. júla 2012 v aréne US Airways Center vo Phoenixe, štát Arizona. Hlavnou znelkou show bola pieseň "Money in the Bank" od Jima Johnstona.

Zoznam zápasov:  Pre-show: Tag Team Mach - Kofi Kingston/w R-Truth vs. Epico/w Camacho
Víťaz: Kofi Kingston/w R-truh Dĺžka: 08:22 min.
1.: Smackdown Money in the Bank Ladder Match for a World Heavyweight Championship Contract
Dolph Ziggler/w Vickie Guerrero vs. Damien Sandow vs. Tyson Kidd vs. Christian vs. Tensai/w Sakamoto vs. Santino Marella vs. Sin Cara vs. Cody Rhodes
Víťaz: Dolph Ziggler/w Vickie Guerrero. Dĺžka: 18:23 min.
2.: World Heavyweight Championship Match
Alberto Del Rio vs. Sheamus(c)
Víťaz: Sheamus - Still W.H. Champion. Dĺžka: 14.25 min.
3.: Tag Team Match
Epico and Primo/w Rosa Mendes vs. Prime Time Players/w A.W.
Víťaz: Epico and Primo/w Rosa Mendes. Dĺžka: 09:30 min.
4.: No DQ Match for the WWE Championship with A.J. Lee as special guest referee
CM Punk(c) vs. Daniel Bryan
Víťaz: CM Punk - Still WWE Champion. Dĺžka: 27:48 min.
5.: Handicap Match
Ryback vs. Curt Hawkins/w Tyler Reks
Víťaz: Ryback. Dĺžka: 04:21 min.
6.: Six Divas Tag Team Match
Layla/w Kaitlyn/w Tamina Snuka vs. Beth Phoenix/w Natalya/w Eve Torres
Víťaz: Layla/w Kaitlyn/w Tamina Snuka. Dĺžka: 03:19 min.
7.: Raw Money in the Bank Ladder Match for a WWE Championship Contract
John Cena vs. Kane vs. Chris Jericho vs. Big Show vs. The Miz
Víťaz: John Cena. Dĺžka: 20:15 min. (Nightmare89)

fabuloso

Napriek tomu, že dianie v WWE je v posledných týždňoch mimoriadne nudné, na Money in the Bank boli ohlásené zaujímavé zápasy a tak som bol v očakávaní, ako to celé dopadne. Príjemným spestrením každej PPV od WrestleManie sú pre-show zápasy, ktoré majú za úlohu navnadiť diváka na samotnú šou. Zápasu Kingston/Truth vs Hunico/Camacho sa to vcelku podarilo. WHC MITB Ladder Match – tieto zápasy bývajú vždy atraktívne, hlavne keď sa v ringu stretnú pohybovo dober pripravený wrestleri. A to bol aj tento prípad. Bol to výborný zápas na úvod s množstvom zaujímavých momentov. Pozitívne hodnotím aj Zigglerovo víťazstvo, ktorý si to určite zaslúži. Hodnotenie: 7/10. Sheamus vs Alberto Del Rio – zápas o svetový titul bol pre mňa sklamaním. Nešlo vyslovene o zlý mač, ale na druhej strane to bol úplne všedný, ničím zaujímavý zápas. Great White a.k.a. Superman si pripísal ďalšie víťazstvo a obhájil titul. 5,5/10. Primo/Epico vs Young/O´Neill – tag tímová divízia v WWE začína konečne naberať ten správny smer. Zápas bol príjemným oživením, no nič zásadne nepriniesol. Azda iba predznamenal budúci spor o tag tímové tituly. Hodnotenie. 6/10. CM Punk vs Daniel Bryan – zápas o titul WWE mal byť jasným main eventom celej šou. Išlo v ňom o najvyšší titul, stretli sa dvaja skvelí wrestleri, navyše zápas mal ako jediný vybudované určité pozadie. Lenže v WWE už dávno neplatí, že to najlepšie ide nakoniec, v WWE platí, že nakoniec ide vždy Cena. Sklamaní som bol aj faktu, že šlo o No DQ match, čo zápasu uškodilo. Punk a Bryan sú skvelí wrestleri a ideálne by bolo ak by to bol klasický singlový zápas. Účasť AJ ako rozhodcu zostala bez pointy a bez pointy bolo aj celé jej správanie v posledných týždňoch. Veľká škoda, čakal som, že tento zápas atakuje ****, no nestalo sa tak. Pre mňa osobne mierne sklamanie, aj keď jasne najlepší zápas na MITB. Hodnotenie: 8.5/10. Ryback vs Hawkins/Reks – po zápase o titul WWE to išlo už len z kopca. Tieto Rybackove squash zápasy nepochopím, na platenej akcii nemajú čo robiť. Myslím, že už stačilo. Hodnotenie: 2/10. Divas tag team match - ďalší absolútne zbytočný, slabý a veľmi ľahko zabudnuteľný zápas. Hodnotenie: 1/10. WWE MITB Ladder Match – o tento zápas som mal obavy, keďže zloženie bolo také, aké bolo. Dobrým krokom bolo zaradenie Miza, ale jasnou hviezdou zápasu bol Jericho. Víťazstvo Johna Cenu bolo očakávané, veď v boji o titul už nebol takmer rok. Jeho cesta za 11. titulom WWE sa môže začať. Deti sú spokojné, skutoční fanúšikovia wrestlingu sú nútení strčiť si prsty do úst. Vrátim sa k Jerichovi. Jeho návrat do spoločnosti bol mimoriadne propagovaný, no zatiaľ je to jeden veľký fail. Nemám na mysli jeho výkony v ringu, ale fakt, že prehral všetkých šesť zápasov na PPV. Pre mňa niečo nepochopiteľné. Hodnotenie: 4.5/10. Tohtoročné MITB sa tomu minuloročnému nemôže vyrovnať. Spokojní som bol so zápasom o titul WWE a s WHC MITB. Zvyšok bol priemer. Cenovo víťazstvo má aj kladné stránky. Titulové zápasy sa vrátia do main eventu a môžeme očakávať heelturn pre Punka alebo Cenu. Ich spoločný zápas nás čaká možno už pri najbližšej akcii, na augustovom SummerSlame. Celkové hodnotenie: 6/10. () (menej) (viac)

AdamesWWE

[5/10] Riadne priemerná show. Škoda sa aj rozčulovať, lebo John Cena superhviezda prvý krát v MITB a hned´ výhra, čo ostatní si to zaslúžia viacej jak on, ale nevadí. To mal byť ME?! Škoda už ten wrestling aj pozerať.. ()