Bývalý valcíř Jan Marek (P. Pelzer) se po těžkém úrazu a následném půlročním pobytu v nemocnici a rehabilitačním ústavu vrací domů. Manželka Zdena (B. Plichtová) i jeho šestnáctiletý syn Janek (O. Malý) se však k němu chovají odtažitě. Marek zjišťuje, že Janek se změnil: je drzý, toulá se po večerech s kamarády a má neomluvené hodiny ve škole. Večer se muž pokouší v posteli o intimnosti, ale manželka ho odmítne. Záhy se Marek od sousedů dozvídá, že Zdena má milence. Pohádá se s ní a odstěhuje se na ubytovnu. Marková synovi namluví, že otec odešel k jiné ženě, a Janek na něj zanevře. Začne stále víc zanedbávat školu, otci se vyhýbá. Marek podá žádost o rozvod. Janek se doma opije a je odvezen do nemocnice s otravou alkoholem… (Česká televize)

Ivucha

Zápletka dost nerealisticky řešená, málokdo by z manželství utíkal na základě prvních neshod a klepů. Výkony herců podprůměrné. Námět mohl být určitě lépe vytěžen. ()

milos.bradik

Herecké výkony hrozné. Námět by nebyl tak špatný, ale když manželka takto odmítne muže, tak potom není divu, že odejde, když mu navíc poté nebere telefony, nechce jej pustit do bytu a synovi řekne, že odešel k jiné ženě i když to není pravda, tak by byl zázrak, kdyby se vrátil k takové ženě zpět. Zaujal mne tam v nemocnici ten mladý Uzel, ale herecky stál za zmínku jen Vochoč, ostatní hráli příšerně. ()

javlapippi

"Odkdypak se u nás večeří?" Návrat k rodine po polroku v špitáli nie je práve najšťastnejší. Odhliadnuc od polovičného počtu dolných končatín sa hlavnému hrdinovi Pelzerovi odcudzila manželka Plichtová a zvlčil pubertálny synak Malý. Odluka od stola aj lôžka, plánovanie rozvodu a reči okolo toho mladému neprospievajú a ten vlčí ešte viac v spoločnosti motorkárov a alkoholu. Malé cameo si strihne Radim Uzel, čakal som praktické tipy ohľadom intímneho života bez nohy, ale nedočkal som sa. Ostravská psychologicko-dramatická inscenácia, potešili páni Pelzer a Vochoč, ale inak lepší priemer za tri zhorené rezne. P.S: Režisér Kosek natočil v tej dobe v podobnom duchu dve série inscenácií Přicházejí bosí a Příběhy všedního dne, ktoré ma bavili o niečo viac. ()

Pitryx

Překvapila účast pana doktora Radima Uzla. Inscenace není nic světoborného, takový podivný mišmaš. Pár okamžiků snad nějak utkví v paměti, ale jinak je to celé bezvýrazné. ()

topi

Ostravská televize uvádí příběh o rodičích, kteří se chtějí dát rozvést a jejich šestnáctiletý syn to těžce nese. Kuriózní na tom je Ondřej Malý, nyní hojně obsazovaný herec, kterému tenkrát opravdu bylo 16 let. ()