Komedie založená na novele Mikageho Kasuky se odehrává v Japonsku, zmítaném občanskými válkami. Sleduje příběh sedmnáctiletého středoškoláka Jošiharu Sagary, který se jednoho dne ocitne přímo uprostřed období Sengoku, ve kterém není něco v pořádku. Všichni samurajští velitelé se totiž proměnili v roztomilé dívenky. Jošiharu se setká s Nobunou Odou, která má parafrázovat známého japonského velitele Nobunagu Odu a začne jí sloužit namísto Tókičiróa Kinošity, který byl v tomto alternativním světě zabit. (Ivanka...)

Akira777

Anime Oda Nobuna no Yabou, je skvělé anime, musím říct že se rád na něj do dnes koukám, a už vím kde autor sebral i inspiraci. Je však trochu škoda, že tahle série má blíž ke Koihime Musou (předloze), než anime Koihime Musou. Ano byť Oda Nobuna se odehrává v době Sengoku v Japonsku, zatímco Koihime Musou v období třech království, původní Koihime a Oda Nobuna mají mnoho společného. ()

Andrew_Deer

... a lidi hodnotí neznajíc katarzi. Jak typické. ------ Na druhou stranu ano, katarze stála za prd, nicméně peripetie jí předcházející ne. ------- Sagara Yoshiharu se, nevíme proč (-*), objeví uprostřed krvavé bitvy, ve které shlédne alternativní konec Toyotomi Hideyoshiho a zachrání děvče před nejistou smrtí. Nakonec se z ní vyklube negativ Ody Nobunagy - Oda Nobuna. Kozatá tsundere se zálibou v puškách a konstatně svlečeném pravém rukávu azurového kimona. Kupodivu koho potká, toho dostane na svoji stranu a Sagara znající budoucnost otáčí Nobunou tak, aby přežila co nejdéle. Vůbec mu ale nedochází, že i sebemenší změna může změnit celou budoucnost. ------ Hezká hudba (+*). ()

Palisander

Keď sa na začiatku zbehla celá tá škôlka, mal som vážne obavy, že sa to zle skončí. Ale, našťastie, dievčatká neboli zneužité na lacné ftípky v štýle Moetan. Seriál sa rozbieha bez zbytočného úvodu, drží si tempo až do konca a pri tom množstve akcie (ktorá sa dala očakávať) by som naozaj netipoval, že to bude až také dojímavé. Nemyslím úplný záver. Tam už je príprava na ďalšiu sériu... ktorá dúfam bude skôr, ako Oda Nobuna dotiahne svoju alternatívnu minulosť až do dnešných čias. Keby školské osnovy boli robené takýmto štýlom, by som sa hádam na dejepis aj tešil. Vo svojej alternatívnej minulosti, prirodzene ;-). // PS: Pružné brnenie je ozajstným dôkazom toho, že stredovekí japonskí kováči boli úplne iný level ako zvyšok sveta :-). ()

Subjektiv

"Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost," řekne každý Orwell. Co si vzpomínám, minimálně tři seriály již mi předhodily svět, ve kterém Oda Nobunaga byl ženou. Nejdříve si jen tak hrála, pak se dostala ke klukovi z naší současnosti a nyní se kluk z naší současnosti zase dostal k ní. Originální! Zatím se ještě mnozí hrdinové podivují nad jejím pohlavím, ale až si diváctvo zvykne, nejspíše podiv ustane. Pak pomalu zmizí všeobecná znalost, že Oda Nobunaga byl chlap a nakonec i učebnice dějepisu vyhlásí, že Oda měla pěkné poprsí. Spiknutí ultraradikálních feministek bude dokonáno. +++++ Oda Nobuna no Jabó se však blíží ke konečnému cíli opatrně a tak dívenka, krom občasné rozhodnosti na bitevním poli oplývá především jednoznačným tsunderstvím. Obklopena obdobně zeženštělým "štábem" (harémovka to je) sní o sjednocení Japonska a romantické lásce, kterou vyjadřuje především údery a kopy do obličeje svého vyvoleného Sagary. Inu, obvyklé námluvy jejího povahového typu. Budoucnosti znalý objekt to snáší s trpělivostí oddaného pejska a co chvíli ji tahá z bryndy pomocí svého "jasnovidectví". +++++ On i Nobuna metají kolem sebe ohnivé proslovy, které inspirují válečníky k tomu, aby se nekrvavě a nenápadně zabíjeli v boji. Hlavně žádnou děsivou smrt, maximálně sladkobolně dojemnou, nejlépe pak neosobně anonymní. Poskokyně Nobuny se učástní i všeobecného vykřikování větiček o loajalitě, sebeobětování a vznešených snech. Snaha o jakoukoliv historicitu neexistuje, umělecké ambice zcela chybí, řemeslná zručnost se rovná mechanickým, byť možná přesným pohybům dělníkům od pásu. Nuda, škvár, tak se mi to jeví. Konec po čtyřech dílech, dojem kolem **. ()

Tsukikage

Tohle anime se mi dost líbilo. Není to ani tak kvůli postavám, jako kvůli tomu příběhu. Samozřejmě nahradit většinu historických mužských postav ženami je dost neobstojný nápad, přesto je to celkem podle skutečných událostí. Mé hodnocení hlavně srazil nechutný výběr některých typů pro mé historicky oblíbené postavy. Prakticky jsem šílel vzteky, když jsem uviděl Ieasua Tokugawu jako malou brejlatou zakřiknutou holku, nejen že tento typ nesnáším i v ostatních anime, ale oni měli tu drzost to přiřadit, jednomu ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa by je nechal zakopat do země a uřezat jim hlavy pilou. No o něco méně mi vadil Hanbei Takanaka, ve skutečnosti to sice byl starý nemocný chlapík, ale v harémovce se to tak jako tak muselo změnit. Světlé momenty nastaly, když se objevila Akeči Mitsuhude, tuhle postavu jsem měl moc rád, byla sice trochu přehnaná, ale nejspíš na ní nezapomenu. A poslední část, líbilo se mi počáteční uvažování Jošiharua. Jsem už přeplněn cestováním časem, kde první, co řeší je jak se dostat, co nejrychleji zpět, nebo aby neporušili kauzalitu. Místo toho má zadarmo dům, je Odiným generálem a vede bitvy a žije ve středověku, může si dělat, co se mu zlíbí. To a dobrá animační stránka spolu s průměrnou hudbou se mi velmi zamlouvalo. ()