Ostrov Regalo v Stredozemnom mori chráni organizácia zvaná Arcana Famiglia. Jej vodca Mondo na oslave svojich 59. narodenín vyhlási, že sa chce vzdať svojho postavenia a o jeho nástupcovi rozhodne duel, ktorý sa bude konať o dva mesiace. Taktiež sľúbi, že víťaz si vezme jeho dcéru Felicitu za ženu. Felicita s otcovým rozhodnutím nesúhlasí, pretože sa nechce vydávať, a preto sa rozhodne, že bude bojovať o svoju slobodu. Jej priatelia Liberta a Nova jej sľúbia, že v dueli zvíťazia a ona tak zostane slobodná. Ani jeden z nich však nemá dostatočnú silu, a tak je otázne či budú schopní za dva mesiace dostatočne zosilnieť. A ak aj áno, ktorý z nich vyhrá duel? Ktorý z nich bude nakoniec silnejší? (Chinese Ashio)

Subjektiv

Mafie není zlá, mafie je hodná. Vede ji takový hodný pán, trošku panovačný, ale myslí to se všemi dobře. Pod ním slouží takoví krásní, mladí lidé. Jistě i oni mají své mouchy, možná jsou trochu moc drsní a tak, ale jsou děsně cool a každý má zcela jedinečnou čarovnou moc. Pravda, starý pán posledně učinil takové nepěkné rozhodnutí, že jedinou dívenku v Rodině věnuje za ženu svému nástupci, o němž se rozhodne v boji mezi těmi strašně krásnými, mladými lidmi, ale určitě k tomu měl dobrý důvod a věděl, že to dobře dopadne. Mezi strašně mladými lidmi jsou někteří mladší než jiní a již to z nich dělá materiál na hlavní hrdiny, žvanivý, vlezlý Liberta s traumatem z dětství a mlčenlivý, odtažitý Nova s traumatem z dětství. Oba si nicméně myslí, že slečna by si měla sama vybrat, s kým bude sezdána. Jakoby fotr neměl víc rozumu... +++++ Tolik první díl, v dalších... fillery? Přitom dle anidb by mělo jít o 12dílný seriál. Zkratkovitým řešením obvyklých traumat to pokračuje: "Já mám moc, neumím ji ovládat, jsou z toho neštěstí, nebudu ji používat. Nepoužívám moc, mám s kámoši trable, asi se podělám, budu ji muset použít, naučím se ji používat, bude to dobrý." V následujících dílech se jistě z mladých, krásných lidí vystříhají mladí, krásní, dospělí lidé, exotická Jakobytálie ukáže svou středomrzkou tvář a všichni půjdou domů. Já jdu ale dřív, po šestém díle. Dobrodružství bez napětí, jež se dějí nepostavám mě nezajímají. ()

Kontractor

Arcana Famiglia je vytvořena podle mafianské rodiny, jenže na místo thomsnů mají katany, nože, bazuky a abych nezapomněl...super schopnosti podle Tarotových karet. Tato rodina, která chrání ostrov s jeho obyvateli před všemožným nebezpečím je na narozeninovém večírku *Otce* konfrontována s návrhem o předání velení, vítězi zápasu všech uživatelů super sil a k tomu navíc, ještě dostane jeho krásnou dceru! Jak originální, uznejte sami... a tak se všichni budou v několika dalších dílech párat a možná se i zamilují... .Dá se říci, že se jedná o klasický shounen žánr, který kromě prostředí Itálie nepřínáší naprosto nic nového. ()

Chinese Ashio

Myslela som si, že to bolo originálne? Niečo nové? Jedine ak som bola zhulená, ale že úplne. Koniec ma tiež dorazil, ani jeden - či Nova či Liberta - nevyhral, ale úprimne... vedela som to. Povedala by som strata času, ale keďže to nenaťahovali priveľmi, som ochotná zlepšiť hodnotenie. ()

Kimkong

První epizoda vypadala dobře, ale když se po 12 dílech příběh dostane v podstatě na začátek, tak to nemá smysl sledovat. Plno dílů jsou jen filery. ()