Nacujuki Rendezvous

• Japonsko 夏雪ランデブー (viac)

Starletka

Strašně zvláštní seriál. Tak předem jsem naprosto nenáviděla hlavního hrdinu, který je prezentován jako typický "good guy", který přišel zachránit hlavní princeznu, ale přitom se k ní chová jako naprosté hovado. Když se totiž konečně rozhodne vyjádřit své city, automaticky očekává, že mu těžce traumatizovaná hlavní hrdinka okamžitě skočí do náruče, protože ho přece taky musí milovat, zapomene na celou minulost a budou spolu žít šťastně až do smrti. Což se samozřejmě nestane. A tak se princ rozhodne vzít věc do vlastních rukou - SPOILER třeba vzít ji na místa kam chodila se svým manželem, nebo k ní domů přijít uprostřed noci opilý jako prase (kde se to naštěstí utlo) a hlavně jí při každé příležitosti neustále připomínat jak je to od ní hrozné, že s ním nechce hned bez rozmyšlení chodit a spát. KONEC SPOILERU Abych to zkrátila, tento "klaďas" mě opravdu dostával do varu. Ohledně dalších postav, Rokka byla docela sympatická a bylo mi jí opravdu líto, stejně jako jejího zesnulého manžela, který možná nebyl nejideálnější, ale rozhodně daleko lepší než Hazuki. Příběh má zajímavý nápad, dočkáme se i nějakého vývoje postav, animace je pěkná, stejně tak soundtrack, i opening s endingem jsou docela fajn. 6,5/10 ()

daGGos

Základní námět Natsuyuki Rendezvous mě poměrně zaujal, žel, ani zdaleka nenaplnil svůj potenciál. Či spíše naopak, snaha o to, ohlodat jej až na kost a vyždímat z diváků i poslední slzičku se tvůrcům jednoduše vymstila. Tohle anime prostě příliš tlačí na pilu a dramatu podřizuje vše ostatní, nehledíc už na to, že ono drama je strašlivě vynucené za asistence zcela stupidního a nelogického jednání hlavních charakterů, však co, účel světí prostředky a hlavně že si nakonec všichni pobrečíme že ano. Slabé *** a to hlavně díky lepší první polovině seriálu. ()

Moiraine

V synopsi to vypadalo i celkem zajímavě, ale po pár epizodách to bylo pořád to samé. Děj se nikam neposunoval, postavy se nijak nevyvíjely... křivka zábavnosti postupně klesá. Možná jsem cynik, ale ani žádné emoce to ve mně nevyvolalo. Nějak mě nedojímá hrdinka, které trvá deset epizod dát jasnou odpověď - zvlášť když potom prozradí, kolik že to času vlastně uběhlo. Koukat se na to dá, ale hrozí, že člověk odejde s pocitem ztraceného času. ()

Subjektiv

Není to láska ke květinám, ale ke květinářce, co pudí mladičkého Hazuki nakupovat jednu rostlinku za druhou. Namísto: "Nešla byste se mnou skleničku," říká: "Vzal bych si tamten kaktus. Jak kvete?" Když květinářství hledá brigádníka, hned skočí po nabízené příležitosti. Teď ji konečně sbalí, teď ji získá! Jenže... květinářka už má skoro o křížek víc a za sebou tragické manželství. Nebohá vdova se na vztah se zajíčkem necítí a aby toho nebylo málo, duch manžela stále okupuje obchod i byt milované ženy, zjevuje se Hazukimu a kazí mu radost z přítomnosti jeho lásky. +++++ Subjektiv tak nemá rád snadno extrapolovatelné fabule v dílech nenabízejících o moc víc než fabuli. To víc je pro mě téměř nic: zamilované vzdychání, útoky na srdce, pláč a boj kohoutů. Rande v restauraci, rande v parku, rande na pouti. Co bude? Odkráčí manžel konečně do věčných lovišť? Přenechá svoji ženu Hazukimu, když pozná, jak moc ji miluje? Bude jim přát? Budou se dělit o tělo obchodnice a Hazukiho? Už vidím ty chvíle dojetí, v nichž manžel v těle Hazukiho otevře stavidla slzných váčků jeho mrtvé ženy. Už vidím to dilema: "Není správné tělo krást, ale tak tě miluji. Já chtěl bych tu být a nebudu." Děti, neslibujte lásku až za hrob, je to nemorální! I křesťanské církve ruší sňatek, když jeden z manželů zemře. A ty si na manželství potrpí. Končím po 5 dílech. ()