Ke sera, sera

• Južná Kórea 케세라, 세라 (viac)
všetky plagáty

Eun Soo je chudá dívka, která se při hledání sestry seznámí s Tae Joo, když usne u jeho dveří. Tae Joo se často schází s bohatými dámami a s jednou dokonce uzavře dohodu, že ji na veřejnosti bude hrát snoubence. Ale mezitím se do něj Eun Soo zamiluje a zkoušejí spolu i chodit, ale kvůli dohodě ji nakonec opustí. Eun Soo to hodně těžce nese a právě tato událost se stane impulsem, aby se změnila. (andiek05)

Pethushka

Tohle bylo jedním slovem ŠÍLENÝ. Sedmnáctihodinový návod na to, jak jít neštěstí naproti. Mám pocit, že jsem byla svědkem snad všech možných forem manipulace, zneužívání, touhy po výhradním vlastnění jiné osoby, snahy koupit si nebo si vybrečet něčí náklonost a dalších psycho děsivých představení. Dobře, možná trochu přeháním. Neviděla jsem to takhle celou dobu, ale i tak to bylo vyčerpávající a moc pochopení pro jednání zúčastněných nemám. Až na Erica. Ten nebyl o moc menší šílenec, ale na něho se moje objektivita nevztahuje. Pro mě to byl v podstatě koncert jednoho muže. Nebýt jeho, nedokoukám to. ()

ainny

Začátek byl tragický. Nesnáším hrdinky, které se chovají, jako kdyby zrovna nějakým omylem opustily ústav pro duševně choré. První tři díly jsem vyloženě protrpěla a říkala si, jestli mám koukat dál. Jediné, co mě u sledování udrželo, byl hlavní hrdina. Teď po dokoukání jsem za to ráda. Hlavní hrdinka se začala chovat normálně, a i když korejskou náturu a jejich myšlenkové pochody asi nikdy nepochopím, tak se mi začala líbit. V tom drobném těle se skrývala obrovsky silná osobnost. Dalším kladem byly propracované charaktery všech čtyř hlavních hrdinů. Ani jeden z nich nebyl čistý klaďas nebo záporák. Každý měl chvíle, kdy mi byl sympatický a chvíle, kdy jsem ho nesnášela. A co víc, Eric, kvůli kterému jsem to rozkoukala, mě přesvědčil o tom, že je opravdu dobrý herec. Nepotřebuje rozmáchlá gesta. Stačí jenom výraz v jeho tváři, aby divák věděl, že neskutečně trpí. Přiznám se, že mi kolikrát vyloudil i škodolibý úsměv na tváři a já si řekla: Dobře ti tak. Máš, co jsi chtěl! :^) Líbila se mi vedlejší linka týkající se druhého z mužských hrdinů a její vyústění mě překvapilo. Seriálu by se toho dalo hodně vytknout. Hudba tentokrát nebyla až tak výrazná, štvala mě místy rozhoupaná kamera, protože ji nesnáším. Tak jako u většiny korejských seriálů, i tady by se našly nelogičnosti, spousta klišé, ale jako celek se mi prostě líbil a bavil mě. Těšila jsem se na každý další díl a klidně dala i dva najednou, takže ne jednoznačné, ale přece jenom čtyři. ()

moikan

Táto staršia dráma má všetky neduhy kórejských telenoviel. Zobrazuje veci, ktoré sa v európskej kultúre netolerujú, považujú za vulgárne či nevychované. V seriáli sú prezentované ako roztomilé či smart. Mierne prízemný humor, ľudia sú neochotní, strkajú do seba, kričia po sebe. Hrozne a zbytočne. Postavy robia unáhlené negatívne závery, nečakajú na vysvetlenia, nenechajú dohovoriť a prerušujú dialóg. Zhadzovanie a ponižovanie navzájom. Veľká cnosť muža je krása a prešibanosť. Sociálne majetková nerovnosť a vonkajšia prezentácia bohatstva. Prečo som to pozerala? Lebo ústredná dvojica hrala ešte v jednej výbornej dorame Discovery of romance.(2014). Bolo to však o sedem rokov neskôr a ten posun v prezentácii a kultúre (filmovej myslím) je neskutočný. Kým v novšom seriály je to decentné a odmerane veľkolepé s dostatočne silnou hlavnou ženskou postavou, tento starší (asi) odráža viac mentalitu kórejskej spoločnosti. Ale veľké plus : od štvrtej epizódy nastáva výrazný posun vo vykreslení postáv. A od trinástej zase zmena. Je tam samé trápenie a smútok. Som za aj za tieto vyzrelejšie vážnejšie námety, ale škoda, že to stratilo počiatočnú veselosť. Hlavná mužská postava Kang Tae Joo (Eric Mun) je krásny a šarmantný ale silne arogantný muž presvedčený o svojej neodolateľnosti. Je negalantný k ženám, chová sa sebecky a neláskavo. Nechce si pripustiť svoje city, ale dáva prednosť racionálnemu vzťahu s bohatou dedičkou. Hlavná ženská hrdinka Han Eun Soo ( Jung Yu Mi) je prezentovaná ako milá kvôli svojej poľutovaniahodnosti, stále sa vypytuje a naháňa muža. Ale sa nezdá a rozvinie svoj potenciál, takže z naivnej dievčiny sa postupne mení na zásadovú a schopnú ženu. A ešte poznámka : Toľko chytania za ruku ako v tomto seriály som už dávno nevidela. A bielych mužských outfitoch :) Citát „Obávam sa že stratim to najdôležitejšie, keď urobím všetko čo chcem- čo možno v kontexte preložiť: nie všetky naše túžby sú splniteľné bez následkov.“ Seriál zobrazuje rozdiel medzi úprimnosťou a manipulačnými trikmi a to kontrastom medzi normálny verzus vypočítavý vzťah. Pri všetkej kritike aj tak musím napísať, že to bolo výborné. Asi preto plánujú natočiť remake Que-sera-sera. ()