Jin Hyuk je nadaný neurochirurg, ktorý sa narodil v rodine lekárov. Jeho osobné úsilie o dosiahnutie dokonalosti spôsobuje, že je bezohľadný a chýba mu súcit. Jednej noci sa Jin Hyuk sa vráti 150 rokov do minulosti a ocitne sa v Kórei roku 1860 počas vlády dynastie Joseon. Jeho úlohou sa stane liečiť ľudí tejto éry, ale pre nedostatok potrebných nástrojov a základných lekárskych znalosti doby je prinútený hľadať nové spôsoby, ako chorým pomôcť. Prostredníctvom tohto náročného procesu a s pomocou mladej šľachtičnej Young-Rae sa Jin Hyuk nakoniec stane lekárom telom aj dušou. Nájde však cestu späť do svojho vlastného času? (ČSFD)

Krysap

Asi takhle. Pokud po mně autoři chtějí, abych se zajímala o osud hlavního hrdiny, tak nesmí nasadit jiný hrdiny, kteří budou asi tak 50x zajímavější než postava dr. Jina. Mluvím o budoucím princi regentovi Lee Ha-Weungovi, o bratrovi hlavní hrdinky Young-Wheem a především o Kim Kyung-Takovi, kvůlil kterýmu jsem se vlastně na seriál vydržela dívat až do konce. Kim Kyung-Tak z mýho pohledu ukradl celej seriál pro sebe.. ta postava byla naprosto parádně napsaná a kombinace s božskou tváří Jae-Joonga.. No, prostě Dr. Jin mi byl minimálně v druhý půlce seriálu úplně u prdele, a ta ufňukaná hlavní hrdinka ještě víc. Tolik můj pohled na hlavní postavy. Jinak seriál je poměrně slušná ptákovina, ať už cestování časem, který bylo v jiných seriálech mnohem logičtěji propracovaný, tak i ty operace, který chvílema byly až k smíchu. Dovršil to silikonovej novorozenec.. Francouzští kněží taky neměli chybu - věk asi tak dvacet let a všichni tři šedivý fousy.. Závěrečná bitva, to byla skutečně komedie. Dávám tři hvězdičky, z toho 1 je za hudbu, 1 za regenta a bráchu a 1 za Kyung-Taka. ()

ainny

Málokdy něco nedokoukám, ale tady balím po devátém díle. Nebetyčná nuda a mizerné herecké výkony i od těch, od kterých bych to nečekala. ()

kubka4

Na historické korejské seriály jsem začal koukat teprve nedávno, ale i tak už ve mě stihly probudit nemalý zájem. Tento seriál není výjimkou. Nádherné historické kulisy (někdy budu muset navštívit Koreu) a kostýmy. Příjemně mě překvapil důraz, který kladli na historickou přesnost (používání archaismů, atd.). Hlavní zápletka byla místy poněkud protahovaná, ale nikdy to ve finále příliš nevadilo. Soundtrack byl bohužel nevýrazný, a tak si z něj nic nepamatuji. Výborné byli herecké výkony... jedna z mých oblíbených hereček Park Min-Young, dále pak i hlavní hrdina, princ, nebo oba "přátelé" (bratr a snoubenec hlavní hrdinky). Celkově není Dr. Jin bez chyby, ale dokázal ve mně vyvolat potřebu vidět ihned další díly, navíc výrazně zvednul můj zájem o historii Koreje, o které mi, Evropané, prakticky nic nevíme (alespoň já se nikdy nic takového neučil). 90% ()

• Prostředí literární mangy bylo seriálovými tvůrci upraveno tak, aby odpovídalo korejskému období. Japonské období Edo (江戸時代, 1603 - 1868) proto vystřídalo korejské období tehdy vládnoucí císařské dynastie Čoson (전주이씨, 1392 - 1910). A stejně tak byla i postava japonského politického prominenta Sakamoto Ryoma (1836 - 1867) nahrazena korejskou historickou politicky motivovanou osobností. Tou byla postava Ha-eung Lee, o jejíž seriálové ztvárnění se postaral jihokorejský charismatický herec Beom-soo Lee. Celá televizní série byla vysílána rovněž i v Japonsku. Jenže s malým rozdílem. Seriálový vztah jihokorejských herců Seung-hoon Song (Hyeok Jin) a Min-yeong Park (Mi-na Yoo) byl scenáristicky pozměněn tak, aby dvojice nebyla milenci, jak tomu bylo v původním provedení, ale jen sourozenci. (Conspi)
  • Za seriálovým námětem je podepsaná úspěšná japonská manga 'Jin', kterou stvořil japonský manga spisovatel Motoka Murakami. To je japonskému publiku velmi dobře známé jméno, neboť spisovatel obdržel v roce 1982 za svoji komiksovou novelu 'Gakuto Retsuden' prestižní literární ocenění Kodansha Manga. O dva roky později pak obdržel další ocenění za svoji práci 'Musashi no Ken', tzv. ocenění Shogakukan Manga. Rozsáhlá manga vycházela od roku 2000 do roku 2010 skrze manga magazíny, vycházející primárně pod hlavičkou populárního nakladatelství Shueisha Inc. sídlícím v hlavní japonské metropoli. V roce 2011 obdržela manga prestižní ocenění Tezuka Osamu Cultural Prize. (Conspi)