Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

• Japonsko マブラヴ オルタネイティヴ トータル・イクリプス (viac)
Promo 2
Japonsko, 2012, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kóki Jošimune (komiks)

Kamera:

Cunetaka Ema

Mai Nakahara, Mamiko Noto, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džúróta Kosugi, Ken'iči Suzumura, Šózó Iizuka, Hisako Kanemoto, Ajumi Fudžimura, Kaito Išikawa (viac)

Podle historických záznamů alternativního světa došlo na Marsu v roce 1967 k prvnímu kontaktu s mimozemskými bytostmi, jež se začaly přezdívat BETA. Jejich cílem však nebylo navázat přátelské vztahy, ale naopak rozpoutat válku. Po řadě vesmírných střetů došlo v roce 1973 ke kritickému zlomu a proražení vnější obrany, v důsledku čehož BETA poprvé vstoupili na povrch Země. A tak započala globální mimozemská invaze a postupná likvidace lidstva.

Náš příběh začíná mezi lety 1997-1998. Středoškolačka Takamura Yui, příslušnice jedné z předních japonských rodin a dcera vynálezce, který pomohl s vývojem mechanizovaných jednotek TSF („Tactical Surface Fighters"), studuje na jedné z dívčích škol určených pro výcvik budoucích pilotů. V té době se dá Japonsko stále ještě považovat za lidskou državu. Vše se ale změní během léta 1998, kdy BETA obsadí celý asijský kontinent a poprvé vstoupí i na břehy Japonska. Nezkušená Yui je společně se svými spolužačkami zpočátku použita pouze jako záložní jednotka, ale dřív než se naděje, ocitne se v přední linii. Vypadá to, že „bezstarostná" studentská léta jsou nenávratně pryč a krutá realita se hlásí o pozornost. Hlavní město Japonska padlo a ruce nevinných školaček jsou potřísněny krví. O tři roky později je invaze BETA pozastavena. Yui je, jakožto poručík japonské imperialistické armády, poslána do výzkumné základny na Aljašce, kde probíhá mezinárodní vývoj nových TSF. Zde je přiřazena k projektu XFJ, který má za cíl vylepšit původní japonský typ TSF. Spolu s ní je však na základnu povoláno i několik nových pilotů z celého světa, mezi nimiž se nachází i americko-japonský míšenec jménem Yuuya Bridges, který je zároveň i hlavním pilotem XFJ projektu. Ten však ke svým novým kolegům chová značnou nedůvěru a předsudky. Jenže v době, kdy lidstvo bojuje o přežití, není na podobnou nevraživost místo. (EMIA)

Promo 2

Subjektiv

Již po stošesté se Země stala terčem šmejdu z vesmíru. Mimozemští netvorové Beta se valí v nevídaných zástupech na naši matičku. Snad je pohání zvláštní gurmánství, neboť si nade všechno rádi pochutnají na čerstvém člověku. Ani jim moc nevadí, že spousta jich zemře pod palbou z tanků, děl a především mechů. Zanechme však rozjímání, zda-li je pohání tupý hlad či touha okusit něco z haute cuisine, seriál nám nedává mnoho indicií, jak toto dilema rozsoudit. Tedy do šestého dílu je nedal. +++++ V tomto hrůzou zmítaném světě jsou pečlivě vybírány ty nejprsatější dívky, aby navlečeny v co nejtěsnějších kombinézách mohly bojovat za spojené národy. Není to však žádná švanda, přežití při prvním nasazení se počítá na minuty. V prvních dvou dílech Total Eclipse jsou nám představeny různé holčiny jen proto, aby jejich smrt mohla působit jako trauma jediné přeživší. Díváka to přinutí s ní soucitít i ve chvílích, kdy se chová nehezky a bakaně. +++++ Ale co to, výměna hrdinů?! Jeden hlavní hrdina, sidekick a banda holek? Harém? Jistě, nic není tak temné, jak se to uvaří. Kde se objeví přiléhavé kombinézy, následují je plavky. Plavky podněcují sbližování. Poněvadž, a to je na anime zajímavé (leč blbé), žena v plavkách je taková zranitelnější. Nejen na těle, hlavně na duši. +++++ Takayuki Inagaki se snad specializuje na ty bojovo oplzlé, rozbředlé kašičky s postavami, jež vyniknou pouze v určitém typu (ne)oblečení. Má dar nevytvořit temnou atmosféru ani ve světě naprostého zmaru. Nebo snad Total Eclipse opravdu mělo vypadat jako nepodařený pionýrský tábor, v němž se mladičká vedoucí vozí po protagonistovi proto, že se bojí a zároveň touží po jeho penisu? Na tábor se dostaly povětšinou samé problémové děti, např. vystylovaný hejsek, holkokluk, androfobní prsatka a vyšinutá lolitka fixovaná na plyš a sestru. Když není talent tvořit životné postavy, musíme si vystačit s šablonami a receptem pejska a kočičky. Subjektiv je ten velký zlý pes, co jim to sněd a pak mu bylo blbě. Při šestém díle to z něj vyšlo a odbelhal se pryč. Ví sice, že se vrátí bety, přituhne a budou se rozdávat odpovědi, ale musí zmizet. ()

Kontractor

Na zemi zautočí tvorové z jiné planety zvaní *Beta*, během několika let lidstvo utrpý zdrcující porážku a je téměř vyhlazeno....jedinou nadějí je nový typ mechů, kteří jsou schopni zástupy nepřátel poškodit, či alespoň zpomalit...Příběh se točí okolo jedné dívky z vysoce postavené rodiny a jejího letitého souboje od nováčka po profesionálního zabijáka stvůr. Nejsem zastánce plastické počítačové animce v anime, zvláště když je do očí bijící a kazí celkový dojem, přesto je příběh natolik zajimavý, že jsem ochoten fakt pc mechů a monster prominout a být zvědav na další díly. Bohužel se po pátem dílu anime odklonilo od zajimave linie a snaží se vypadat jako přatelská harémovka, což mu snížuje hodnocení :/ ()