Historie skupiny Future Folk

• Česko The History of Future Folk (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Dva vetřelci z planety Hondo přicházejí převzít vládu nad Zemí. Na jejich misi je však zdrží objev zvaný hudba. Rázem je na světě první vesmírná bluegrassová kapela! A jmenuje se Future Folk. Planeta Hondo je v ohrožení, proto vysílá na Zemi generála Triuse, svého nejzkušenějšího vojáka, aby našel pro Hondoňany nový domov. A má k tomu použít masožravý vir. Generál přistane někde u Brooklynu a ze všeho nejdřív se vydá do obřího obchoďáku, kde hodlá odstartovat naplánovaný teror. Tam ho však překvapí něco naprosto dokonalého - záhadný lidský vynález zvaný hudba. Na Hondu muziku nemají, a protože je to to nejlepší, co v životě slyšel, skrečuje svou misi, dá si jméno Bill, založí na Zemi rodinu a začne v Larryho baru hrát bluegrass. Hondoňané to ovšem nenechají jen tak. Po pár letech vysílají na Zemi zmateného zabijáka Kevina, který má všechno uvést do pořádku a dokončit původní plán. Toho však generál zvládne levou zadní. Teď musejí oba spojit síly a společně nejen zachránit Hondo, ale i zachovat Zemi, aby to se svou kapelou Future Folk mohli někam dotáhnout. (Cinemax)

honajz2

Skupinu Future Folk vůbec neznám, před tímhle filmem jsem od ní nikdy nic nesylšel a na tenhle film jsem narazil úplnou náhodou - to jen tak pro upřesnění. Zezačátku mě to moc nechytlo, ale nakonec z toho vypadl moc příjemný film s dobrou hudbou a pár vtipnými scénami. Nic bůhvíjak geniálního to sice není, to tempo občas hapruje a ani scénář není úplně dotažený, ale nakonec to ve mě zanechalo příjemné pocity a hodně mi sedl i ten námět - včetně toho konce. A nejspíš to bylo dělané na koleně, ale když s tím člověk počítá, tak by mu to snad ani vadit nemělo (ale stejně mě překvapuje, že kameru dělal Čech). Takže, proč ne. Možná bych si to i někdy v budoucnu pustil znova. Silné 3* ()

Anarvin

Neskutečně sympatický "malý" film, který i s minimálním rozpočtem ukazuje, že hlavní je nápad a srdce. Fanoušky sci-fi film asi vyloženě oslovit nedokáže - triky jsou někde na úrovni Červeného trpaslíka - avšak jedná se o výbornou komedii proloženou fantastickými hudebními čísly (mimochodem kapela Future Folk je skutečná). Takže kyblíky na hlavu, hudbu v srdci a rozjedem to! ()

Malarkey

Mám tyhle maličký americký filmy rád. Jsou na první pohled zajímavé, skoro nikdo o nich neví a dokáží příjemně zvednout náladu obyčejným lidským příběhem. V tomto případě tedy trošku nadpozemským a vše k tomu ještě pozvedává bluegrass, který v rámci dvojky Future Folk šlape jak švýcarské hodinky. ()

Terva

FUTURE GATE BIO OKO 12.3.2015. Nečekejte trikově nadupaný příběh. Je to lehce amatérsky natočené, ale natočené z láskou. Herci neheri si příběh užívají a divák se baví. Ve filmu je spousta hudby a i když jsem spíše metalového ražení, tak jsem si užíval i tento Folk. Pár povedených hlášek a celkem slušný scénář, který má velký potenciál. ()

dragoliz

Za málo peňazí úmerne toľko, aj keď dobrej, hudby - snáď ako drvivá väčšina indie filmov, aj Future Folk sa dá opísať prívlastkami nenápadný, milý alebo vhodný na zabitie nudy. Future Folk poteší, ale už si ho človek asi druhýkrát nepustí. ()

• Představitelé mimozemšťanů Nils d'Aulaire a Jay Klaitz jsou v reálném životě zakladatelé folkové skupiny Future Folk. (Terva)

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)